Kapat

Evliliğin en güzel ve en kötü yanı nedir?

0|1
4253

En İyi Erkek Görüşleri

• evliliğin tek güzel yanı ilk haftalar yapacağın sınırsız ve beleş seks. başka hiç bir güzel tarafı yok. oda en fazla 2 aya geçer. geriye. kötü yönlerle bir ömür geçirmek kalır. o yüzden bir ömür geçirebileceğiniz birini bulun. ne para ne dış görünüşe önem vermeyin

2|1
    1|0
    ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL
  • https://youtu.be/AjsbWHBn2rU

Şöyle ya da benzer bir başlangıç olursa Allah'in iziniyle yaşanacak her şey olumlu yönde ilerler diye sanıyorum..

Elbette evlilik bir zorunluluktur.
    Artik hayatında anne ve baban olmayacak.
    Bir omur yaninda yoldaşın olacak.
    Tek başına yarim iken iki kişi bir bütün olacaksın.
    Bu da bazı zorlukları getirecek..
    Sevmediğin, istemediğin, içinden gelmeyen şeyler de diğer yarin için yapmak zorunda kalacaksin.
    Tahammül, anlayış , caba, emek gerekecek.
    Bir bütün olmak bunu gerektiriyor.
    Bu yönleri zor olacaktir evliliğin..
    Ama görüntüdeki gibi gerçekten yarini, diğer yarını bulmussan ruhun ask şerbeti ile dolmuşsa bundan daha öte güzel yan yoktur.
    O ask ile yasanan her an, her dakika, günler , haftalar bir ömür ne güzel geçer..
    Yüce Yaratıcının ikram ettiği her şey iki ruhun bir bütün halinde yaşaması..
    Birlikte yolculuk, sevgi, ask, cinsellik, çocuklar, mutlu bir yuva saymakla bitmeyecek güzellikler , aci, tatlı her şey özel ve güzeldir.
    Zorluklarda karşılıklı anlayış ile aşılır.
    Anlayış, hak, hukuk gözetmek de gerekir.
    Empati de şart.
    Her şey her ne kadar özel ve güzel olsa bile o duygular bir sure sonra alışkanlık halini alıp siradanlassa bile ( aşkın ömrü 3 yıl derler ya ) hak, hukuk, özveri ile cabalayarak , kimi zaman kendinden odun vererek ( kendi adıma konuşuyorum ) o heyecanı bir omur ayakta tutmak için emek lazim.
    Evliliğin zorlukları, zor anları aşabilmek için durum tesbiti ve ona çözümleri de bilmek gerek..
    O nedenle hak, hukuk, empati dedim.
    Bir bütün olmayı unutmamak ve ona gire hareket etmek lazim.
    Hatta bununla ilgili kitaplar okuyarak insan kendini eğitip geliştirebilir de..
    Yeterki o zor dönemler, zor denilen şeylerin üstesinden gelinebilsin.
    Güzel yanlarını detalandirmaya gerek duymuyorum.
    Önemli olan zor denilen şeyleri aşabilmek..
    Benim için zor olan evlilik değil de görüntüdeki duyguya kavuşmak..
    O zor ve cabaliyorum..
    İnşallah kolaylaşır..
    O duyguya kavusursam diğer zorluklar daha kolaydır diye umuyorum..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşleri

• Evli olmadım hiç o yüzden dışarıdan bir gözle yazacağım. Bence bir kadın olarak iyi yanı istediğin zaman, hastalık ihtimali olmadan, günaha girmeden, toplumun kabulleri doğrultusunda seksüel ihtiyacını rahatlıkla karşılıyorsun. Parasız kalmıyorsun çünkü kocan çalışıp sana maaşının tamamına yakınını veriyor. Tatile gitmek istersen gezmek istersen kocanın ve kendi işin el verdiği zamanlarda çıkıp istediğiniz yere gidebiliyorsunuz. Üstelik cebinden kuruş çıkmıyor. Türkiyede çoğu bekar kadın bu çoğunluğa ben de dahilim ailesiyle birlikte yaşadığı için bunlara sahip değiliz. Ülkede işsizlik fazla ama kadın işsizlik oranı bunda daha fazla yani kadınlar ya baba parası ya da koca parası harcıyor. Bir kadın olarak negatif yanı ise evlendiğinde ev işlerini kilitleyecek birinin olmaması. Kocanın ailesine hizmet edeceksin kaynanan laf edince çoğuna susacaksın süreki çekici olmaya çalışacaksın çünkü sitedeki evli erkeklerin yorumlarına bakılırsa bu yasal olmayan bir zorunluluk yoksa aldatılabilirmişsin. Her an azgın olmak da yasal olmayan bir zorunluluk erkekle kavga etsen bile onu o gece koynuna kabul edecekmişsin çocuk da bence negatif bir şey ben çocukları genel anlamıyla severim ama günümüzde doyumsuz azgın erkeklerle yapılan evliliklerde çocuk o evliliğin katili oluyor erkekler çoğunlukla çocuklarıyla anneleri kadar ilgilenmiyor.

Ben evlilik için ön yargılı değilim hatta çoğunlukla istiyorum ama negatif yanlara yazdığım şeyler benim korkularım aslında işsiz olmasam kendi evimde yaşasam bir de “elalem ne der” / “birlikte yaşamak dost hayatı yaşamak” diye beynime kodlanmasaydı hoşlandığım adamla birlikte yaşardım evlenmezdim.

1|0
    0|0
  • Kimisi maddi açıdan bakmış uzun uzun yazmış. Evlilik diyosun...
    Bu ne demek ya? Para için , rahatlığa kavuşmak içinmi evleniyorsunuz arkadaş. Sen aynı yatağa girdin adamla/kadınla bir ömür gecireceğinin tek yandaşın o olacağının farkındamısın acaba? En zor durumunda yanında olacağını, yeri gelecek anne baban olmayacak hayatta onun olacağını. Akıldaş olacağını destek olacağını bilmiyormu herkes. Tabi bizim gibi insanımıza hatırlamayanlara hatırlatmak anlamak istemeyenlere pas geçmek lazım. Birbirini tamamlamak aynı yolda beraber yürümektir bir nevi. Sen artık onunla olmayı karar vermişsin bir yola girmişsin. Aile olacaksanız aile! O sevgi, saygı sizi yıllara taşıyacak. Aynı evde dizdize gözegöze kalacaksınız tek başınıza. Saygın sevgin eksilmedikçe aranda evliliğin hiçbir kötü tarafı YOKTUR!
    Özgürlük diyenler olmuş. Ne acıı. En sevdiğin insanı seçmişsin. Evlenme kararı almışsın seninle olmak istiyorum demişsin. O karar , o yolda bir kısıtlamaysa vay halinize...

3|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 51

• En güzel yanı sevdiğin ve çocukların ile birlikte aynı evde yaşayıp gitmek..
    Kötü yanı ise bence iki tarafta anlaşırsa yok..

1|0
    0|0
  • Evlilik gzel olursa eksi yönü aklima gelmedi aksi halde mutsuz kötü bir evliliktede artilar olmaz pek ama gzel yanina ornek verecek olursam kötü günde sırtini dayayacahin sna güç veren bir eşin olur yaninda

1|0
    0|0
  • en güzel yanı kişiye sorumluluk yükleyip gerçek kişiliğini ortaya çıkarmasıdır tabi mutlu oluyorsa mutlu edici yönüde etkilidir kötü yanı ise tek başına düşünmeyip 2 kişi yerine düşünüp kararlar almaktır buda siyaset ilmine ve birçok ilimden destek almana sebep olur 😂😂

1|0
    0|0
  • An itibariyle aklıma gelen evliliğin hayatı daha renkli ve daha canlı kılacağı ve dünyanın en estetik en güzel varlığında yani bir kadında yolculuk yapacak olmak dünyayı onun bedeninde ruhunda tekrardan öğrenme, keşfetme şansına sahip olmak 2. si bence kötü yanı yok var diyen evlenmesin

2|0
    0|0
  • Evlilik başlı başına güzel birşey sadece eş değil bir arkadaş bir sırdaş bir yoldaş karşılıklı saygı ve sevgiye zarar vermezseniz tabi yoksa evliliğin en kötü yanı yine evlilik olur kötü bir evlilik kötü bir hayat demek

4|0
    0|0
  • "+" ları;

Cinsellik bedavaya getirilir.
    Zina yapmaktan kurtulur çiftler.
    Yemek yapılır, çamaşırlar yıkanır, ütü yapılır.

"-" leri;

Hep aynı surat, aynı ses, aynı kişi.
    Dırdır çekilir.
    İstenilen şekilde yaşanılamaz.

2|0
    0|0
  • Evlenene kadar kız prenses, erkek prens... Evlendikten sonra masal bitiyor, kız külkedisi erkek recep ivedik e dönüşüyor

6|0
    1|0
  • evli olmayı isterdim belli bir düzenin ve hayatı sevdiğin insanla paylaşmak aile olmak güzel bir şey olsa gerek fakat benim evlilik kavramıma uyacak kadını bulmadan evlenmeyi düşünmüyorum

1|0
    0|0
  • en güzel yanı sevdiğin insanla her anını paylaşabilmek.
    kötü tarafı eğer anlayışsız egolu ve hoşgörüsü olmayan ve farklı hayat bakışı olan insanlar ile olduğu zaman çekilmez. boşandığım için biliyorum.

1|0
    0|0
  • en güzeli yok ya.. en kötüsüyse.. artık bir anda gelip senin hayatına biri giriyor ve her şeyine ortak oluyor bence kötü bir durum onun yerine eve tavuk alırım oda kadın gibi ses yapıyor en azından yumurtlarda sabah kahvaltısı çıkar : D:D : D

2|0
    0|0
  • Ayni kafadaysaniz evlilik ikiniz icinde muhtesem, kafalar ve fikir ayriligi varsa izdirap.

2|0
    0|0
  • En güzel tarafı sadece bir kişiye sadık kalabilmek,
    en kötü tarafı yanlış bir kişiyle evlilik kararı verebilmek..

2|0
    0|0
  • Her yastığa başını koyduğunda mis kokusunu içine çekebilmek ve her uyandığında ilk gördüğün kişinin o olması..

3|0
    0|0
  • En güzel yanı anne baba olmak
    En kötü yanı yanlış kişiyle yapma ihtimali..

5|0
    0|0
  • Güzel yanı: Artık hayatında birisi var ve hiçbir konuda yalnız değilsin.
    Kötü yanı: Çok fazla özgür de ddğilsin :)

2|1
    0|0
  • En güzel yanı hayatına bir kalıcı arkadaş dost girmesi en köt yanı sıcak yaz günlerinde uyurken dip dibe yapış yapış olmak

2|0
    0|0
  • İstediğin zaman cinsel hayatının olması. Sevdiğin insanla istediğin zaman istediğin her şeyi yapmak güzeldir.

2|0
    0|0
  • Evlilik iyi yani sevdigin ile beraber ömur boyu yaşamaktir gercekten seviyorsa iyi yani sabah uyandinizda esinizin anlindan öpersin bu dunyalara deger

3|0
    0|0
  • Evlilik güzel bir şey kötü tarafı yok ancak insanlar kötü ve kibirli. Böyle olunca evliliği kötüleştiren eşlerin egolarının birbirini ezmesi.

1|0
    0|0
  • Güzel yanı mutlu etmesi kötü yanıda bu özelliğin kısa sürmesi sanırım

1|0
    0|1
  • Erkekler Devam
    31

Kızlar Ne Diyor 40

• Naz çekme..

1|0
    0|0
  • Eğer ki seviyorsan her gün aynı güne birlikte uyanmak , birlikte sohbet eşliğinde yemeğini yiyip karşılıklı kahveni içmek , birlikte ağlayıp birlikte gülmek.. Ama saygı sevgi bitmişse güldürmek yerine ağlatılıyorsa mutlu etmek yerine üzülüyorsa insan hayat zindan olur bu dünyada cehennemi yaşarsın.

2|0
    0|0
  • Evlilik güzel sevdiğin insan yanında. Hayatında zorluklar olduğunda sana destek olacak eşin yanına yani iyi yönü çok Allah karşımıza doğru insanı çıkardıysa iyi taraflar çok olunca kötülere pek takılmıyosun çok şükür. Ha birde gerçekten anlaşamadığın bir eş ise eğer hayatı çekilmez yapabilir bu da ömürlük bir işkenceye dönüşebilir Allahım o durumda olan insanların yardımcısı olsun..

1|0
    0|0
  • Tek güzel yanı sevdiğinin hep yanında olmak kötü yanı sorumluluklar özgürlüğünün kısıtlanması çoluk çocuk aile ve akrabalilklarin çoğalması..

1|0
    0|0
    • Yani özgürlük kavramı açılımı önemli

• Hemen acayim diledigin vakit diledigin yere gidebilmek diledigin vakit eve dönmek veya arkadaşta kalabilmek diledigin gibi giyinebilmek evin işini istediğin zaman yapmak istemezsen yemek bile yapmamak tek başına eteğine çocuk yapışmadan gezip tozabilmek kazandığın paranı kimseye hesap vermeden gerekli gereksiz herşeye harcayabilmek hiç kimseden sorumlu olmamak diledigin zaman uyuyup diledigin zaman uyanmak sadece kendinden sorumlu olmak.. Yasasin özgürlük evlilik bence tutsaklık..

• En güzel yanı, moralin bozuk olduğunda hep yanında konuşup dertleşebileceğin biri oluyor. Kötü yanı kendini kötü hissedip yalnız kalmak istediğinde kalamıyorsun

2|0
    0|0
  • En güzel yanı aynı evde istediğin gibi yaşamak sevdiğin insanla birlikte, en kötü yanı da tartışmalar ve aldatmaların olması.

1|0
    0|0
  • Eşin iyiyse sana dost oluyor yardımcı oluyor canına can oluyor... iyi deilse hayvanat bahçesinden kaçmış öküz davar oluyor

3|1
    0|0
  • Direk kötü yanını söylim " aldatılıyorsun, boynuzlanıyorsun hem de en sevdiğin, en değer verdiğin kişi tarafından".

3|0
    0|2
  • Güzel yanı çocuk kötü yanı fikir ayrılığı kafaların uyuşmaması beklentilerin farklı olması sonradan doğru kişi olmadığını anlamak ve sonrası tam bir ızdırap

2|0
    0|0
  • En güzel yanı paylaşmak anlaşmak sevdiğinle aynı evde yaşamak kötü yanları ister istemez kısıtlanır eskisi gibi özgür olamaz daha dikkatli olunmalı

1|1
    0|0
  • dogru ınsanı bulursan ki en zoru budur ıyı oldugunu dusunuyorum aksı takdirde kabus.

1|0
    0|0
  • Eger evlilik dogru kişi ile yapılmışsa sorunsuz bir evlilik olur. Ha her evlilikte tartışma kavga olur ama ufak tefek şeyler. Her insan kendi denginle evlense ne güzel olur 🙏

1|0
    0|0
    • dengi derken toplumdaki statü olarak mı

• Tabi şu şekilde anlatayım. Kimi erkek ya da bayan. Biri hayatına girince o insani degiştirmeye çalışıyor. Mesela şunu giyme şunu yapma buraya gitme... Bunlar bana çok ters geliyo. bir insan seninle aynı kafadaysa senin hayatına karakterine saygısı varsa o mükemmel bir evlilik olur. Seni oldugun gibi kabul etmeyen birinden ne çıkar? Hep sorun..

• hmm şimdi anladım hayata bakış açısı önemli tabi çift birlikte yaşamalı seni sen olarak görmeli

• İyi yanı, oturmuş düzen
    Kötü yanı, ben kafama göre yaşarken daha mutluydum dank etmesi

1|0
    0|0
  • En güzel yanı çocuk 😍😍Kötü yanlarıda var oda eş seçimine göre artıp azalıyor

2|0
    0|0
  • En güzel yanı çocuk sahibi olmak ve doyasıya aile tadı, en kötü yanı boşanmak

2|0
    0|0
  • Güzel yanını bilmiyorum ama kötü yanı sorumluluğu çok.

1|0
    0|0
  • Bnce hzurlu bı evlılkse kötü ynı yoktr cnku huzurun vardır iyi yanı ıse aile olmaktr

1|0
    0|0
  • Birlik oluyorsun çok hoş bence. Her şeyi beraber yapıyorsun, aynı evde yaşıyorsun. 😂

1|0
    0|0
  • 1. özgürlük kısıtlanır
    2. özgürlüğün kısıtlanmasının verdiği bir mutluluk ve ait olma hissi vardır..

1|0
    0|0
  • Kötü yani bağlanmak, sorumluluklar, paylasmak vs iyi yanını da evliler anlatsın bakalım :)

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    20

Benzer Benceler

Yükleniyor...