+1 yıl

Cinsellikle Bulaşan Hastalık: AİDS

Merhaba arkadaşlar Bu ilk bencem dün izlediğim filimden dolayı bu bilgiyi sizinle paylaşmak istedim

peki aids nedir? AIDS, HIV etkeni nedeniyle insanlarda bağışıklık sisteminin çökmesine neden olan bulaşıcı bir hastalıktır.

Cinsellikle Bulaşan Hastalık: AİDS

Genellikle genelevde bulunan kadınlarda bulunan bir hastalık

Cinsellikle Bulaşan Hastalık: AİDS

Peki nasıl bulaşır?

Tabii ki cinsellikle bulaşır bu yüzden cinsellik konusunda hijyene önem vermenizi tavsiye ediyorum.

Cinsellikle Bulaşan Hastalık: AİDS

Aids belirtileri şöyledir. lenf bezlerinde büyümeler, ağız ve deride tekrarlayan uçuk, vücutta yara ve kırmızı lekeler, nedeni bilinmeyen uzun süreli ateş, gece terlemeleri, kilo kaybı, ishal, öksürük görülür. Ağızda pamukçuk, diğer bakteri, mantar ve protozoon hastalıkları gibi fırsatçı enfeksiyonlar ortaya çıkar.

Cinsellikle Bulaşan Hastalık: AİDS

Peki dünya aids günü olduğunu biliyor muydunuz 1 aralık dünya aids günüdür

Cinsellikle Bulaşan Hastalık: AİDS

İzlediğim filmi de şuradan atayım büyük ihtimal izlemiştiniz fakat ben ilk defa izledim

Cinsellikle Bulaşan Hastalık: AİDS

Okuduğunuz için teşekkürler. Görüşleriniz benim için önemli bu yüzden yorum yaparsanız sevinirim. Fazla bilgi veremediğim için affola. Umarım mutlu hastalıksız bir ömürle yaşarsınız

görüşmek üzere 👊🏻👊🏻😊😊

Cinsellikle Bulaşan Hastalık: AİDS
4
6
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Erkek Görüşü

 • CENKBATU

  Hiç cinsellik birleşme gibi bir durumum olmadıgı için bunları dert etmiyorum hayatım boyunca hiç cinsel ilişkiye girmedim öyle zannediyorum bir ömürde öyle sürecek kerhaneyle hiç işim olmaz evlenecegimi sanmıyorum hadi diyelim evlensem bile o iş olmayacak yapacaklar dikkat etsin

  • KARLMAKS

   Peki neden girmediniz hastalık yüzünden mi

  • CENKBATU

   Çünkü bırak cinsel ilişkiyi sevgililikte uzak durdum ben şöyle düşündüm bu yaşıma kadar halende öyle düşünüyorum sevgililik bana göre gönül eğlendirme eskiden dedim ya aşk adamıydım amacım gönül eğlendirmek kızların namusunu el sürmek değildi niyetim aşık olacagım birini bulup evlenmekti evlenmedigim bir bayanlada cinsel ilişkide olmam bu bana yakışmaz diye düşünürdüm bir kaç sahtekar bayanla karşılaşınca ve çogu bayanların aslında sevgilerinin yalan oldugunu anladıgım anlar ne yalan söyleyim bayanlardan intikam almak istiyordum onların erkeklere yaptıklarının iki mislisiyle karşılık vermek ama dikkat edersen bayanlar genelde hep dürüst erkek isteriz diyor nerde yalancı sahtekar üç kagıtçı varsa onlara çogunlukla aşık oluyorlar bu bayanların hoşuna gitmeyecek ama onlar en azında çogunlugu öyle aslında kandırılmak istiyorlar zübüklere aşık olurlar çünkü kendileride öyle ben bayanları bir test edeyim dedim iki farklı şekilde davranacagım bakalım

  • CENKBATU

   hangi beni tercih edecekler dedim bir karakterde zübügü oynadım bir karakterde kendim oldum dürüst oldum bil bakalım hangi karakteri daha çok sevdiler zübük karakterini daha çok sevdiler fazda zübüklüye devam edemedim vicdanım sızlanmaya başlamıştı sonra şöyle düşündüm ben bayanların erkeklere uyguladıklarını uyguluyorum eğer bu kötü birşeyse o zaman kendileri kötü onlara onların bizlere davrandıkları gibi davrandım ama daha fazda devam ettiremedim merhametim yapmama izin vermedi ders vermek istiyordum hatta sırf onlarla gönül eglendirip cinsel ilişkiye gir bırak diyordum tam bu işlere yakınken vazgeçiyordum kendime bu sen değilsin bayanları savunacagıma bunları yapıyorsun aslına bakarsa iki hissi birden yaşıyorum bir yanım intikam al diyor bir yanımsa onları kolla diyor hele bir bayan bana güveniyorsa onunlaevlenmeden cinsel ilişkiye girirsem bana güvenini boşa çıkarırım bana güvenen bayanlara bunu yapamam dedim yapamadım

  • Hepsini Göster

En İyi Kız Görüşü

 • Balinaa

  İnşallah zina yapan bir çok kisi AİDS olur. 😂😂 Hayır yani madem biliyonuz vibsel yolla bulaşıyor niye yabancı pis karılarla ilişki yaşarsınız ki?

  • Balinaa

   Vibsel ne ya 😂😂 ahh bu klavyemm... Cinselllll olacak cinsseeeeeellll offff

  • Hocam yine muhteşemsiniz :)

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

35
 • ixedos

  Öncelikle su önyargiyi bir tarafa atalim, HIV Genelevde bulunan kadinlarda olan genel bir Virus degildir. Aksine en cok korunmasiz homoseksüel iliskide , cok partner degisimi ve saglik kontrolünde gecmemis fuhus yapan kadinlar ve bunlarla ilisiki yasamis erkeklerde görülür..

 • Nükleerteori

  AIDS olmadım ama AIDS'lilerin yaşadığını yaşadım 3-4 ay. Lösemi hastaları da AIDS'liler gibi hayat sürüyor tedavi olmazsa.

  * Sürekli kanama riski
  * Ağızda ve vücutta yaralar
  * Deri döküntüsü
  * Halsizlik ve ateş
  ve s.

 • Ehli-Beyt

  AIDS'in yaralanma durumunda veya ihtiyaç halinde kan nakli ile bulaşabileceğini de ekleyelim buraya

  • Nükleerteori

   kan nakli ile güvensiz yerlerde bulaşır. Zira ünitelerdeki kanlar ışınlanıp mikroplar öldürüldükten sonra nakil yapılıyor. Kızılay ve hastanelerde 2 kere ultraviyole ışından geçiyor

  • MetaProlol

   @Nükleerteori Kızılay mı? Buna gülerim. Kaç tane vaka var kızılayın virüslü kanı verdiğine dair. En yakını ise 2013 tarihli. Kızılaya güven kalmadı ama başka çare yok. Allah düşürmesin

  • Nükleerteori

   @MetaProlol Eskiden öyleymiş demek ki. Doktorum ultraviyoleden geçirilip gönderiliyor demişti

 • MetaProlol

  Kusura bakma ama bu bence çok basit ve tekdüze olmuş. başlığın ve girişin aids virüsünü tanıtacak türde ama devamı bomboş.
  Bir cümle ile genelde genelevlerden bulaşır demişsin, yanlışın en büyüğü. Berber dükkanından bile bulaşma ihtimali genelev kadar aynıdır kanımca.
  Tabi ki cinsel ilişki ile bulaşır demiş kestirip atmışsın, bu ülkede kızılayın verdiği kan ile onlarca kişi hiv+ olmuş ve hayatını kaybetmiştir.
  Belirtileri bahsettiğin kadar basit değildir, kuluçka süresi vücut direncine ve bağışıklık mekanizmana göre 2 hafta ile 10 yıl arasında değişir.
  Emeğine sağlık ama bu kadar kısa, bilgi bakımından kısır bir benceyi gözümüze sokmaları garip geldi

 • Siyahvekırmızıbulut

  Bilgilendirici emeğine sağlık

  • KARLMAKS

   okuduğunuz için çok mutlu oldum saygı duyduğum insanların görüşleri benim için daha çok önemli teşekkür ederim :)

  • Bendede fikirlerini sevdiğim insanların teşekküru daha etkili oluyor 😊

 • Gibörtıl

  Okumayın aids oldum.

 • Gizli Üye

  Bu hastalığın modası geçmedi hala

 • Gizli Üye

  Zinaya yaklaşmayınız! Zira o, bir hayâsızlıktır ve çok kötü bir yoldur.) İSRÂ-32: Zinaya yaklaşmayın (ona zemin oluşturacak davranışlardan uzak durun)! Çünkü o, son derece çirkin bir iştir ve çok kötü bir yoldur.)

Yükleniyor...