Ateist birine aşık oldum oda beni seviyor ne yapmalıyım?

23 yaşında tesettürlü bir üniversite öğrencisiyim. 2 sene önce korece öğrenmeye karar verdim bu yüzden internetten korelilerle tanışıp arkadaş oluyordum. bir tanesi çok özeldi. Ben ona ingilizce ogretiyodum oda bana korece. 2 sene hergun mesajlastik ama her gün ( bir kere telefonunu camasir makinasina atti yanlislikla iki ay konusamadik) ve şimdi ona çok baglandim. Onu sevdiğimi itiraf ettim ama bir ateistle evlenemiycegimi ve onu unutcagimi bir daha bana mesaj atmamasini soyledim. Oda tamam dedi beni tekrar arkadas olarak görmeye baslarsan konusmaya devam edelim dedi. 2 hafta sonra doğum günümdü mesaj atti normal konustuk. Sonra birden oda beni sevdigini ama ben müslüman oldugum icin asla birlikte olamayacagimizi söyledi. Yani ne bu şimdi.. madem olmayacagini biliyor neden onu unutmama izin vermiyor. erkekler neden bu kadar bencil olmak zorunda.. ne yapmam lazım? Onu unutmayi cok istiyorum ama onunda beni sevdigini öğrendikten sonra bu imkansiz.. Müslüman olmayi düşünmüyor. Sormustum "ben özgür kalmak istiyorum" demisti.. ne yapcam şimdi bir akıl verin lütfen. Düşünmekten delircem :(

0|0
1323

En İyi Kız Görüşü

• Ben ateistlerle arkadaşlık kuramıyorum millet aşık oluyor. Nasıl iman ettiniz anlamıyorum. Gönül filan demeyin, beş parasız, yakışıklı olmayanlara bir konmuyor şu gönlünüz? Nerede tip para maşallah herkesin gönlü onu buluyor. Allah'a para ve tip kadar değer vermiyorsunuz ama?
    Şimdi bana hayır karakterine demeyin tepem atar.

1|0
    0|0
    • Kime aşık olcagimiza kendimiz karar verebilsek keske

• tamam dostum :) görüşmek üzere o halde kendine iyi bak :) iyi geceler diliyorum :D

• İyi geceler :)

En İyi Erkek Görüşü

• Maden o kadar seviyor müslüman olacak. Olmuyorsa da devam etsin yoluna.

Fazla uzatıp dallanıp budaklandırmaya gerek yok hayır derse de yol ver gitsin biraz sert mizacınız olsun kararlarınız kesin olsun.

2|0
    0|0
    • Haklısın.. seviyosa inanmasada gerçekten müslüman oldum diyebilirdi.. en iyisi yol vermek dedigin gibi

• Belki haklı olan o? sen seviyorsan sen neden ona ayak uydurmuyorsun? her zaman toplumda baskın olan mı haklıdır? marjinal olan haksız mıdır?

• Aklını çelmeye çalışıyor. Dikkatli olmanı tavsiye ederim. Dil öğrenme konusunda istekli olduğunu anlayabiliyorum.

Sonuçta hepimiz insanız duygularımız var. Yakınlaşmış olabilirsiniz, hoşlanabilirsin. AMA; Toplumda baskın olmaktan ziyade! İnançların yaşam kaliteni belirler.

Ne kadar da sevsen bile din konusunda Allah'ı tanımayan birisi ile devam etmek ne derece doğrudur.

İyi Geceler.

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1222
  • Ya ahiretin
    Ya da dünyan...
    Senin imtihanın da bu hanim kız.

Senin gibi olan birisini tanımıştim daha önce.
    Zor bir durum. Gözlerin uzak kalırsa, gönlün de uzaklaşır sanırım...

2|0
    0|0
    • Haklısınız.. en iyisi ikimizinde unutmasi

• Sen kendini kurtarmaya bak önce.
      Bağlantıyı kopar ki hislerin tekrar depreşmesin.
      Bu arada Koreceyi de öğrenmiş olmalısın zaten artık...

• Bu senin için bir sınav. Allah her çeşitten insanı karşına çıkarır ama sadece hayırlısı ile birleştirir. Sen hayırlısı için dua et. Onu sevdiğin gibi başkasını da seversin ilerde dert etme bence

1|0
    0|0
    • 2 yıl oldu unutmak kolay degilki:(

• O kadar kolay ki zamanla sende idrak edeceksin bunu. Bende derdim nasıl unutulur ki öyle bir unutuyosun ki. Adı aklına gelmiyor :)

• Neden ayırdınız ki hemen çifti? Adam ateist de senin dinini yaşamana karşı mı geliyor? böyle bir problem mi var? Yoksa nedir ki dert. Hem böylece belki ikiniz de orta yolda buluşabilirsiniz.

• Ya sen Müslümanlıktan vazgeçeceksin açılacaksın sende onun gibi özgürlüğün dibini göreceksin ya da o İmana gelecek valla kardeşim buda kendi gönlü İslamiyeti tercih etmedikçe mümkün değil alışmış bir kere kendi rahatına ayrıca sen Ada'm derki yeterki sen iste secdeye kapanırım bu Ada'mın sende gönlü yok hadi müslüman oldu diyelim ya sözde olursa sana yalan söylerse sünnet olmazsa

0|0
    0|0
  • Her yerden engelle sil karşına daha kimler neler çıkacak. İlk defolu insanla harcama yillarini. Ki zaten ateist birine güvenme de yari yolda bırakır o seni inandığı hesap verecegi biri yok çünkü onun için

1|0
    0|0
  • aslında birbirinize saylığı olsanız, inançlarınız sorun olmaz, yaşarsınız, neden bunu düşünmüyorsun?

1|0
    0|0
    • Benim için sorun yok zaten ama biliyosunki müslüman bir kadın inancsiz biriyle evlenemez. Net ayet var.. ya bu büyük günahın sorumluluğunu alcam ya da unutcam..

• anlıyorum, o zaman dinin için sevdiğin adamı unutman lazım..

• Cok dusunmeye de gerek yok aslinda sonuc ayrilik. Eger simdi dogru karar verirsen Allah ilerde daha iyisini karsina cikartacaktir

2|0
    0|0
  • İnsan zamanla alışıyor.. Hayırlısı böyleymiş merak etme seni seven başka insanlarda olabilir.. Hem aileni düşün onlar izin verirler miydi böyle bir şeye?

0|0
    0|0
  • 1. si ırkının kanını karıştırma ( korelileri sevmediğimden değil aksine severim)
    2. si pipileri çok küçük pipi dememin sebebi de küçük olması ne bileem jadfısabfshabf

0|0
    0|0
  • Benzeri cok yakin zamanda basima geldi erkekler gercekten bencil

0|0
    0|0
  • Bir ilişki de sadece aşk yetmez aşkın ömrü en fazla 6 yıl sonra uyum veya uyumsuzluklar başlar

0|0
    0|0
  • Bencil olan sensin! Başkalarının inancına saygı göstermemek bencillik. Her boku erkeklere atın zaten.

0|0
    0|0
    • İslama göre ateist biriyle evlilik sayılmıyor, yani zina etmiş oluyorsun. Soruyu soran kişi ATEİSTLİĞİ HAKKINDA zerre kadar kötü bir şey dememiş. Kendi inançlarından ötürü evlenmeyeceğini belirtmiş, kariyer yaparken okuduğunu anlamayı öğrenemedin galiba?

• konuştuğum biri var çok alıştım.. benim amacım onun müslüman olması.. ama seninki biraz daha farklı.. ama sende kendini kontrol edebilmelisin.. sakın ha.. farklı düşünme.. o sadece bir erkek hepsi bu.. sende ki alışkanlıkta olabilir.. hemen aşk deme.. ama aşk bile olsa... Sakın haaa yanlış bir düşünceye kapılma... Canı cehennem olacak olana gönül bağlama.. biliyorsun kişi sevdiğiyle beraberdir diye bir hadis vardı sanırsam tam hatırlamıyorum yanlış demiyim sonra.. velhasıll... asla bir erkek için sapkınlığa meyl etme.. Allah daha iyisini verir de en kısa zamanda mutlu olursun insallah

0|0
    0|0
  • Ateist biriyle birlikte olmaktan güzel ne olabilir..

0|0
    0|0
  • Sana olan sevgisini kullanarak imana getir

1|0
    0|0
    • Islami dünyanın en zor dini olarak görüyor.. nasıl olcak hic bilmiyorum

• O bu cümleyi kurabilsin diye Evreni hiç zorlanmadan yaratıp böyle bir düzen kuran Allah'a ibadet etmek zor mu geliyormuş?

• Ateistler aşka inanıyor mu /:

2|0
    0|0
  • Ne bilek i Allahın korelisi işte.

1|0
    0|0
  • Erkeklet değilde sevildiğini bilenler öye

0|0
    0|0
  • Gerçek mi bu?😂😂

0|0
    0|0
  • ya anlamıyorum cidden ne bu kore merakı ya

0|0
    0|0
    • Mal küçük kanka 😂😂😂

• aynen ya. bunlar saçı kapayınca beynide kapatıyorlar heralde.

• @RuhsuzAyı günümüz şallı kızlarının hastalığı aslında ramen yiyecem suşi yiyecem ay şu dizi böyle şu dizi şöyle

• Vazgecin olmaz o is

1|0
    0|0
  • deli misin sen

1|0
    0|0
  • vazgeççç

0|0
    0|0
  • Sen kimsenin inançsılına karışamazsın !!

0|0
    0|0
  • Olmaz o iş

0|0
    0|0
  • Evlen mk

0|0
    0|0
  • imkansız aşk maalesef

0|0
    0|0
  • Evlenin

0|0
    0|0
  • Tövbe tövbe manyak

0|0
    0|0
  • İmam nikahı kıydır jdjdjd

0|0
    0|0
  • ateistten zarar gelmez go on :)

0|0
    0|0
    • bir zarari yokda evlenemiycez benden dolayi :/

• yaaa yapmayın bee ikiniz de seviyosanız bence inanclar engel teskil edemez. herkesin dogrusu kendine :) bu sebep bana mantıklı gelmiyor.

• ayrıl

0|0
    0|0
  • Yılın efsane aşkı vay be gözlerim yaşardı

1|0
    0|0
  • Ulan erkekler neden bu kadar bencil olmak zorunda diyor hala ya. Kadınlar niye bu kadar aşağpılık olmak zorunda madem? Ki tesettürlüsün neden erkeklerle sohbet ediyorsun... Bir de ateist. Boku kendin yiyorsun erkeklere atıyorsun.

1|0
    0|0
  • iyide müslüman olsun günahkar olur özgürlüğüne engel değil ki

0|0
    0|0

Benzer Benceler

Yükleniyor...