Nişanlılık döneminde iyi niyetimin kötüye kullanıldığını hissediyorum, ne yapmalıyım?

Gizli Üye

Ekonomik kriz var. Evlenmek yeterince zor. Ailem de ben de her seyin uygununa kactik. Ortaklasa aldik her seyimizi. Biz de odedik karai taraf da. Ama ekstra ne istesem surat asildi. Ekstra istedigim seyler pahali seyler degiller bu arada. Ne bileyim yeni banyo dolabi olabilir, hole kucuk bi dresuar olur. Cok sinirlerim bozuluyor. Masrafli olmasa dahi ben istedigim zaman yuz ifadeleri degisiyor. Reddetmek icin bahane araniyor ve bulunuyor da. Nisanlim da ayni sekilde. Ben cok uzuluyorum bu duruma. Aileme bisey soylemiyorum icime atiyorum. Beyaz esya geldi kurulmamis. Benim tek izin gunum var gittim elimde yikadim dizdim raflara mutfak esyalarini. Kuralim bir an evvel dedim diye kirk tane surat yapti nisanlim. Kayinpederim kurulurken orada olayim nasil calisacagini ogreneyim istiyormus. Ama ne fark eder onu anlamiyorum. canım sanirim birinin anlatmasi gerekiyor illa. Nisanlimin surat yapmasi sinirlenmesi beni daha cok gerdi. Mutfak masasi gelecek koyacak yerimiz yok. Cunku beyaz esya ortalikta. Dugune 20 gun kala halledermisiz. Ben cok sogudum bu isten. Cok iyi niyetliyim hep iyi olmaya calisiyorum ama bana geri donusu kotu oluyormus gibi geliyor her seferinde. Cok fazla konuda reddedildim. Hic onemsiz mevzularda dahi. Nisanlimi da goresim konusasim gelmiyor artik. Karsisinda ruh gibi oturuyorum sohbet etmek istemiyorum. Ayni dilden bile konusmadigimizi fark ettim. Kendimi pasif dusurdum istemedikce masraf olmasin dedikce. Boyle dusunuyorum artik inanin. Cunku ilgisini cekmeyen seyler benim ilgimi cekiyor diye bile dusunup umursamiyor. Ben sogudum. Icimden gelmiyor bir sey yapmak. Bombos olsun gerekirse artik kimildama istegim kalmadi.

Güncellemeler:
1 ay
Sogudum. Iyi niyetli olmak istedim hep ama buraya kadar demek ki. Icim buz kesiyor artik.
Nişanlılık döneminde iyi niyetimin kötüye kullanıldığını hissediyorum, ne yapmalıyım?
11
21
Görüşünü yaz