Alevi bir erkek ile müslüman bir kızın evlenmesi?

Bayançilli
Meraba önceden de kullanıyordum kapattım yine geldim. Benim erkek arkadaşım var alevi. Anneme bunu söyledim başlamadan bitir örf aletleriniz uyuşmuyor dedi. Annemle bu yüzden tartıştık. En yakın arkadaşım alevi annem kesinlikle ayırt etmiyor ama evlilik olmaz diyor. Ailem dindar. Çoğu kapalı. Benim böyle bir düşüncem yok sevgi olursa herşey olur bence. Sizce sorun olur mu? İş ciddiye binerse ailemle sorun yaşayacağım biliyorum. Kafamda soru işaretleri var? Bana akıl verir misiniz? Alkol kullanıyor bundan vazgeçirmem lazım. Arada kullanabilir tabi.
Güncellemeler:
+1 yıl
Herkes onlarda müslüman diyor. Bizde biliyoruz. Hepiniz mezhep demişsiniz ama mezhep değil bana cahil diyenler bunu öğrensin
+1 yıl
Alevilerin müslüm olduğunu bende biliyorum. Sizin burada saçma sapan eleştirilerizle uğraşamam Allaha Şükür o konuda içim rahat ayrım yapmıyorum. Kardeşim dediğim insan alevi ve onların aletlerini biliyorum hatta bende katılıyorum. O an dalgınlığıma gelmiş olabilir öyle sordum benim derdim bana yeter ön yargılı insalar. Alevilik mezhep değildir. Hadi kendinize iyi bakın
Alevi bir erkek ile müslüman bir kızın evlenmesi?
49
30
Görüşünü yaz