Aldatmalar bazen erkeklerden kaynaklanmıyor mu sizce de? Erkegin sadakati cok önemli degil mi?

Gizli Üye

Iş yerinde çalışma arkadaslarim var. Biri evli bir erkek diğeri bekar kız. Aralarinda 11 yaş var. Meger bu kızın bu adama ilgisi varmış.( Bu kizlarin evli erkeklere olan ilgisini anlamıyorum.) Bir suredir galiba kız iş atiyormus anladigim kadariyla. Konusmalarina tesadufen denk geldim sakin bir yerde konusuyorlardi.

Kız seni uzun zamandir cok begeniyorum, tutku duyuyorum falan dedi. Adam ise farkındayım ama sana pas vermedigimi sende farkındasındır. Evliyim, cocuklarim var, eşim var, halimden memnunum mutluyum. Beni rahatsiz edip durma, yapmak istemediğim seylere neden olma.

Benimle konuşma, karşıma çıkma fazla. Adam akıllı işimize gidip gelelim. Boyle devam edersen ya sen gidersin ya da ben giderim burdan. Tayin ister giderim baska yere, benim düzenimi bozma. Akıllı kızsın beni anladığını dusunuyorum. Devam edersen bir dahaki sefere bu kadar nazik konuşmam diyerek işinin başına döndü.

Ve bu olaydan sonra şunu düşündüm. Evet kızın yaptigi ahlaksizlik ama bizim ulkede erkek hep hazır ve firsat olursa yapar algisi var. Erkektir her sekilde yapar algisi var.

Farkettigim sey erkek bu tarz seyleri istemeyince, kendini koruyunca hicbir sekilde olmuyor.(normal iliskide de erkek istemezse olmuyor, erekte bile olmuyor ayni sey gibi) Kadin isterse kendini yırtsın. Bu adam istese yapardi kiz dunden razi, elinde bir firsat var. Esini aldatacak ve alacagi zevk ayagina gelmis adamin. Kadinlar her erkegi elde edecegini saniyor ama oyle degil bence. Erkek gerçekten iradeli ve sadakatliyse yapmazsa yapmaz bu olayda oldugu gibi.

Erkegin iradesi ve sadakati gercekten cok önemliymiş bunu farkettim. Adam hem eşine ihanet etmedi hemde kiz icinde iyi oldu. Hem reddedildi hemde belki iş yerinde iyi anilmayacakti duyulsaydi kiz icin. Adam hem kendini, evliligini hemde kizin meslek hayatini bile kurtardi bu hareketiyle.

Toplumun algisinin aksine erkegin sadakatli olmasi cok önemliymiş. Kadının da önemli de bizim toplumda erkek hep alan taraf ya. Baştan cikarilan, gunaha suruklenen hep erkek buna sebep hep kadin ya hani. Ama iradeye sahip cikinca bastan cikarilmiyorsun işte boyle.

Yeter ki bastan cikmak, aldatmak istesinler hepsi bahane bunlarin. Baştan çıkası olan çıkıyor sonra bastan çıkarıldim, tahrik edildim oluyor. Sucu baskasina atmaya gerek yok. Herkes kendinden sorumlu. Yapmak istemeyen nasil yapmiyor görmüş oldum.(kizin yaptığı, evli adama bakması ayri terbiyesizlik. Ben kız icin sormuyorum soruyu o ayri konu. Erkegin sadakati ve iradesi olunca neler oluyor, olaylar nasil eyleme dökülmuyor onu anlatmak istedim

Aldatmalar bazen erkeklerden kaynaklanmıyor mu sizce de? Erkegin sadakati cok önemli degil mi?
5
2
Görüşünü yaz