Evlilik nedir? Hayalinizdeki , gönlünüzdeki evlilik nasıl bir şey , tarif edebilir misiniz?

777733335555
Evlilik nedir? Hayalinizdeki , gönlünüzdeki evlilik nasıl birşey , tarif edebilir misiniz?
Pırıl pırıl ütülü giysili, misler gibi parfüm kokulu, saçları taralı, dişleri fırçalanmış adamı / kadını sevmek kolaydır.
Aslında aşk, aynı insanı, sabahın körü uykudan uyandırdığındaki en sinirli hali ile de kabul edebilmek, aynı tuvaleti bir dakika arayla kullanabilmek, diz yapmış pijamalarla kanepede yastıklara sarılıp sızmışken bile şefkatle okşayabilmektir. Buna katlanamayanlar zaten âşık değillerdir.

Bu durumda evlilik hoşlandığın insana karşı olan duygularını öldürüyor diyebiliriz. Zira âşıksan, aynı havayı solumak bile zevk verir. Hep beraber olmak istersin. Banyodan gelen su sesi bile onun evde olduğunun işaretidir ve huzur verir. Ütülediğin gömleğin ona ne kadar çok yakışacağını düşünürsün. Pişirdiğin yemeği ne çok seveceğini hayal edersin. Bin tane ayakkabısı varken bin birinciye sahip olmaktan mutlu olacak diye, istediğin gömleği satın almaktan vazgeçersin.

Zamanla almaktan çok, bir şeyler vermekten mutluluk duyduğunu keşfedersin. Eğer kadın evlilikte ikinize yemek pişirecek, dolabı düzenleyip ütüyü yapacak bir anne olacak görülüyorsa, o kadının saçlarının hiç yağlanmadığı ve adamın geceleri terlemediği düşünülüyorsa, asla kavga edilmeyecek ve lavabo tamir edilirken dahi gülüşüp öpüşülecek zannediliyorsa zaten beklenti bir evlilik değil, bir amerikan filmini yaşamaktır.

Severek evlenipte geçinemeyenlere acayip kızıyorum. Her kula nasip olmayan şey size nasip olmuşsa nolur kıymetini bilin birbirinizin ve her vakit şükredin Allah'a. Evlilik en büyük imtihandır. Ne olur o imtihana birlikte göğüs gerin, ayrı ayrı iki kırık kalpte bir yitik aşk hikayesi olmayın...
Evlilik nedir? Hayalinizdeki , gönlünüzdeki evlilik nasıl bir şey , tarif edebilir misiniz?
24
18
Görüşünü yaz