KizlarSoruyor Fenomenleri İle Çamaşır Yıkama Sırlarını Konuşuyoruz 3 !

EmirAdakul

Hepinize Selam 😊

KizlarSoruyor Fenomenleri İle Çamaşır Yıkama Sırlarını Konuşuyoruz 3 !

Tekrardan merhabalar 😊. Bugün pek keyfim yok kusuruma bakmayın. Kafamı dağıtmak için sevdiğim bir arkadaşım ile KizlarSoruyor Fenomenleri İle Çamaşır Yıkama Sırlarını Konuşuyoruz isimli serimizin 3. bencesini yazmak istedim 😊. Buradan @Sinakaplan yani namı diger Sinoş'a çok teşekkür ederim 😊.

Merhaba Sinoş 😊 ; Siteye Üye Olmadan Önce Rinso Markasını Tanıyor Muydun, Eğer Daha Önce Rinso Markasını Kullandıysan Rinso
Ürünlerinden Hangilerini Kullanmıştın?

@Sinakaplan Merhaba Emir 😊 öncelikle beni bu harika benceye davet ettiğin için sana çok teşekkür ederim .

Gelelim soruya ;

Siteye üye olmadan önce Rinso Markasını elbette ki bende tanıyordum . Özellikle reklamlarda her şekilde karşımıza çıkıyor ve şarkısı ister istemez ağzımıza takılabiliyordu ''Tabi Tabi Rinso '' . Ürünleri deneyip kullanmamak elde değildi haliyle ❤

Siteye üye olmadan önce kullandığım deterjanlar ise Rinso Aleo Vera Sıvı Deterjan , Rinso Kömür Siyahlığı Sıvı Deterjan ve Rinso Limon ve Karbonat Toz deterjan .

Üye olduktan sonra Rinsonun Bütün Sıvı deterjanlarını ve Toz deterjanlarını kullandım . (Hala kullanıyorum ve hepsinden çok memnunum ).

Rinso Sıvı Gül Suyu Deterjanını Hangi Tür Çamaşırlarda Kullanıyorsun?

KizlarSoruyor Fenomenleri İle Çamaşır Yıkama Sırlarını Konuşuyoruz 3 !

@Sinakaplan Rinso Gül Suyu Sıvı Deterjan benim kesinlikle vazgeçilmezlerimden birisi . Kendisi narin çamaşırlarımı kısa sürede temizleyip yeni gibi yapar .


İpek , dantel ya da yünlü kıyafetler makinede yıkanırken oldukça hassastır her deterjan onları güzelce yıkayamaz . Daha önce kullandığım deterjanlar ne yazık ki istediğim sonucu veremedi haliyle de yıpranmalarını öylece izleyiverdim . Rinso Gül Suyu Sıvı deterjan ile karşılaştıktan sonra ise huzura erdim . Kıyafetlerimde leke söz konusu bile değil yumuşacık ve yepyeni daha ne isteyebilirim ki..

Rinso Sıvı Gül Suyu Deterjan İle Yıkadığın Çamaşırlarında Leke, Yıpranma, Koku Üçgeninde Tercübelerini Bizlere Anlatabilir Misin?

KizlarSoruyor Fenomenleri İle Çamaşır Yıkama Sırlarını Konuşuyoruz 3 !

@Sinakaplan Gelelim tecrübelerime ;

Narin kıyafetler söz konusuysa sadece deterjan değil çamaşır makinesinin programı da oldukça önemlidir . Narin kıyafetler hassas programda yıkanmakla beraber özel bir deterjana sahip olmalı .

Benim o özel deterjanımda : Rinso Gül Suyu Sıvı Deterjan ❤

İçerisinde bulundurduğu doğal mineraller sayesinde çamaşırlar her daim yepyeni . Şuana kadar deterjanımın çıkaramadığı hiç bir leke ben görmedim görmemde .

Kıyafetlerim lekelerden arındıktan sonra herhangi bir yıpranma gözlemlemedim aksine ilk günkü görünümüne sahip . Kıyafetleri kullanırken özellikle cildimde herhangi bir tahrişte söz konusu değil dediğim gibi içerisinde doğal mineraller var . Benim gibi hassas ciltli biriyseniz severek kullanırsınız .

Çamaşırlarımızı yıkayıp kurutsak bile Rinsonun eşsiz gül kokusu hala bizimle kalır . Kalıcı kokusu günlerce sürer hatta . Ben parfüm yerine deterjan kokusunu daha çok seviyorum asla rahatsızda etmiyor.

Ev İşlerinde Annene Yardım Ediyor Musun? Mesela Çamaşırları Sen Mi Yıkıyorsun Yoksa Annen Mi Yıkıyor?

KizlarSoruyor Fenomenleri İle Çamaşır Yıkama Sırlarını Konuşuyoruz 3 !

@Sinakaplan Ev işleri bu evde benden soruluyor sadece çamaşır olsa iyi bütün ev işlerden bahsediyorum ben .


Küçükken annem çamaşırları yıkardı ben makineden çıkarıp asardım . 13-14 yaşlarında evde tek kalınca mecbur ben bu işlere atıldım , çamaşır makinesini öğrenmeye ve çalıştırmaya başlamıştım zordu ama zamanla aynı şeyleri tekrarlayınca kısa sürede öğreniyorsun .

İyi ki Öğrenmişim diyorum çünkü okul yıllarında oldukça fazla işe yaradı çoğu arkadaşım bu konuda zorlanıyordu onlara da ben öğrettim 😊 .
Şimdi ise çamaşırlar benden soruluyor her şeyi aynanda tıkıştırıp atmaktansa hepsini ayrı ayrı yıkıyorum ve içim oldukça rahat ( yıkayan benim ondan ).

E Son Olarak Bu Soruyu Sormazsam Ayıp Etmiş Olurum 🤭; Sence Sıvı Deterjan Mı Daha İyi Yoksa Toz Deterjan Mı? Tercihin Hangisinden Yana Olur?

KizlarSoruyor Fenomenleri İle Çamaşır Yıkama Sırlarını Konuşuyoruz 3 !

@Sinakaplan Bence bu soru kişiden kişiye değişen bir şey . Daha önce toz deterjan kullanmamış birisi elbette sıvı deterjan diyebilir ya da sıvı deterjan hiç kullanmayan birisi bu soruya tabi ki toz deterjan der .

Eskiden Sıvı deterjandan çok toz deterjanlar çok sık kullanılırdı bu yüzden belli bir kitle toz deterjandan oldukça memnun . Benim düşüncem ise sıvı deterjandan yana nedenini de hemencecik söyleyeyim ;

Toz deterjanlar istemez istemez çabuk bozulabiliyor özellikle topaklanma gözlemleniyor bu yüzden hızlı tüketilmesi taraftarıyım ben . Sıvı deterjanlarda bu durum söz konusu olmuyor çünkü daha sağlam ve kullanışlı . Bir çok kişi deterjanı için özel kutu kullanmıyorsa bu dediğim elbette ki gerçekleşebilir fakat hava almayan bir yerde tutuluyorsa , ya da bulunduğu ortam iyiyse söz konusu dahi değil .


Gelelim ekonomik açıdan hangisini seçmemiz gerek . Öğrenci arkadaşlar ya da tek başına yaşayanların maddi açıdan zorluk çekmemesi ve ekonomik anlamda oldukça kullanışlı olması nedeniyle ben toz deterjan diyorum . Kısacası kişinin kendi bütcesine göre deterjan seçmesi en önemlisi . İster sıvı deterjan olsun ister toz fark etmez söz konusu Rinsoysa her şeyi halleder ❤

@Sinakaplan Sina bana vakit ayırdığın için sana çok teşekkür ederim 😊

Bir başka bencede görüşmek dileğiyle hoşca kalın 👋🏻

@Rinso

#TabiiTabiiRinso

KizlarSoruyor Fenomenleri İle Çamaşır Yıkama Sırlarını Konuşuyoruz 3 !
9 Cevap