Görücü üsülü evlilik çok saçma değil mi?

Gizli Üye
Evlenip bir aile bir yuva kurup ömrünüzü geçireceğiniz bir insanı niye sizin için bir başkası seçiyor hiç anlamış değilim. Sizin doğru kişiyi seçecek aklınız, iradeniz ve kendinize güveniniz yok mu? Şimdi bunun zorla yapılan bir şey olduğunu düşündüğümü düşünen mega zaka arkadaşlarımız olacak o yüzden şunu baştan belirteyim. Ben bunun zorla yapılan bir şey olmadığını farkındayım evet sana fikrin soruluyor (ki bazen sorulmuyor, yani zorla yapılan bir şey oluyor) yinede bir insanın kendi evladına doğru kişiyi bulacak ya da kendi ayaklarının üzerinde durabileceğine inanacak güvenleri yok mu? Neden bir başkası seçiyor bunu onun hayatı?
Güncellemeler
1 yıl
Tamam belki o doğru kişiyi seçemeyebilir diye düşünüp nolur nolmaz güvenceye almak istiyorsun belki bu işi, ama senin seçtiğin insanın doğru insan olduğu ne malum? Belki onun için seçtiğin kişi psikopat çıkacak it kopuk uğrusuz çıkacak üçkağıtçı çıkacak, ve evladına zarar verecek? Sen güvendin diye güvenilir bir insan olduğu ne belli yani?
Görücü üsülü evlilik çok saçma değil mi?