Sünnet olmayan erkekle evlenilir mi?

Islam dininde sünnet sarttir. Bunun nedeni ise hijyen. Detaya girmeyecegim. Ki benim sorum kizlara; sünnet olmayan biriyle evlenirmisiniz? Erkeklere sorum ise: sünnet olmayan kisiler neden sünnet olmazlar?

0|1
611

En İyi Erkek Görüşü

• Müslümanım diyorsan evlenemezsin dinimiz gereği şart sünnetli olmak.. Sağlık olarak da sünnetli daha temizdir sünnetsiz olan erkeklerde o derinin altına mikroplar birikiyor sidik kalıyor sünnetli olan daha temizdir...

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 10

• evlenılır

1|0
    0|0
  • Genelde Müslümanların hepsi sünnetlidir zaten adı üstünde sünnet farz değil yani yapma zorunluluğun yoktur fakat bu örf ve adet haline geldiği için erkekler genelde sünnetlidir.
    Musevilikte sünnet şart yani bir Yahudi nin sünnet olmama şansı yoktur.
    Hristiyanlık'ta sünnet diye bir olay olmadığı için onlar sünnet olmazlar fakat 1920-1940 yıllarında Almanya'da temizlik açısından erkeklerin sünnet olmaları ilan edilmiş.
    Evlilik konusuna gelince sünnetsiz erkekle evlenmek kişilerin kendi tercihidir ve kimse karışamaz.
    Ben dinen değil estetik açısından sünnet olsun derim.
    Kabuklu Penis hiç Şapkasını kafasından çıkartmayan adama benzer.

0|0
    0|0
  • Türkiye de türk erkeklerde sunnetsiz bulman zor

0|0
    0|0
  • Sünnetsiz erkek bulman zor Türkiye de.. Hatta yoktur yani vardır ama en fazla 6 yaşında olur.. Sünnet olduğu zaman çocuklar itiraz hakkı görmüyorlardı ki kendilerinde

0|0
    0|0
  • Nedeni yok...
    Demişsn ya pis te ondan başka açıklaması yok yani ;)

0|0
    0|0
  • Evlenen insanlar gördüm

0|0
    0|0
  • Sünnet şart

0|0
    0|0
  • dinsel açıdan sünnet olmuyor olabilir. ya da malum korku danda olabilir. ama gerçek sünnetli erkek daha temiz ve de sağlıklıdır bu açıdan. bayanların da sünnetli erkekleri tercih ettiğini duymuştum.

0|0
    0|0
  • Evlenilir

0|0
    0|0
  • kabuklu yemiş yemek isteyenler olabilir tercih meselesi

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Evlendikten sonra kestirsin canım oda

0|0
    0|0
  • Evlenilir evlendikten sonra olur sünnet

0|1
    0|0
  • müslümansa evet.

0|0
    0|0
    • Müslümansa zaten sünnet olmustur

• o da bir genellemedir, belki yetişkin olduğu dönemde müslüman olmuştur?
      haramlardan kaçınmak da sünnetlerden önce geldiği, yetişkin bir adamın zaruret olmadan hekim dahi olsa bir namahreme cinsel organını göstermesi haram olacağından dinen sünnet olmaması olmasından evladır.

hemofili hastası bir erkek çocuğu kimse sünnet ettirmek istemez, bir başka olasılık da bu.

yani her farzın ve sünnetin istisnası vardır.

• Sağlıksız öncelikle.

0|0
    0|0
  • evlenmezdim

0|0
    0|0
  • Allah korusun

0|0
    1|0
Yükleniyor... ;