12 Saat Boyunca #KokunHalaÜzerimde! Duş Keyfini Katlamanın Sırrını Keşfet!
Kapat
Geziyor 12 gü

#İyiKalpliOl! Aslı Bekiroğlu’nun Siber Zorbalıkla Mücadelesi İçin Düzenlenen Basın Toplantısına Biz de Katıldık!

+5Xper
KürkMantoluHayri r

Selam KScanlar!

Bugünlerde sıklıkla konuşulan ve hepimizin aşina olduğu bir konu var: İyi kalpli cilt bakım markası Simple’ın global yüzü olan Aslı Bekiroğlu’nun maruz kaldığı siber zorbalık! Ben de @humeyrakaya ile birlikte Nişantaşı’ndaki Sofa Otel’de düzenlenen bu basın toplantısına katıldım.

İyi kalpli cilt bakım markası Simple’ın #İyiKalpliOl çağrısı yaptığı bu basın toplantısı son derece anlamlıydı. Sadece cilde değil; içinde yaşadığımız gezegene ve gezegeni paylaştığımız tüm canlılara karşı iyi kalpli bir yaklaşım benimseyen Simple, #İyiKalpliOl çağrısı ile insanları hem birbirlerine karşı nazik olmaya hem de dünyada ve Türkiye’de gittikçe artan siber zorbalığa karşı insani bir tavır almaya davet ederek kalbimizi bir kez daha kazandı.

Hadi, basın toplantısında neler oldu hep birlikte bakalım!

İçeri adım attığımız anda ilgili bir kalabalık olduğunu gördük.

simple etkinliği
simple etkinliği

Bu durum bizi oldukça sevindirdi çünkü bu bir anlama geliyordu: Duyarlı insan sayısı oldukça fazlaydı. Kalabalık arasından geçerek yerimize geldik ve heyecanlı bekleyişimiz başladı. Bu sırada, dağıtılan lezzetli ve sağlıklı ikramların da tadına baktık.

Bekleyişimiz esnasında, basın toplantısına katılan ünlü isimlerle birlikte fotoğraf çektirdik ve hepsiyle siber zorbalık hakkında konuştuk.

enis arıkan ve irem derici
enis arıkan ve irem derici

Bu isimler Cansu Dengey, Burak Altındağ, Enis Arıkan, Kalben, Aslı Kızmaz ve İrem Derici idi. Hepsi de siber zorbalıkla mücadele etmek ve Aslı Bekiroğlu’na destek vermek için oradaydı.

burak altındağ
burak altındağ

Bu denli ünlü isimlerin de siber zorbalığa karşı geliyor olması sevincimizi katladı.

Zamanı geldi ve konuşmacılar yerlerini aldı.

aslı bekiroğlu
aslı bekiroğlu

Konuşmacılar, Unilever Güzellik ve Kişisel Bakımdan Sorumlu Marka Müdürü Özge Acarbay, Simple Daily Skin Detox Serisi Global reklam Yüzü Aslı Bekiroğlu, Influencer Cansu Dengey ve Uzman Psikolog Zeynep Selvili Çarmıklı idi.

Konuşmaya ilk olarak başlayan Unilever Güzellik ve Kişisel Bakımdan Sorumlu Marka Müdürü Özge Acarbay: “Simple olarak cilde, hayvanlara ve doğaya gösterdiğimiz nezaketi en yakınımızdan başlayarak hiç tanımadığımız kişilere de göstermemiz gerektiğine inanıyor ve ülkemizde gittikçe yaygınlaşan siber zorbalığa karşı ‘iyilik’ zemini üzerinden kamuoyunu yüreklendirmek istiyoruz. Bugüne kadar hem Türkiye’de hem globalde benimsediğimiz iyi kalpli yaklaşımı, #İyiKalpliOl çağrısı yaparak topluma yayma sorumluluğunu üstlenmek istedik. Bundan sonraki günlerde bu çağrımızı dijitalde büyük bir kampanya ile devam ettireceğiz. Marka olarak web sitemizde #iyiKalpliOl temalı bir manifesto yayınladık. Sosyal medyada yapılan her türlü yargılama, kötü söz ve hakarete #İyiKalpliOl cevabı vererek, kamuoyunu yüreklendirmek istiyoruz. Herkes, sosyal medyadaki yargılamalara #İyiKalpliOl cevabını vererek bu çağrının bir parçası olursa ne mutlu bize. Diğer yandan herkesin dahil olup destekleyebileceği bir Instagram filtresi de tasarlıyoruz. Amacımız, toplumsal bir pozitivizme aracı olmak çünkü iyiliğin bulaşıcı olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Ardından konuşmayı devralan Simple Daily Skin Detox Serisi Global reklam Yüzü Aslı Bekiroğlu:

aslı bekiroğlu
aslı bekiroğlu

“Geçtiğimiz günlerde yaşadığım durum, kocaman bir desteğe dönüştü. Bu desteğin, bundan sonrası için kötü niyetli çabaları durdurabileceğine, benim yaşadığımı başkalarının yaşamaması için bir dönüm noktası olabileceğine inanıyorum. Tam da bu nedenle global yüzü olduğum Simple ve burada bulunan herkesle birlikte toplumu iyi kalpli olmaya davet etmenin çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. İyi kalpliliğe ve nezakete bir gün herkesin ihtiyacı olabilir, toplum olarak kalbimizde iyi olanı keşfetmemiz gerekiyor.” dedi.

Konuşmaya devam eden Influencer Cansu Dengey:

cansu dengey
cansu dengey

“İnsanlar sosyal medyada çok acımasız olabiliyor. Burada kastettiğim eleştiri değil; kötü niyetli olan saldırılar, yargılamalar, hakaretler... İnsanlar, normalde karşınızda olsalar söyleyemeyeceği şeyleri klavye ya da telefon tuşu ile çok kolay söyleyebiliyor. Siber zorbalığı bu kadar mümkün, kolay ve yaygın kılan da bu sanırım! Ve insanları zorbalıktan geri tutacak, düşünmeye sevk edecek tek şey de içimizdeki iyi olanla yaşamayı seçmek. Hepimiz insanız. İçinde olduğumuz, karşılık vermediğimiz ya da görmezden geldiğimiz o kötülük bir gün herhangi birimizi vurabilir. O sebeple birbirimizi iyi kalpli olmaya davet etmek çok kıymetli. Bu çağrının bir parçası olduğum için çok mutluyum.” dedi.

Son olarak Uzman Psikolog Zeynep Selvili Çarmıklı: “Sosyal medya diğer insanlarla aramızdaki bağı güçlendirmek için harika bir araç. Fakat ne yazık ki bazen ekranın diğer tarafında tıpkı bizim gibi mutlu olmak, sevilmek isteyen, mücadele veren bir insan olduğunu unutabiliyoruz. Siber zorbalığın panzehri empati ve şefkat. Umutla söyleyebilirim ki her ikisi de öğretilebilir, öğrenebilir beceriler. Dilerim #İyiKalpliOl çağrımız öncelikle kendimizle kurduğumuz ilişkiyi değerlendirmemize fırsat olur. Neden: Çünkü kendi acılarına karşı duyarlı olan insanlar başkalarının acılarına karşı da duyarlı oluyor; acının varlığında kendisine şefkatli davranan insanlar başkalarına da şefkatle yaklaşıyor. Kendimize karşı nazik olduğumuzda, diğerlerine karşı da kendimizi unutmadan ve yıpratmadan, doğal olarak nazik olabiliyoruz.” diyerek konuşmayı sonlandırdı.


Biz de dahil olmak üzere basın toplantısına katılan herkes konuşmalardan son derece etkilenmiş görünüyordu ve konuşmacıları ellerimiz acıyana kadar alkışladık.

Konuşmaların ardından İrem Derici ile kısa bir sohbet gerçekleştirdik ve KScanlar için bir mesaj verdi!

İrem Derici hepimizi tek yumruk olmaya davet etti. Videoyu izlemeyi unutmayın. ;)

Akıllardaki soruyu cevaplıyorum: “Simple markasının #İyiKalpliOl çağrısı yaptığı bu basın toplantısından neler çıkardık?”

simple
simple

İnternet kullanırken karşımızdakinin de bizim gibi kanlı canlı bir insan olduğunu unutmadan hareket etmemiz gerektiğini ve hiç kimseye kırıcı şeyler söylememiz gerektiğini daha iyi anladık. En ufacık kötü bir sözün bile karşımızdaki insanın hayatına çok fazla dokunabildiğini unutmamalıyız. Belki de karşımızdaki insanın depresyona girmesi bile bizim onun hakkında yaptığımız kırıcı bir yorumdan ötürü olabilir. Siber zorbalığa karşı hep birlikte el ele durmalıyız.

Siber zorbalıkla mücadele etmek için #İyiKalpliOl diyerek görüşünü paylaşmayı unutma. <3

#İyiKalpliOl! Aslı Bekiroğlu’nun Siber Zorbalıkla Mücadelesi İçin Düzenlenen Basın Toplantısına Biz de Katıldık!
147
236
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

147236
 • Fairyfloss
  Guzel bir proje olmus 👍🏼💪🏼
 • KafaMatematikHesabı
  Siber zorbalık suçtur. Nezaket her yerde ve her zaman kırmızı çizgimizdir. Bu tür sosyal ve toplumsal projeleri her zaman destekliyorum. #İyiKalpliOl
 • Mervvvee
  Güzel bir çalışma olmuş beğendim. 👍
 • YermsinYemezmisin
  Yolunda başarılar diliyorum
 • Çok güzel bir paylaşım olmuş
 • gayealgun
  #İyiKalpliOl güzel bir çalışma olmuş
 • Malesefki İnsan olmanın bilinciden koşar adım uzaklaşmakta olan bir çağda, İnsanların incinebilen bir kalbi olduğu gerçeğini gözardı etmenin ötesinde bunu yapanlar bu hakkı kendilerinde görüyor. Biz ince düşünmeyi, ince konuşmayı savunurken hakaretler asılsız söylemler, aşağılamalar kol geziyor ve gerekçe sorulduğunda ise hak etti savunması ile karşı karşıya geliyoruz..


  İyi niyet kilitli kapıların en naif anahtarıdır..
  #İyiKalpliOl
 • Cok ornek bir davranis olmus cani gonulden tebrik ediyorum :)
 • 2NoName1
  siber zorbalık mücadele etmesi en zor zorbalık türü ne yazık ki
 • Gizli Üye
  Malesef ki herkesin başına gelebilecek bir durum. Insanlara birbirlerinin ozel hayatlarina, kisilik haklarina saygi duymasi gerektigi bilinci olusturulmadigi takdirde hâlâ herkrsin basina gelebilecek bir durum olarak kalmaya devam edecek. Ne yazıkki..
 • bakbinedicemsana
  Herkes bu talihsizligi yasar biz iyikalbki olalim
 • baharkizilcan
  Çok güzel olmuş. Emeğinize sağlık. Herkesin başına gelebilir.
 • emeğine sağlık güzel bir bence olmus
 • Bu hareket bence dünyanın en muhteşem hareketi olmuş. Çünkü bu teknoloji çağında herşeyim güzel olmasının yanında sober zorbalık da var internetin basında kimlerin oturduğundan asla emin olamayız küçücük çocukları başka tekliflerle kandırıp kaçıranlar veya tacizde bulunanlar var bu güzel hareketle hepsini karşı beraberiz 🌺🍀
 • #İyiKalpliOl 🦋 sözün bittiği yerdeyiz keşke herkes iyi kalpli olabilse.
  Sanki bunca olaylardan sonra farkındalık yaratılıyor güzel bir şey keşke olaylar olmadan önce tedbirler alınabilseydi ama keşkeler olmadan yaşanılmıyor o yüzden bu farkındalıkta katkısı olanlara teşekkür ediyorum iyi bir çalışma olmuş☺🦋
 • bu dünya da iyi kalpli insan bulmak zor açıkçası. bunu yapmanız gerçektende çokmgüzel
 • Cezalar ağırlaştırılmadığı sürece devam eder bu böyle
 • belizza_
  #İyiKalpliOl sizleride tebrik ediyorum
 • Tebrikler herkes Iyi olur
 • İhtimallerprsi
  Umarım herşey guzel olur. Cok duyarlıyız zaten lafta ya
 • ᗩYSEᒪ
  Umarım bundan böyle herkes iyi olur.
 • sevda_d_
  Herkes iyikalpliolursa dünya ne güzel olur.
 • nihalcengiz
  Zorbalıkla en iyi müzadele, sıfır tolerans ve ağır cezadır bence.
 • DemetSaygılı
  evet iyikalpliol çünkü hayat kötü olmak için çok çok kısa
 • innsan
  Dayanışma destek perfect 👌👌👌
 • Ruhuvaveyla
  Destek ve dayanışma çok çok önemlidir 👍❤️
 • Gizli Üye
  Güzel etkinlik başarılar ellerinize sağlık
 • _aeternitas_
  Etkinliği görmüştüm ama buradan katılanlar olduğu dikkatimi çekmemişti
 • Esinium
  internette suc bitmiyor ki
 • Veyl2907
  Boyle şeyler paylasilip gundeme gelmedikte guzel insanlarimizin aklina asla gelmiyor bunlar bu bilince dikkat cektiginiz icin bu yaziyla emeginize saglik
 • Elinize emeğinize sağlık. Teknolojinin getirileri gibi götürülerinden biri de siber zorbalık. Bir kişinin özeline girmek ve onu ifşa etmek hiçbir şekilde bir mantık gütmeden yapılan çok vahim bir olay.
 • DerinOkyanuss
  Güzel bir paylaşım olmuş ellerine sağlık
 • Bakımönemli
  Çok güzel bir paylaşım olmuş canım ellerine sağlık
 • Zeyneepkaya
  Siber zorbalıkla mücadele için #iyikalpliol
 • Elanur99
  Kadinlar olarak hep beraber bu konularda birlik olmaliyiz.
 • İylik kazanmıyor bu zamanda denendi onaylandı kişiye göre muamele artık
 • emelinsonu
  Ne yazık ki devamlı tacirlerle karşı karşıyayız
 • mefrel
  iyilik yapsan bir deret yapmasan ayrı bir dert
 • İsmiolanisimsiz
  #İyiKalpliOl Zorbalığın her türlüsüne hayır
 • Gizli Üye
  İyilik yaptıkça köyülük gördüm daha iyi olmam
 • Gizli Üye
  İnsanlar klavyenin arkasına sığınarak aşırı çirkinleşebiliyorlar ve karşısındaki kişiye istediklerini yapabileceklerini düşünüyorlar, siber cezalar caydırıcı olursa bence insanlar bilinçlenir çünkü insanlar birisine sanaldan hakaret edince başının ağrımayacağını biliyorlar.
 • Siber Zorbalıklara Hayır!#İyiKalpliOl
 • Gizli Üye
  Güzel olmuş insanların özel hayatına kimse karısamaz
 • Themoon12
  İnsanların özel hayatı bizi ilgilendirmez. Siber zorbalığa hayır!
 • Coolybeyza
  Sonuna kadar destekliyorum
 • Gizli Üye
  Böyle güzel çalışmaların hastasıyız ❤️
 • #İyiKalpliOl her zaman herşey de!
 • Ceyda3506
  güzel bir çalışma olmuş emeklerine sağlık
 • Gizem199611
  Güzel olmuş bence. Cilt önemli gereksiz degil
 • Bikiz1092
  Yazik günah ben çok uzuldum bunu yapanlar elini kolunu sallayarak geziyordur kesin
YÜKLENİYOR...