En yakın arkadaşa aşık olmak, ama bir türlü duramamak?

Gizli Üye

7-8 yıllık bir arkadaşlığımız var. Birkaç aya 30 yaşındayım, o 2 yaş daha büyük. 3-4 yıldır onu sevdiğimi içten içe hissedip inkar ediyordum, 1.5 yıl kadar önce sinyal vermeye başladım. İlk başta anlam veremedi, sonra 2 kez bu sinyallerimde ciddiysen hemen evlenelim diyerek evlenme teklifi etti, şakayla karışıktı ama gerçeklik payını hiçbir şey söyleyip ölçemedim.

Sonra hayatına biri girdi, bana geceler haramdı bayağı zor günlerdi. Başlarda anlamadı ama ilişkisi bitmeye yakın anladı ve ayrıldı. Belki de sadece üzüldüğümü anlamıştır, çok kısıtlayıcı sorunlu bir ilişkiydi.

Geçen ay ben yine sinyal vermeye başladım çünkü birisiyle flört etme ihtimalinde dahi uykularım kaçıyor, kilo veriyorum. Bu sinyallerin üzerine bizim aile gibi olduğumuzu, beni kaybetmeyi asla göze alamayacağını bu yüzden böyle bir şey olamayacağını söyledi hiddetle. Yanında duramadım kısa sürede kalktım gittim falan, anladı bozulduğumu. Ertesi gün aradı, bozuldun biliyorum deyip aynı şeyleri söyledi. Sorun olmadığını söyledim.

KISA ÖZET ve sorum:

arkadaşlar, ben bu kızı beni yedekte beklettiğini dahi göz ardı edecek kadar çok seviyorum. Ve bu his toyluktan ya da duygusal boşluktan değil, aklımda o olduğundan hayatıma insan alamadım yıllardır. 30 yaşındayım. Sorum, nasıl mantıklı, makul bir şekilde bekleyebilirim? Veya iletişimi kesmek harici tüm tavsiyelere açığım. Çünkü gerçekten aile gibiyiz.

Güncellemeler
3 ay
KISA ÖZET ve sorum:

arkadaşlar, ben bu kızı beni yedekte beklettiğini dahi göz ardı edecek kadar çok seviyorum. Hayatımı onunla geçirmek istiyorum. Ve bu his toyluktan ya da duygusal boşluktan değil, aklımda o olduğundan hayatıma insan alamadım yıllardır. 30 yaşındayım. Sorum, nasıl mantıklı, makul bir şekilde bekleyebilirim? Veya iletişimi kesmek harici tüm tavsiyelere açığım. Çünkü gerçekten aile gibiyiz.
En yakın arkadaşa aşık olmak, ama bir türlü duramamak?
6 Cevap