Çamaşır Yıkarken Hayatımı Kolaylaştıran Püf Noktaları Açıklıyorum!

__Agapi__

Merhaba,

Size çamaşır yıkarken kullandığım müthiş ipuçlarıyla geldim İpuçlarım sayesinde zorlu lekelerden eser kalmıyor, çamaşırlarım eskisinden daha temiz çıkıyor. En inatçı lekeye bile her zaman bir çözüm vardır! Ve canınızın sıkılmasına neden olan solmuş siyah kıyafetlerinizin rengini onarmaya eskisi gibi canlı rengini geri getiren ipucum da var. Hadi öyleyse geçelim benceye 😊.

Çamaşır makinesine ne kadar deterjan koyulmalı?

Çamaşır Yıkarken Hayatımı Kolaylaştıran Püf Noktaları Açıklıyorum!

Çamaşır yıkama işleminin önemli bir kısmını deterjan kullanımı oluşturuyor. Bir çoğumuz çok deterjanın çok temiz yıkayacağına inanıp dolduruyoruz bu doğru bilinen bir yanlışmış halbuki makinamızı kurmaya gelen servisten öğrendiğim bilgilere dayanarak söylüyorum ki deterjan miktarı 1 kahve fincanından çok olmamalı imiş önemli bir başka detay ise ben çamaşır yıkarken makinanın tepelemesine dolmasını hiç beklemiyorum fazla çamaşırla doldurmak makinanın rahat dönmesini engelliyor o sağa sola çarpma işlemini makina yavaş gerçekleştirince temiz yıkamıyor. Çamaşırların makineden temizlenmiş ve kalitesi bozulmamış halde çıkması tamamen sizin elinizde👌

Lekeler yıkansa bile çıkmadı mı, çözüm mü lazım?

Çamaşır Yıkarken Hayatımı Kolaylaştıran Püf Noktaları Açıklıyorum!

Ah o inatçı lekeler yok mu o inatçı çıkmayan lekeler.. Lekeli diye en sevdiğiniz kıyafetinizden vazgeç mı geçtiniz? Yine her zaman kullandığım bir doğal yöntem; sonuç harika çikmayan inatcı lekeler bile çıkar👌🏻👌🏻. Çamaşır makinesi çalışmaya başladığında içerisinde statik elektrik üretmeye başlar. Bu da çamaşırların lekelerin tamamen yok olmasını engeller. İşte bu statik elektrik üretimini önlemek için size pratik bir fikrim. İhtiyacınız olan tek şey alüminyum folyo. Alüminyum folyoları parlak yüzeyleri dışarı da kalacak şekilde 4 cm çapında toplar yapın. Çamaşır yıkamadan önce makinenin içine atın. Lekelerin tamamen yok olduğunu göreceksiniz. Ayrıca alüminyum folyo kullandığınız deterjanınızı daha az kullanabilirsiniz. Bu sebeple de deterjandan da tasarruf edeceksiniz. Özellikle çocuklu evlerde oldukça etkili bir yöntemdir.

NOT: Alüminyum folyo çamaşır makinenize zarar vermez.

Renkli gömleklerin renginin bozulmaması için püf noktası mı lazım?

Çamaşır Yıkarken Hayatımı Kolaylaştıran Püf Noktaları Açıklıyorum!

Renkli gömleklerin renklerinin solmaması, bozulmaması için pratik ve mükemmel sonuçlar veren püf noktası. Yıkamadan önce 1 saat sirkeli suda bekletirseniz renkleri hiç bozulmaz.

Makinem çok kötü kokuyor, bu yüzden çamaşırlarım hem kötü kokuyor hem temiz yıkanmıyor diyenlerden misin?

Çamaşır Yıkarken Hayatımı Kolaylaştıran Püf Noktaları Açıklıyorum!

Oyun hamurları, cepte unutulan peçeteler, çarşaflardaki saçlar derken makinemiz hem kötü kokabiliyor hem de çamaşırlar güzel yıkanmıyor ve çamaşırlar kötü koka biliyor.Ama çözümü elinizin altında.Ben beyaz sirke kullanıyorum ama bu temizleyiciyi her denk deldiğimde alıp aynı bulaşık makinesi gibi çamaşır makinesini de boş şekilde çalıştırıyorum. Kazan pırıl pırıl parlıyor ve mis gibi kokuyor. Tavsiye ederim ✅😊.

Solmuş siyahların eski rengini nasıl geri getirdim?

Çamaşır Yıkarken Hayatımı Kolaylaştıran Püf Noktaları Açıklıyorum!

Eveet geldik benim en sevdiğim olan siyah kıyafetlerin bakımına. Solmuş siyah kıyafetler hepimiz için bir trajedidir. Ama bunun çaresi yok değil. Hem kolay hem hızlı. Hele de aramızda filtre kahve severler varsa onlar için muhteşem olacak. Demek me yapıyoruz? Solmuş tüm giysilerinizi çamaşır makinanıza koyun. Daha sonra çekilmiş 2 bardak filtre kahvesini yumuşatıcı kısmına ekleyin. Durulama fonksiyonunu seçip 1 saat boyunca yıkayın. Çamaşırlarınızı asın kuruduğunda alın size yeni gibi, renkleri cap canlı siyah çamaşırlar🖤.

Geldik bencemin sonuna. Bu bencemden bu kadar herhangi bir kusurum olduysa affola. Umarım işinize yarayacak mutişim püf noktaları olmuştur. Bir sonraki bencede görüşmek üzere kalın sağlıcakla 😍.

__Agapi__🍀

Çamaşır Yıkarken Hayatımı Kolaylaştıran Püf Noktaları Açıklıyorum!
26 Görüş