2 yıldır birlikte yaşıyoruz, ama evlenmek istemiyor

Gizli Üye
Biraz uzun olduğu için fazla detaylara girmedim..

Ben 2010dan beri (o zaman 18 yaşındaydım) sevgilim ile birlikte yaşıyorum. Sevgilim benden 9 yaş büyük. Onunla birlikte olabilmek için ailemi bile karşıma aldım. Ailem beni onunla imam nikahlı olduğumu zannediyor, ama ne imam, ne de resmi nikahlıyız. Aile konusu biraz karışık zaten, oraya hiç girmeyeceğim. Ama biz öyle birlikte yaşıyoruz nikahsız. İlk zamanlarda, yani 2 sene önce bana 1 veya 2 seneye kalmaz evleniriz sen merak etme demişti. Önümüzdeki ay tam 2 yıl olacak, ama ben ne zaman evlilik meselesini açsam hemen konuyu değiştiriyor, veya `senin yaşına daha evlilik için erken, hele bi 22-23 ol o zaman düşünürüz` diyor.

Bu çok saçma değil mi? Benimle 2 yıldır nikahsız birlikte yaşıyor, her gününü birlikte geçiriyor, hatta birlikte yatıyor, bunları yaztiği zaman beni küçük bulmuyor, ama söz konusu evlilik olunca sen küçüksün daha diyor. Bu şimdi ne alaka? Bari en azından imam nikahı yapalım diyorum ama onada tepki gösteriyor. Niyetim ondan ayrılmak değil, sadece neden birlikte yaşadığımız halde evliliğe karşı onu anlayamıyorum. Bana `eğer hamile kalmak gibi beklenmedik birşey çıkarsada evleniriz illa 23 olmana gerek yok` dedi. Kafam fena halde karıştı, sebebini sorunca açıklama yapmıyor. İlk başlarda evlenmeşsek çeker giderim diye tehdit ettim bana gitmemem için yalvardı. 2 yıldır bir dediğimi iki etmiyor, yani benden alacağını aldı kaçtı gitti diye birşey söz konusu değil. Sizinde başınıza böyle bir şey geldi mi, veya en azından bir tanıdığınızın falan?
2 yıldır birlikte yaşıyoruz, ama evlenmek istemiyor