Sizce bekaret hala önemli mi?

yakında evleneceğim ve kızlık zarı diktireceğim.

nişanlım bekarete önem veriyor. sizcede bekaret önemlimi?

• Kesinlikle önemli
    A seç
  • Hayır hiç önemli değil
    B seç
  • Bayanda önemliyse erkekte de önemli olsun
    C seç
  • Eğer en başta söylerse önemli değil
    D seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
Sevgilim bekaretimi aldi evlenecektik. daha sonra beni terk etti.

o kadar inanmis güvenmistim ki ona hic düsünmeden verdim.

ayrilir ayrilmaz bana sen iyi namuslu bir kiz olsaydin altima yatmadin oldu..

umarim Allah ayni seyleri onun kizina bacisina yaparda.. baskasinin kanina girmek neymis görür.

0|0
1239

En İyi Erkek Görüşü

• bir erkek evleneceği kadında bekaret arar evet ama sağda solda bulduğu kızla da sevişmekten seks yapmaktan da geri durmaz.. sonra da bekareti bozulmamış kız arar. ÇOK SAÇMA

12|1
    5|17
    • Teşekkürler.. Kızlık zarı herşey değildir bunu unutma.. Önemli olan insanın ruhu o* olmasın...

Mutluluklar

• hep böyle bir yorum görmek ister zaten kız milletide ...

Peki ya senin dediğin ya da kızların hep beklediği bu yorumdaki gibi olmayan insanlar neden kurunun yanında yanıyor ...

Bu yüzden

Bastım eksiyi ..

• Amma eksilemişsiniz be arkadaş:D

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 38

• cogu bekaret sorusunda erkek arkadasların cogu kabul ederız dıyordu...bız bekaret onemlı dedıkce eksılenıyorduk buralarda...herseyın bır dumen oldugunu yazıp cızıyordum.bır cok erkek ruhda bekaret dıye kız arkadasını kandırır ıstedıgını alır ve sonra terkeder gıder...bız bosa konusmuyoruz ankette dogruları gostermıs..yıne tekrarlıyorum ben kabul etmedım bakıre olmayan bır kız arkadasımı oysakı evlılık dusunebılecek kadar cok sevıyordum ama kafamdakı supheler hıc bıtmedı yanı kabullenırım demek yetmıyor ınsan kabul edemıyor.kım bekaret alacak kadar vıcdansız olup bu kızların bekaretını alıp kacıyorsa ıste o erkekler yıne bu kızlarla evlenecek.bu hayatta adalet varsa bırtek bu konuda var.hayattakı dongu bu sekılde calısıyor.uzuldum durumuna ama sen ıstemesen karsındakı ınsan da buna cesaret edemezdı.yanı hatanın buyuk kısmı sende.umarım karsına bır kızın bekaretını almıs bır erkek cıkar.mutlu olur musun? bunun cevabını asla bılemeyız ama vıcdanı konusunda emınım kesınlıkle vıcdansız bırı olacak

1|4
    0|0
  • evleneceğin adamı bir ömür boyu yalanınla kandıracaksın yani öyle mi? benim için bacak arasından akacak iki damla kanın hiç önemi yok ama böyle beni kandıran bir kadın karşıma çıkarsa eğer ahirette iki elim yakasında olur. eğer bakire değilse gelir bana bakire olmadığını söyler, bende olgunlukla karşılarım, ama kızlık zarı diktirerek bana bakireymiş gibi davranacaksa allah beni ondan korusun. ne bakireler var ellerinden ağızlarından popolarından penis düşürmeyen, ne bakire olmayanlar var sadece çok istedikleri için bekaretini kaybeden...

4|0
    0|1
  • Bu arada , tecrübeli erkekse diktirdiğini anlar. Diktirilen zarla orjinal zar bozulma zorluğu ve kanın çıkışı açısından farklılık arzeder.

1|0
    1|0
  • ''Hala'' kelimesi bu konularda geçerli değildir. Bekaret manevi bir olgunun fiziki bir göstergesidir. Sadece bir ''zar'' olarak düşünülürse zaten bir önemi yoktur. Kişinin bunı diktirmesi o önemi kazandığı anlamına gelmez. Burada yalın olarak maddi düşünce tarzıyla manevi düşünce tarzının insanları götürdüğü çöküşün eserlerini görüyoruz.

Bekaretinizi evlilik dışı bir ilişki ile bozacak kadar cesarete sahipsiniz ama evleneceğiniz erkeğe bunu söylecek kadar cesur değilsiniz. Bunun dışında onu böyle bir konuda kandıracak kadar korkaksınız.

Önce kendinize bu çelişkinin cevabını vermeniz gerekiyor. Madem önemli değil, neden diktiriyorsunuz. Madem diktirecektiniz neden bozturdunuz. Siz ve birçokları bekarete sahip değil diye neden bu bekaretin artık önemli olmaması gerekiyor? Ve neden piyasada bekaret diye bir kavram var ve insanlar buna önem veriyor? İnsanlar yeryüzünde hataları ile buldozerler gibi ilerliyor. Hasip oldukları düşünce tarzları da şöyle: ''Yapılmaması gereken olaylar ne kadar çok kişi tarafından yapılıyorsa artık o kadar çok yapılması normal haldedir!''

Belkide sizin erkeğiniz böyle birşeyi hak ediyordur. Bunu da bilemem... Sizi kendi dünyanızda ve kendi gerçeklerinizde bırakmak gerek...

Bu tarz bir insandan Allah'a sığınırım. Allah'ım önce bizleri hayırlı ve doğru bir insan olma eğilimi kazandırsın ve sonra hayırlı ve doğru insanlarla karşılatırsın... Dünyada daha neler var yaHu...

0|1
    1|1
    • Bir dakika! Evlilik dışı dedim ama. Daha önce evlenip evlenmediğinizden bahsetmediniz. Durum farklıysa özür dilerim.

• Daha önce evlenip boşanmış insan niye saklasın, sonra da diktirsin. Bence dedikleriniz mantıklı.

• önemli. kandırıyorsun evleneceğin kişiyi sen. ne kadar doğru sence bu?

3|3
    0|0
    • bir erkeğe nasıl güvenebiliyorsun ki bu kadar ? kendini ona sunacak kadar. eşin değil bir şeyin değil sonuçta. ve sen bu toplumdaki düşünceyi de gayet iyi biliyorsun sonuçta. ben evlenmeden hiçbir şekilde ilişkiye girmem. dinende günah zaten. ne kadar güvenirsen güven sevdiğin insana senin bir sınırın olmalı kız olarak. erkek her zaman sahip olduğunun bir fazlasını ister. sen akıllı olacaksın ki kullandırtmayacaksın kendini. şuan evleneceğin kişiyi enayi yerine koymanıda doğru bulmuyorum.

• baskasının yaptıgını ben niye altıma alayım anan baban sana git baskasının altına yat mı dedi

2|7
    4|0
    • olan olmuş onunda evlenmeye hakkı var ama karşısındakini kandırmaya hakkı yok

• yok kardesim o zihniyet cıktı cıkalı birsey var zannediyorlar goren gordugunun altına yatıyor ha altına yatıyorsan ya evlen ya da seni oyle kabul edecek birini bul kim kabul ederse artık

• Güncellemedeki açıklamalar konuyu anlamamız için iyi olmuş. Başınıza gelen durum için üzüldüm. Ama şu da bir gerçek ki bu olayda sizin de çok büyük suçunuz var. Birini seviyor ve ona güveniyor olmanız onunla yatabileceksiniz anlamına gelmez. Neyse...

Etmiş olduğunuz beddua içinde sizi kınıyorum. Böyle kötü bir duruma maruz kalan ve bunun ne demek olduğunu yaşayarak anlayan biri olarak, dünyaya tertemiz ve masum olarak gelen bir çocuk için aynı şeyleri babası yüzünden nasıl dileyebilirsiniz? Bu da sizini bize anlatan bir başka durum daha...

Yapmış olduğunuz hareketi hiçbir durum doğru hale getirmeyecektir. Hatalısınız. Vaziyeti söylemek en doğrusudur diye düşünüyorum.

0|2
    1|0
  • Benim için önemli, başkalarını bilemem. Bizde de zar olsaydı biz de beklerdik evlenene kadar ;)

1|2
    2|0
  • kızım veren sensın kendi isteğinle elalemın kızına bacısına namusuna çamur atma namsusuzum demıyorsun mılletın namusuna çamur atıyorsun ayıp ... yatmadan once düşüncektın ne kadar guvensende vermıceksın kı sonu olsun .. ıyı demiş sana namuslu olsan altıma yatmazdın .. tebrık edıyorum

0|3
    2|0
  • bekareti yoksa evlenmem

derim başıma gelir :)

bu yüzden asla demiyorum amma çok zor yani evlenmem .

1|0
    0|0
  • bence çık mertçe söyle diktirmektense,yani bilirsin hayat sever oyun oynamasını,çok güzel bir beş sene yaşarsınız,çıkıverir açılıverir birden eskiler eski defterler...olurmu olur neden olmasın.bunu bir hata olarak görüyorsunuz(ki bence hata değildir) bu hatanıza birde yalancılık eklemiş olacaksınız.

1|0
    0|0
  • namus iki bacak arasında değildir

5|0
    1|6
    • bunu eksileyen aptal zaten kızlık bozuk diptiripte namusluyum diye evlenen çok insanın içinde olucak bikere namus aptallar

• A dedim. Şunu da söylemek isterim ki C şıkkın çok yanlış. şart koşmuş gibisin. yani erkek önem veriyorsa kız da önemseyebilmeli gibi bir şart koşmuşsun. bu çok yalnızdır. hesabı kimseye vermeyeceğez. Sadece Allaha vereceğimiz için, birinin önemli değil demesiyle önemini yitirmez. Kısacası Rabbim kelamında şunu diyor; "Erkeklere söyleyin gözlerini haramdan sakınsınlar, kadınlara da söyleyin kendilerini haramdan sakınsınlar."

Bir diiğer ayetinde de "zinaya yaklaşmayın" diyor. bak dikkat et zina yapmayın demiyor zinaya yaklaşmayın diyor. Yani zinaya götürecek yoldan da kaçının Demem o ki namahremle sevişip de ilişki yaşamamış olman zina yapmadaığın anlamına gelmiyor.

0|0
    0|0
  • diktirince bekareti geri mi kazanmış olacaksın

2|2
    0|3
  • Arkadaş yapacak bişeyiniz yok erkekler şöyle de böylede demeye de hakkınız yok. o zaman kendiniz gibi bir erkek bulup onunla evleneceksiniz.

Yaratılışınız gereği bir mektupsunuz siz sahibi için mühürlenerek gönderiliş bir mektup. Kadınların içinde sahiplenilme erkeklerin içinde sahiplenme duygusu vardır çünkü. Başkasına o mektubu okutup hak sahibinin hakkını gaspetmiş özelini başkasına açmış oluyorsunuz.

Allah akıl fikir versin hepinize. Başkasının emanetine ihanet edip kendini açtırana da, başkasının mektubuna el uzatıp açana da.

0|1
    2|1
  • arkasında duramayacağınız seylerş yaşamayın..

0|1
    0|0
  • bana göre hiç önemli değil...

namus o kişinin kafasında...yeter ki yaşarken namuslu olsun...

devleti milleti dolandırmasın, düzgün birisi olsun yalan söylemesin,adil ve adaletli olsun kimsenin malında ve canında gözü olmasın yeter...

3|0
    0|2
  • Bunu yapman zina yapmandan daha beter bisey onu yaparken hadi o yoktu onu tanimiyordun seklinde savunman olurda simdi direk ona karsi boyle bir sahtekarlikta seni hamileyken terketse hakkidir ogrendigm an bosarim o kadini her ne durumda olursa olsun

0|1
    0|0
    • Bu davranis senin namussuz oldugunu gostermiyor ancak kizlarin duygularina hakim olamayiptamamen erkege ipleri teslim etmelerine uyuz oluyorum kafaniza mih gibi çakili olmasi gerekiyor EVLENMEDEN OLMAZ O sevgilinde ayri biip mis orasi ayri ya

• bekaret önemli değil ama senin yaptığın dolandırıcılık. son derece önemli bir suç ve ahlaksızlık yani.

2|1
    1|1
  • bence dürüstlük önemli. diktirirsen o senin vicdanını rahatsız edecek ömür boyu. söylersen ilk önce kabullenmez ama zamanla dürüst oldugunu anlar en azından bunun daha önemli oldugunu fark eder bence

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    18

Kızlar Ne Diyor 12

• kızlık zarı kimine gore onemlı kımıne gore degıl benım ıcın onemlı degıldı ve cinsellik yasadım yasamayada devam ediyorum ama yaşadığım herseyın dimdik arkasında durmaya devam ediyorum.

Sen nişanlını kızlık zarı diktirerek kandıracaksın o senın bakıre oldugunu dusunucek belkı de mutlu olacak ama sen şimdiden bu oyunları dusundugune gore evlendikten sonra esını cok aldatırsın.

7|15
    0|2
    • bende cevabımda arkasında duramayacağın şeyleri yapmayın demiştim...sana bravo..yaptın ..yapıyorsunda...bu senin seçinin...ama soruyu soran hem bir halt yiyor..hem yok kandırıldım...yok kanıma girildi...madem altından kalkamayacaksın ona göre yaşa.

• bu yaptığınız= dolandırıcılık, sahtekarlık. Karşınızdakine olmadığınız gibi görünmek. Onun gerçeği öğenmesini engellemek. Hani delilleri karartmakla aynı şey bu. Değil dikiş, isterse bebekliğinizdeki vucuda döndürsünler sizin yaşadıklarınızı bedeniniz yansıtmasa ruhunuzda sabitlenmiştir zaten. Siz karşınızdakini kandıracaksınız belki ama vicdanınızıda bununla beraber diktireceksiniz... Acıdım nişanlınıza böyle bir allengirli, ali cengiz oyunları yapan biri ile muhatap olduğu için...

2|2
    1|0
  • oh milete ver ver sonra dktircm ulan insanda biraz yuz olr arsız karı senn gbılr yuznden bzm de adamz koyuye cıkıyo gt kenedene baskını bul o adama yazık

2|8
    2|0
  • dürüstlükten sapma bence. ne gerek var diktirip kandırmaya aldatmaya?

0|3
    0|0
  • bir arkadaşım dişini kanatıp tükrüğüyle karıştırıp çarşafa sürmüştü. adam yuttu şimdi evliler ve çok mutlular. kızın savunmasıda şuydu" ben bir kez birine güvendim ama terkedildim, evlendiğim adam da bakir değildi ki, ben onu kabullendim. bu aldatma değil düzene uyma". dinledim yaptığı masumca geldi.

2|0
    0|8
  • erkekler de sutten cikmis ak kasikti zaten

1|0
    1|7
  • Bazıları evleneceğin adamın hayatıyla oynuyorsun falan demiş Yuh a.q ne hayatı ne zırvalıyorsunuz arkadaş siz. Yalan söylememen gerekiyor arkadaşım dürüst olacaksın eşin evleneceğin adama karşı. Sonra onun gözlerine bakarken vicdanın seni rahat bırakmaz, olmadı eski sevgilin ayrılırken pislik gibi konuşmuş o lafları eden adam gün gelir sırf canı sıkıldı diye senin huzurunu bozmaya kalkar yuvan darma duman olur. Ne yaşadıysan yaşadın,insansın ve çok değerlisin bakma sen burda boş konuşanlara. Nişanlına dürüst ol, bozulacak ve sinirlenecektir yalanından ötürü ama eğer terketmeye kadar getirirse olayı ohh çek. Hayatının her anında yanında olması için seçtiğin adamın seni bunun için terketmesi erkeklik değildir bunun aksini söyleyende ... Dürüst olduktan sonr hiç bir şeyin önemi yok. Yeterki toplumsal yargıların sana kendini suçlu ya da pislik gibi hissettirmesine izin verme.

1|0
    0|6
  • VALLA NE DESEM Kİ , ÇOK ZOR DURUMDASIN , O İTTE EDECEĞİNİ BULUR MERAK ETME , İŞTE YANLIŞ YAPTIGINI SENDE BİLİYORSUN ; YA BEKARETİ SAĞLAM YEMEMİŞ HALT KALMAYANLAR ONLARIIN DA HİÇ BİR FARKI YOK AMA KARAR YİNEDE SENİN..

0|0
    0|1
  • sayın hemcinsim , geçmişte yaptığın hata bu evelenceğin adamı bağlamaz , yaptığın iş büyük vebaldir , kul hahhıdır bilmiş ol , söylemen gerekir.. bu dünyanın ahireti de var , o vebalin altından nasıl kurtulaucaksın ? eğer vlecneğin kişide bu tür şeyleri yaşamışsa söyle kabullnemesi kolay olabilir ama bakir biriyse bence bırak evlnemeyi , yine de karar senin .. hayat 3 gün ya imtihan ?

0|3
    0|0
  • bazı kızlarımız..nolucakki sevgiliyle cinsellikte diyor sen nasıl bir tuzağa düştün böyle..evleniceğin adama bence söylemeliydin onun hayatıyla oynamış gibi bişey oluyosun..çok acımazmı diktirme işi canım?

0|3
    0|0
  • Insallah kocan bir sekilde ögrenir,evlenecegin adami aptal yerine koymak bu başka birsey degil.Madem bir halt yedin o zaman bekaret kavramina takilmayan,mesru gören birisiyle evlenseydin.Bence hicbir erkek bu yalani haketmez bakir olmasa bile

1|9
    1|0
    • Sana birsey soyliyim mi?guncellemenden sonra diyorum ki o eski sevgilin yasadiklarinizi ocana soyleyecek.öyle insanda serefte namusta olmaz.sen nisanlina anlat herseyi.simdi kotu karsilar ama gercekten seviyorsa umursamaz.bir de senin ne olursa olsun iliskiye girmen yanlisti,yarin dugunun bile olsa erkek milletine guvenipte namusunu emanet etmemeliydin.insanoglu cig sut emmistir

• diktirme ama ya :(

0|1
    0|0
Yükleniyor... ;