En yakın arkadaşınızın eşcinsel olduğunu öğrendiniz. Ne yaparsınız?

En yakın arkadaşınızın eşcinsel olduğunu öğrendiniz. Ne yaparsınız?

Benim için farketmezdi devam edebilirdim.

• Bence farketmez eskisi gibi dostluğumuz aynen devam eder
    A seç
  • Dostluğumuz bakidir ama ister istemez biraz soğukluk olur
    B seç
  • Oradan hemen uzaklaşır birdaha onunla görüşmem
    C seç
  • Ben bunu niye daha önce farketmedim diye kendime kızarım
    D seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
2021

En İyi Erkek Görüşü

• hemen kaçarım böyle de olmalı

0|0
    1|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 20

• Bir eşcinsel erkek olarak yorum yazayım. Kendimi bildim bileli erkeklerden hoşlanıyorum. Hep erkeklere aşık oldum. Kızlara karşı hiç özel bir şey hissetmedim. Bir kızın göğüslerine, kalçalarına baktığımda kendimi ne kadar zorlarsam zorlayım hiç bir cinsel dürtü hissedemiyorum. Bir kızla öpüşmenin hayalini kurmak bile beni iğrendiriyor. Ama erkeksi, biraz kaslı, güzel vücutlu, yakışıklı bir erkek gördüğümde istem dışı bir şekilde kalp atışlarım hızlanıyor, heyecanlanıyorum ve cinsel olarak uyarılıyorum. İçimde bir kadının elini tutma, onu sahiplenme, onla aşk yaşama arzusu yok. Bir erkeğin beni sahiplenmesi, koruması hoşuma gidiyor. Kadınsı tavırlarım yok. Eşcisnelliği sırf merak, yeni bir arayış için yapanlarda var. Ama çoğunluk benim gibi doğuştan gelen bir meyille bu yöne kayıyor.

Ayrıca dünya sağlık örgütü başta olmak üzere tüm saygın, evrensel bilim kuruluşları eşcinselliği bir hastalık, psikolojik ya hormonsal bozukluk, sapıklık değil heteroseksüellik gibi doğuştan gelen doğal ve normal bir yönelim olduğunu kabul etmiştir. Tıp literatüründen 45 yıl önce hastalık kapsamından çıkarılmıştır. Yapılan bilimsel çalışmalarda eşcinsellerde hormonsal, psikolojik ya da fizyolojik bir sorun görülmemiştir. Zaten hastalık tanımına uymuyordur. Diğer eşcinsel başlıklarına bakıyorum. Bazı insanlar eşcinsellik hastalıktır deyip duruyor. İnsanlar hiç araştırma gereği duymadan, kulaktan dolma bilgileriyle nasıl böyle en doğrusunu kendisi biliyormuş gibi yorum yapıyor şaşırıyorum. Bir tercihte değildir. Hiçkimse bir gün oturup düşünüp erkeklerden ya da kadınlardan hoşlanmayı tercih etmiyor. Doğuştan gelen içgüdüleri sonucu hangi cinsiyetten hoşlandığını anlıyor. Örnek alarak, özenmeyle olmaz. Kimse size bir erkekten ya da kadından nasıl hoşlanılır öğretemez. Öğretirim diyorlarsa biri gelsin bana lütfen öğretsin. "Bir kızın göğüslerine ve kalçalarını gördüğünde nasıl cinsel istek hissedilir" "Bir kız gördüğünde kalp atışların nasıl hızlanır, içinde kelebekler uçuşur" "Bir kızla öpüştüğünde nasıl zevk alınır" Öğretirim diyen varsa gelsin bana öğretsin, bende böyle zorlu bir hayatı yaşamak zorunda kalmam. Özenmeylede olmuyor. Ben hemcinsimden hoşlandığımı anladığımda bırak eşcinsel bir çift görmeyi, eşcinselliğin ne demek olduğunu bile bilmiyordum.

2|0
    0|0
  • kesin bilsem elbet soğukluk olur. ama ünv.de en yakın arkadaşım aynı evi paylaştığım insandan şüphelendiğim çok oldu. konduramadım pek haliyle hareketlerime dikkat etmek istedim. gnü gelip bana karşı yanlış bişey beklediğinide duyabilirdim. belli mi olur ya sen hoşlanıyorum derse? ters bi durum ama arkadaşlığımı bozmadım hiç sadece mesafe koydum.

şüphelendiğim hareketlerim ise kızlarla beraber olmaktan hoşlanmazdı. ilk başta çekingen olduğu içindir diyordum. bi gün arkadaşlardan 2 kız ikisi ondan saf. buluşalım dedik gelmedi. o kadar ısrarıma rağmen gelmedi en sonunda gülerek gayim oğlum ben dedi :) o günden sonra dikkat etmeye başladım biyer tehlikede olmasın diye. kızlardan bahsetmezdi bakmazdı. çekingen olu bi insanda bu kadar olurmu? neyse ne hala arkadaşımdır ama görüşürz konuşurum

1|0
    0|0
  • Arkadaşım bayansa zaten cinsel tercihi beni etkilemez..Onun dışında, tanıdığımda eşcinsel olan bir kaç arkadaşım zaten var.Öyle idiler öyle de devam ediyoruz ve çok candan iyi insanlar.Sonradan tercihlerini değiştirirse arkadaşlarım asıl soru da bu heralde, benimle konuşma gereği duyarsa elbette anlayışla karşılarım.Çok fazla da bir şey değişmez ama yürürken arkamı dönmem..:) (bknz.tedbiri elden bırakmamak)

1|1
    0|0
  • Başı sıkıştığında gene yardımcı olmaya çalışırım ama eskisi gibi görüşmem .

2|0
    1|1
    • Eşcinsel bir kişiyle ne paylaşımım olabilir demişsin. Sen heteroseksüel erkek arkadaşlarınla sadece kız muhabbeti yapıyorsan tabi eşcinselle bir paylaşımın olmaz. Kız muhabbeti hariç heteroseksüel erkek arkadaşlarınla hangi konular hakkında konuşabiliyorsan eşcinsel erkeklerlede konuşabilirsin. Tüm eşcinsellerde önüne gelen erkeğe aşık olan, sulanan, seksten başka bir şey düşünmeyen sapık-hasta ruhlu insanlar değil. Ayrıca tüm eşcinseller kadınsı değildir.

• Ben ne anlatmaya çalışıyorum siz ne anlıyorsunuz .

Herkes kendi hayatını yaşasın .

• bana dostunu söyle sana kim olduğunu söyleyim, burdan yola çıkarak söyleyebilirim ki bu imkansız.

1|0
    1|0
    • Ne alaka ya? Arkadaşın erkeklerden hoşlanınca sende mi erkeklerden hoşlanacaksın? İnsanlar hala bunu bulaşıcı bir şey zannediyor. Böyle yorumlarda benim gibi eşcinsel erkekleri üzüyor.

• Cinsel yönelime elbetteki saygı duyulur. Cinsel yönelim kişinin bir gün oturup düşünerek seçtiği bir şey değildir. Büyük oranda doğuştan gelen içgüdüler belirler. Ama homofobik kişilere saygı duymam.

• dediğim gibi umurumda değil, beni yoksay,seni zorlayan yok ben zaten istemiyorum

• bir şey fark etmezdi ama en yakın arkadaşımsın bunu ana söylemeliydin derdim

1|0
    0|0
  • Cinsel tercihine saygı duyuyorum geyiğini bir kenara bırakırsak -ki doğrudur beni ilgilendirmez.

Hadi, eskiden en yakın arkadaşımdı, birlikte içer, sıçar, takılırdık. E şimdi karşı cinsten bir arkadaşım da değil. O da değil bu da değil..

Ne paylaşıcaksın bu adamla bundan sonra? Ona kafam takılır biraz. Yoksa bana ne cinsel tercihinden.

1|0
    0|1
  • arkadaşlığımı sona erdirirm, dedikodulara malzeme olmamak için.

2|0
    0|0
    • aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa kim gelmiş özledim ki!

• neden küçük kardeş, görende her soruya cevap yazıyorum sanacak:))

• niye olmasın :):)

• sevişmeyeceğime göre pek sorun yaratmazdı sanırım.

1|0
    0|0
  • Onunla bir daha asla görüşmezdim.

1|0
    1|0
  • hep bir lezbiyen ile sevişmek istemişimdir der olayları geliştirir idim.

2|1
    0|0
  • İster istemez benden uzak dururdu.

Daha yakışıklı erkeklerın peşinde olurdu O da. :)

1|1
    0|0
  • bana ne... cinsel tercihleri için en yakın arkadaşım olmamıştır.

2|0
    0|0
  • Yapacak birşey yok saygı duyarız

1|0
    0|0
  • Benim için farketmez , kişinin cinsel eğilimleri ile arkadaşlık etmiyorum

1|0
    0|0
  • Soru: Karnı aç olan eş cinsele nedenir.?

Cevap: topaç

1|0
    0|0
  • A diyorum, herkes ozgur ne isterse yapar.

1|0
    0|0
  • en yakın bayan arkdaşım eşcinsel ise problem olmazdı..

1|0
    0|0
    • Peki erkekse?

• o n düşünmek bile sıkıcı :S ters bir durum...

• Ama diyelimki sana ilgi duymuyor. O zaman bir problem olmaması gerektiğini düşünüyorum. Kızların çoğu lezbiyenlerin arkadaşlığına sıcak bakarken, erkekler gaylerden çekiniyor. Sanki biz önümüze gelen erkekten hoşlanan, seksten başka bir şey düşünmeyen sapık-hasta ruhlu insanlarız.

• arkadaşlımı keserdim bana ters yaa tpla gezmekk

1|0
    2|1
    • Cevaba bak.

• gülüm . aglayımmı erkek bir arkaşımsa bu degişen kız g,b, yanımda yürütmem yaa şim olmaz bayansa onun benle işi olmaz heralde kendi gibi birini bulur

• Tüm eşcinselller kadınsı değil. Erkeksi olup eşcinselliğini belli etmeyen eşcinsellerde var.

• uzaklaşırım ondan

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 20

• Evet vardı çok yakın bir arkadaşım eşcinsel di belki ne şartlar altın da bunu tercih ettiğini bildiğim için hiç yadırgamadım çok yakışıklıydı çok iyi bir dansçıydı peşinde dolu kız vardı ama eşcinseldi ...

1|0
    0|0
  • lezbiyense oturur beraber hatun muhabbeti çeviririz, gay ise daha eğlenceli olur beraber erkek keseriz :)

eşcinsel yada heteroseksüel olmasından önce insan olup olmadığına bakarım

1|0
    0|0
  • Oldu , öğrendiğimde baynimden vurulmuşa döndüm, ama konuşmaya devam ettim kötü hissediyordum bir süre sonra aramız bozuldu bir laf yüzünden 1 sene konuşmadık 1 sene sonra kendisine uşatığımda gördüklerime duyduklarıma inanamadım , yürümedi arkadaşlığımız ama o çocuk kurban gitti eminim.

2|0
    0|0
    • Bayninden vurulmaya devam et sen.

• Bu canını sıkmış halim mi?

Sen can sıkılma görmedin sanırım.

• Yok bu canımı sıkmış halim değil bence sıktırtma,beni kendi yargılarınla yargılayamazsın hele ki bu konuda tecrübemi seninn 10 katınla çarparım

• onun aslında en yakın arkadaşım olmadığını anladım

en yakın arkadaşı olsaydım bunu bana söylemiş olmalıydı ya da şüphe uyandırmalıydı

boşuna geçen bunca zamana yazık be..

1|0
    0|0
  • D.. En yakın arkadaşımda böyle bişey nasıl farketmem ya

1|0
    0|0
  • ne farkeder ki insan formundan çıkmıyo insan formunda dolaşan hayvanlardan uzak duruyorum ben

2|0
    0|0
  • A; beni ilgilendirmez kendi bilecegi bisey eskisi gibi gorusmeye devam ederim.

1|0
    0|0
  • en yakın arkadaşım en değer verdiğimdir.böyle birşeyi öğrensem kişisel terchidir,saygı duyarım.

1|0
    0|0
  • Beni ilgilendirmez tercihleri.

1|0
    0|0
  • hiç farketmez :)

1|0
    0|0
  • Farketmez.

1|0
    0|0
  • şaşırırdım baya sornasında ne yapardım şu anda tam kestiremiyorum

1|0
    0|0
  • Hiç sorun değil.

1|0
    0|0
  • Sok olurdum 0_0 Bana bulasmadigi surece sorun olmazdi, galiba.

1|0
    0|0
  • beni fantazilerine dahil etmeye kalkismadigi sürece farketmez

1|0
    0|0
  • Fark etmez

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • benim icin farketmez kendi secimiii dostulugumuz ayni kalir

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Fark etmez eskisi gibi aynı devam ederim.

1|0
    0|0
Yükleniyor...