Sürçi lisan ne demek?

Sürçi lisanisin inatçı kalbimin?

0|0
222

En İyi Erkek Görüşü

• @Surç_i_lisan Açıklama ve anlamını bilmeyi bekleyen arkadaşlar var sevgili dostum. :)

Burada söylenmek istenen dil sürçmesi yani bir şeyi söylemek isterken farklı bir şey söylemek. Bu şekilde birini kırmak ve istemeden de olsa onu üzmek anlamında kullanıyoruz. Hani sürç-i lisan ettiysem affola derler. Burada amaç dilimden seni üzecek bir şey çıktıysa özür dilerim manasında.

0|0
    0|0
    • Şarkının devamında konuşanlara özeniyorum diyor dostum. Yani bana kalırsa șunu diyor yazan romantik adam. Kalbimin konusamadigisin bir turlu konuşmayı beceremedigisin konuşan insanlara özeniyorum diyor
      😁

• Olur tabii, sonuçta şairin/müzisyenin hangi duygularla yazdığını/bestelediğini bilemeyiz. Benim kişisel kanaatim bu yönde.

• Herkes bayaca bir bocalamış ne demek istediği konusunda. Aslında çok basit arkadaşım. Şöyle açıklayayım. Sü'rçülisan dilin yanlışlıkla söylediği sözdür. Ama şarkıda diyor ki sü'rçülisanısın inatçı Kalbimin. Yani "sen benim kalbimin ısrarla yaptığı bir yanlış seçimsin, hatasın. Şimdi gelelim" konulanlara özeniyorum ". Sü'rçülisan eden kişi doğru konuşana özenir ki bu da demek oluyor ki şarkıda tam anlam olarak" sen benim kalbimin hatasısın, doğru seçim yapanlara, kalbi doğru kişiyi bulanlara özeniyorum. Ünivde bu alanda bana sıkı sıkı eğitim veren hocama ve "susa susa kalbimde ki aşkı geberten" sü'rçülisanıma selam olsun.

En İyi Kız Görüşü

• kalbini kırdiysam, affola demek. dil dudağa göre 2 perde geride yaratılmıştır. Dilin ehliyeti olsa öyle yaratılmazdı, ağızdan çıkan bazen garip anlaşılabiliyor ya da olmayacak anlamlara gelebiliyor. O nedenle sürçi lisan edersem affola derler.

0|0
    0|0
    • Sürçi lisanisin inatçı kalbimin?

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

121
  • bununda anlamını bilmiyorsan cahilsin.. madem bilmiyorsun googleye sor

0|0
    0|0
  • Kelimeyi düzgün taleffuz edemediysek filan kusura bakmayın demek

0|0
    0|0
  • Surci lisan ettiysek affola diyorlar. konuşurken yanlış kelimeler kullanmak gibi birşey galiba

0|0
    0|0
  • söylemen gereken bir kelime yerine yanlışlıkla başka bir kelime kullanmak

0|0
    0|0
  • Mesela konuşurken istemeden yanlış bir söz veya cümle kullanmak anlamında

0|0
    0|0
  • Kalbimin hatasisin

0|0
    0|0
  • Konuşanlara özeniyorum

0|0
    0|0
    • Şarkıyı biliyorsun ne demek bu bir turlu çözemedim sürçi lisanisin inatçı kalbimin

• Bende çözemedm tam

• Dil sürçmesi

0|0
    0|0
  • Kalbinden istemediği sözler çıkmasıdır.

0|0
    0|0
    • Yani bir kişiyi seviyor ama aslında sevmek istemiyor Himmm anladım teşekkür ederim

• Detayda yazan cümle sevimliymiş.

0|0
    0|0
    • Aslında ne anlama geliyor demek. İstedim detaydaki kelime. Devamında şarkının konuşanlara özeniyorum diyor. Çözemedim ne dediğini bir turlu

• Amin İNȘALLAH.
      😊😊bu sözü Hoșlandığım bir cocuk paylaşmış benden Hoșlanıp hoslanmadigindan emin değilim. O yüzden hayatında başka biri mi var diye kendimi yedim en son buraya yazdim

• Ahaha 😄 Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah belki sensindir 😄😊

• Dil sürçmesi demek kısaca

0|0
    0|0
    • Sürçi lisanisin inatçı kalbimin demekte kalbim yanlış konuşuyor mun demek

• Çok teşekkür ediyorum gerçekten ya

• Rica ederim ne demek 😊

• Kalbi hata yapmış. O hata ise sana gönül vermesi.

0|0
    0|0
  • Hata

0|0
    0|0
  • Sürç lisans belgesi

0|0
    0|0
  • dilin sürtmesi ya da yanlış bir şey söylenilmesi

0|0
    0|0
  • Hatalı ifade