Dövme cilde zararlı mı?

Dövmenin adamı var :))
Dövmenin adamı var :))
Dövme olayında abartıya kaçmak cilt kanserini tetikliyor. Dövmeyi sildirip Neutrogena bakım ürünleri ile dövmenin olumsuz etkileri tedavi edilebilir mi?

0|0
1714

En İyi Kız Görüşleri

• Neutrogena'nın kalitesiz ürünleri kadar zararlı değildir.

0|1
    0|0
  • Yani cilde zararlı mı bilmem ama küçüklüğümden beri hep günah dediler, abdest geçirmez dediler korkuyorum valla :D

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşleri

• Yapılan araştırmalar sonucunda dövme yaptırmanın cilt ve genel sağlık açısından zararlı olduğu tespit edildi.

Dövme yaptırmanın zararları şu şekilde:

- Kimyasal ve sağlığa zararlı boyalar kullanılarak yapılan dövmeler cilt kanseri neden olur.

- Hamilelikte bebeğin gelişimini olumsuz etkiler.

- Tetanos, herpes simplex denen genital uçuğa, Hepatit B ve C hastalığına neden olabilir.

- Birçok çeşitli deri hastalıklarına yol açar.
    - Kimyasal reaksiyon sonucunda lenf bezi iltihabı, alerjik reaksiyon ve keloid gibi hastalıklara neden olur.

- İçeriğinde bulunan metaller sonucunda ağrılara yol açar.

- Geçici dövmeler bir ay sonra deriden çıksa dahi alerjik rahatsızlıklara neden olabilir.

- Hijyen açısından iyi olmayan merkezlerde ya da kişilerce yapılan kalıcı dövmelerde aynı malzemelerinin farklı kişilere uygulanması sonucunda ciddi viral enfeksiyonlara neden olur.

- AIDS gibi bulaşıcı hastalıkların geçmesine ve hepatit hastalıklarının bulaşmasına neden olabilir.

- Kalıcı dövmelerde kullanılan azor boyaların deriye enjekte edilmesi sonucu ciddi sağlık problemlerine neden olur.

KAYNAK : SABAH

0|0
    0|0
  • ecet zararlı hem dinen yasak bir aysak varsa elbet bizim içindir, geçici dövme olabilir ama kalıcı dövme abdest geçmiyor, ve geçenlerde bir gencin dövmelerden dolayı damar yolu bulunamadığı için öldü

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 15

• Zararlı mi bilmem ama bu kadar kaplatacak kadar büyük bisey yapmak saçma sade ve sık olan daha güzelidir

0|0
    0|0
  • Abartmadan olacaksa bence güzel bende küçük bir dövme var

0|1
    0|0
  • Zararı yok diye biliyorum bazı dövmeler gerçekte çok güzel

0|0
    0|0
  • Gereksiz bir şey hele böyle heryerine yaptırıyorlar çok itici. Böyle minnak bir şey olsa neyse..

0|0
    0|1
  • Ayyy bu nedir böyle? İnsan sarılamaz bile..

0|0
    0|1
    • Sırf sarılma zevkinden mahrum kalmamak için dövme yaptırmam :)) hatuna sarılmaktan daha güzel bir duygu olamaz dövme olayı, üstelik zararları cabası Oysa sarılmak terapi gibi geliyor. Çok şanslıyım 😊 sevdiğim de sarılmayı seviyor ve o yüzden dövme yaptırmıyoruz.

• Çok güzel ya, zarari umrumda degil oyleyse bile.

0|1
    0|0
  • Aşırıya kaçmadan severim

0|0
    0|0
  • Güzel olan herşey zararlı sjakajjs

0|1
    0|0
  • merdiven altı tattoo herhâlde bahsettiğin.

0|1
    0|0
  • Zararlıdır tabii ki yaa.

0|0
    0|0
  • Zararli bence ben itici buluyorum

0|0
    0|0
  • Çok zararlı aslında kanserojen

0|0
    0|0
  • Bence zararlı

0|0
    0|1
  • Stephen James gördüm sanki 😍 Bence her şeyin fazlası zararlı olduğu gibi dövmenin de fazlası zararlıdır.

0|0
    0|0
  • Günah haram!

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 12

Benzer Benceler

Yükleniyor...