#İYİKALPLİCİLTBAKIMI

Simple
Geziyor 1 ay

#İyiKalpliOl! Aslı Bekiroğlu’nun Siber Zorbalıkla Mücadelesi İçin Düzenlenen Basın Toplantısına Biz de Katıldık!

Selam KScanlar!

Bugünlerde sıklıkla konuşulan ve hepimizin aşina olduğu bir konu var: İyi kalpli cilt bakım markası Simple’ın global yüzü olan Aslı Bekiroğlu’nun maruz kaldığı siber zorbalık! Ben de @humeyrakaya ile birlikte Nişantaşı’ndaki Sofa Otel’de düzenlenen bu basın toplantısına katıldım.

İyi kalpli cilt bakım markası Simple’ın #İyiKalpliOl çağrısı yaptığı bu basın toplantısı son derece anlamlıydı. Sadece cilde değil; içinde yaşadığımız gezegene ve gezegeni paylaştığımız tüm canlılara karşı iyi kalpli bir yaklaşım benimseyen Simple, #İyiKalpliOl çağrısı ile insanları hem birbirlerine karşı nazik olmaya hem de dünyada ve Türkiye’de gittikçe artan siber zorbalığa karşı insani bir tavır almaya davet ederek kalbimizi bir kez daha kazandı.

Hadi, basın toplantısında neler oldu hep birlikte bakalım!

İçeri adım attığımız anda ilgili bir kalabalık olduğunu gördük.

simple etkinliği
simple etkinliği

Bu durum bizi oldukça sevindirdi çünkü bu bir anlama geliyordu: Duyarlı insan sayısı oldukça fazlaydı. Kalabalık arasından geçerek yerimize geldik ve heyecanlı bekleyişimiz başladı. Bu sırada, dağıtılan lezzetli ve sağlıklı ikramların da tadına baktık.

Bekleyişimiz esnasında, basın toplantısına katılan ünlü isimlerle birlikte fotoğraf çektirdik ve hepsiyle siber zorbalık hakkında konuştuk.

enis arıkan ve irem derici
enis arıkan ve irem derici

Bu isimler Cansu Dengey, Burak Altındağ, Enis Arıkan, Kalben, Aslı Kızmaz ve İrem Derici idi. Hepsi de siber zorbalıkla mücadele etmek ve Aslı Bekiroğlu’na destek vermek için oradaydı.

burak altındağ
burak altındağ

Bu denli ünlü isimlerin de siber zorbalığa karşı geliyor olması sevincimizi katladı.

Zamanı geldi ve konuşmacılar yerlerini aldı.

aslı bekiroğlu
aslı bekiroğlu

Konuşmacılar, Unilever Güzellik ve Kişisel Bakımdan Sorumlu Marka Müdürü Özge Acarbay, Simple Daily Skin Detox Serisi Global reklam Yüzü Aslı Bekiroğlu, Influencer Cansu Dengey ve Uzman Psikolog Zeynep Selvili Çarmıklı idi.

Konuşmaya ilk olarak başlayan Unilever Güzellik ve Kişisel Bakımdan Sorumlu Marka Müdürü Özge Acarbay: “Simple olarak cilde, hayvanlara ve doğaya gösterdiğimiz nezaketi en yakınımızdan başlayarak hiç tanımadığımız kişilere de göstermemiz gerektiğine inanıyor ve ülkemizde gittikçe yaygınlaşan siber zorbalığa karşı ‘iyilik’ zemini üzerinden kamuoyunu yüreklendirmek istiyoruz. Bugüne kadar hem Türkiye’de hem globalde benimsediğimiz iyi kalpli yaklaşımı, #İyiKalpliOl çağrısı yaparak topluma yayma sorumluluğunu üstlenmek istedik. Bundan sonraki günlerde bu çağrımızı dijitalde büyük bir kampanya ile devam ettireceğiz. Marka olarak web sitemizde #iyiKalpliOl temalı bir manifesto yayınladık. Sosyal medyada yapılan her türlü yargılama, kötü söz ve hakarete #İyiKalpliOl cevabı vererek, kamuoyunu yüreklendirmek istiyoruz. Herkes, sosyal medyadaki yargılamalara #İyiKalpliOl cevabını vererek bu çağrının bir parçası olursa ne mutlu bize. Diğer yandan herkesin dahil olup destekleyebileceği bir Instagram filtresi de tasarlıyoruz. Amacımız, toplumsal bir pozitivizme aracı olmak çünkü iyiliğin bulaşıcı olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Ardından konuşmayı devralan Simple Daily Skin Detox Serisi Global reklam Yüzü Aslı Bekiroğlu:

aslı bekiroğlu
aslı bekiroğlu

“Geçtiğimiz günlerde yaşadığım durum, kocaman bir desteğe dönüştü. Bu desteğin, bundan sonrası için kötü niyetli çabaları durdurabileceğine, benim yaşadığımı başkalarının yaşamaması için bir dönüm noktası olabileceğine inanıyorum. Tam da bu nedenle global yüzü olduğum Simple ve burada bulunan herkesle birlikte toplumu iyi kalpli olmaya davet etmenin çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. İyi kalpliliğe ve nezakete bir gün herkesin ihtiyacı olabilir, toplum olarak kalbimizde iyi olanı keşfetmemiz gerekiyor.” dedi.

Konuşmaya devam eden Influencer Cansu Dengey:

cansu dengey
cansu dengey

“İnsanlar sosyal medyada çok acımasız olabiliyor. Burada kastettiğim eleştiri değil; kötü niyetli olan saldırılar, yargılamalar, hakaretler... İnsanlar, normalde karşınızda olsalar söyleyemeyeceği şeyleri klavye ya da telefon tuşu ile çok kolay söyleyebiliyor. Siber zorbalığı bu kadar mümkün, kolay ve yaygın kılan da bu sanırım! Ve insanları zorbalıktan geri tutacak, düşünmeye sevk edecek tek şey de içimizdeki iyi olanla yaşamayı seçmek. Hepimiz insanız. İçinde olduğumuz, karşılık vermediğimiz ya da görmezden geldiğimiz o kötülük bir gün herhangi birimizi vurabilir. O sebeple birbirimizi iyi kalpli olmaya davet etmek çok kıymetli. Bu çağrının bir parçası olduğum için çok mutluyum.” dedi.

Son olarak Uzman Psikolog Zeynep Selvili Çarmıklı: “Sosyal medya diğer insanlarla aramızdaki bağı güçlendirmek için harika bir araç. Fakat ne yazık ki bazen ekranın diğer tarafında tıpkı bizim gibi mutlu olmak, sevilmek isteyen, mücadele veren bir insan olduğunu unutabiliyoruz. Siber zorbalığın panzehri empati ve şefkat. Umutla söyleyebilirim ki her ikisi de öğretilebilir, öğrenebilir beceriler. Dilerim #İyiKalpliOl çağrımız öncelikle kendimizle kurduğumuz ilişkiyi değerlendirmemize fırsat olur. Neden: Çünkü kendi acılarına karşı duyarlı olan insanlar başkalarının acılarına karşı da duyarlı oluyor; acının varlığında kendisine şefkatli davranan insanlar başkalarına da şefkatle yaklaşıyor. Kendimize karşı nazik olduğumuzda, diğerlerine karşı da kendimizi unutmadan ve yıpratmadan, doğal olarak nazik olabiliyoruz.” diyerek konuşmayı sonlandırdı.


Biz de dahil olmak üzere basın toplantısına katılan herkes konuşmalardan son derece etkilenmiş görünüyordu ve konuşmacıları ellerimiz acıyana kadar alkışladık.

Konuşmaların ardından İrem Derici ile kısa bir sohbet gerçekleştirdik ve KScanlar için bir mesaj verdi!

İrem Derici hepimizi tek yumruk olmaya davet etti. Videoyu izlemeyi unutmayın. ;)

Akıllardaki soruyu cevaplıyorum: “Simple markasının #İyiKalpliOl çağrısı yaptığı bu basın toplantısından neler çıkardık?”

simple
simple

İnternet kullanırken karşımızdakinin de bizim gibi kanlı canlı bir insan olduğunu unutmadan hareket etmemiz gerektiğini ve hiç kimseye kırıcı şeyler söylememiz gerektiğini daha iyi anladık. En ufacık kötü bir sözün bile karşımızdaki insanın hayatına çok fazla dokunabildiğini unutmamalıyız. Belki de karşımızdaki insanın depresyona girmesi bile bizim onun hakkında yaptığımız kırıcı bir yorumdan ötürü olabilir. Siber zorbalığa karşı hep birlikte el ele durmalıyız.

Siber zorbalıkla mücadele etmek için #İyiKalpliOl diyerek görüşünü paylaşmayı unutma. <3

#İyiKalpliOl! Aslı Bekiroğlu’nun Siber Zorbalıkla Mücadelesi İçin Düzenlenen Basın Toplantısına Biz de Katıldık!
187
294
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

187294
 • Siber zorbalığın her türlüsüne karşıyım, herkesin hayatına kimse karışamaz. :) Hep birlikte #İyiKalpliOl diyerek ön yargılarımızı bir zahmet artık bir kenara bırakıp, insanları eleştirmek yerine empati kuralım! ❤️
 • Harika bir toplantı olmuş. Yazınıza da bayıldım. Tebrik ederim ikinizi de❤️ Siber zorbalarla mücadahale etmek günümüzdeki en önemli konulardan biri haline geldi. Bu konuyla alakalı yapılan her proje çok kıymetli🙏🏻 #iyiKaloliOl !
  • Çok çok teşekkür ederim güzel görüşün için 🙏🏻💜

  • Teşekkür ederiimm 🌸 siber zorbalık çok önemli bir konu ve insanların her ortamda kişisel alana saygılı olması gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor. Bu nedenle hassasiyet göstermek çok önemli, ilgin için teşekkür ederim ❤️

 • Makyevelist
  Çok güzel olmuş, özellikle son satırlar o kadar doğru ki
 • TutkununKırmızıTonu
  Çok güzel bir toplantı olmuş, siber suçlar hemen hemen herkesin başına gelebilecek bir durum. Siz çok iyi etmişsiniz 😙😍
 • Minirea
  Ne güzel, anlamlı bir basın toplantısı olmuş. Herkes çok güzel şeyler söylemiş. Sanal bir ortam olsa bile karşımızdaki kişi de bizim gibi bir insan. Her zaman empati yaparak konuşmalı ve davranmalıyız. #İyiKalpliOl
 • IceQueenn
  Çok güzel mesajlar vermişler umarım bu mesajlar bir yerlere ulaşır. İrem Derici'nin biz birbirimize sahip çıkmazsak, kim bize sahip çıkacak lafı o kadar anlamlı olmuş ki. Bu gibi durumlarda birbirimizi gömmek yerine birlik olmalıyız.
 • Söylemeden geçemeyeceğim. Kız Hayri, nasıl güzelsin öyle giyiminle vs. Valla harika görünüyorsun 👌💕

  Güzel bir etkinlik olmuş. Severek kullandığım iyi kalpli bir markadan #İyiKalpliOl projesi... Çok başarılı olmuş. Böyle önemli bir konuya dikkat çekilmesi çok güzel. Tebrik ederim. Etkinlikte olmayı isterdim.

  Siber zorbalığa maruz kalıp sesini çıkarmaya korkanlar da var. Herkes o cesareti bulamıyor, ama bu gibi projeler herkesi daha da cesaretlendirir umarım 🌺
 • NutellaPopisi
  Afferin size böyle sosyal olmanızı takdir ediyorum yalnız sosyal mesafeye dikkat edin corona olup tüm siteye bulaştırmayın😁
 • Karşıyım karşıyım karşıyım! #İyiKalpliOl
 • Harika bir toplantı olmuş. Çok ince ruhlu 🥰
 • Kampanin arkasindayim KADINLAR TEK BASLARINA COK GUCLULER
 • baharimsn
  Siber zorbalik insanlik sucudur!
 • Gizli Üye
  Tebrikler güzel proje olmuş
 • Gizli Üye
  Proje güzel olmuş evet eline saglik
 • Ellerinize sağlık çok güzel bir bence olmuş.
 • Gizli Üye
  Corono var topluluklar dan uzak durun demiyor siz el ele dipdibe
 • Disosyatif
  aslı iyi pr yapmış. Dijital pazarlama deniyor buna
 • İyi hoş da irem dericiden büyük kadın düşmanı mı var aw bir tane kızın sevgilisiyle uğraşıp elinden aldı. Gerçi adam da pisliğin teki o ayrı ama yine de böyle yapan birinin samimiyetine asla güvenmem
 • Bu kzı neden sevmezler ki
 • kuzgunungölgesi
  #iyikalpliOl sözde değil ama özde de
 • ŞeymaSubaşıFirardaa
  O ifşa edenler ne oldu bu arada? Tutuklandılar mı? Görseller her ne kadar kötü olsa dahi kişinin özeli sonuçta. Paylaşılması ve bunun hakkında kötü yorumlar yapılması bile kötü. Bu arada güzel bir toplantı olmuş. Emeğinize sağlık 🌸
 • LightBringerr_
  Harika bir etkinlik olmuş..
 • Güzel olmuş ellerine sağlık
 • mufretmuennesgaibe
  Güzel olmuş Tebrikler 👌👌👌👌👀👀👀👀👀💕💕💕💕💕💕
 • Gizli Üye
  Güzel etkinlik olmuş tebrikler
 • Daisyhappy
  Cok guzel olmus gercekten :)))
 • bugünniyeyaşadım
  Hepsini okudum üşenmedim tebrikler🤣
 • Üyeismimizyok
  Nuçok Teşekkürler çok güzel olmuş
 • mehtapp0090
  Sünepe paylaşım bayıldım yaa mukemmel
 • Kirpptysii
  Tebrik eder başarılarınızın devamı dilerim içtenlikle
 • domfamale
  İnsanlar saygıyı ne zaman öğrenecekler aceba?
 • filiz_üstün
  Elinize sağlık güzel olmuş
 • perimmasali
  Tebrikler 😊😊😊😊😊😊😊😊
 • kırıkmelodi
  Evet bence çok güzel bir insanın kendini iyi hissettiği yerde olması
 • prenseSS22
  Mükemmel bir iş hep destekleyen bir insan olmuşumdur
 • Nidaleex
  Yaptığınız gerçekten çok mükemmel bir şey.
 • Penolopeeeee
  Tebrikler👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻
 • ozblack
  ya bu nasıl muhteşem bir sunumdur çok beğendim tebrikler
 • MihrimaahHatun
  İyi Kalpli Ol.. Mücadeleci olmak gerekiyor
 • HitoriUta
  Ozel hayatın gizliligi onemli
 • Komşukızı123
  Kimsenın ozel hayatı kımseyı ılgılendırmez, nokta.
 • Oral8001
  #iyikalpliol çünkü hayat çok kısa geride güzel şeyler bırak
 • digital-drug
  Gencler özellikle bilinclenmeli. Okullarda bununla ilgili seminerler düzenlenebilir
 • FuzeEcem
  Yaptığınız gerçekten çok mükemmel bir şey.
 • Gizli Üye
  çok iyi yapmışsınız, mükemmel
 • psikopats
  Herşeyin temeli iyilik ve nezaket
 • Shivvaa
  Güzel bir etkinlik olmuş tebrik ediyorum
 • Fairyfloss
  Guzel bir proje olmus 👍🏼💪🏼
 • KafaMatematikHesabı
  Siber zorbalık suçtur. Nezaket her yerde ve her zaman kırmızı çizgimizdir. Bu tür sosyal ve toplumsal projeleri her zaman destekliyorum. #İyiKalpliOl
 • Mervvvee
  Güzel bir çalışma olmuş beğendim. 👍
YÜKLENİYOR...