Çok korkuyorum. Ya eşim bana bir zarar verirse?

alittletired
Herkese merhaba. 2 yıllık evliyim. Eşimden ayrılmak istiyorum. Sebeplerim de şunlar. Kendisi evlendiğimizin daha ertesi günü düğünde takılan tüm altınları alıp annesine teslim etti. Şu an yerini dahi bilmiyorum. Hadi bu neyse, daha evlenmeden önce tek başıma yaptığım 50 bin lira değerinde altınlarım vardı onları da aldı ve geri vermiyor. Dün kendisinden bunları istedim. Ameliyatımda kullanmak için. Vermeyeceğini söyledi gene. Ben de seni mahkemeye verip alacağım onları dedim. Ve boşanmak istediğimi söyledim. Tek boşanma sebebim bu değil tabii ki daha bir sürü şey var ancak en önemlisi kendisinin tam bir para düşkünü olması. Sonrasında beni tehdit etmeye başladı. Şu an ikimiz de öğretmeniz. Aynı okulda görev yapıyorduk ancak eşim tayin isteyip gidecek bense görev sürem dolmadığından 1 sene daha aynı yerdeyim. Bana dedi ki "çalıştığın okula müdür olurum seni istifa ettirene kadar uğraşırım. Ağlaya ağlaya gidersin o okuldan." Bunu yapabilecek güce sahip. Ablam hemşire. Onun için de şunu söyledi: "Şimdi bir telefonuma bakar, hastaneden birini bir arasam ablanın nöbet programını berbat ederler. O hastaneyi dar ederim ablana da" Ben böyle bir şey yapmayacaksın dedim. Sonra abisini aradı. Abisi sendika başkanı. "1 saat sonra seni arayacağım, bir konu var. O konuyu halledeceksin" dedi. Gözümü korkutmak için. Bu şekilde sürekli tehdit ediyor beni. Seni mahkemeye vereceğim dediğimde sen de beni tehdit ediyorsun diyor. Halbuki benimki tehdit değil, gerçekten yapacağım bunu. Ama bu tehditlerinden sonra korkmaya başladım. Annem babam için de "Annenle babana da kim olduğumu göstereceğim" diyor. Artık işin altınında parasında pulunda bile değilim. Hepsi onun olsun, yeter ki bu savaştan sağ kurtulayım. Başıma bir şey gelecek diye ödüm kopuyor. Aileme hiçbir şey anlatmayayım diye telefonumu sürekli kontrol altında tutuyor. Lütfen bir fikir verin. Gerçekten çok korkuyorum.
Çok korkuyorum. Ya eşim bana bir zarar verirse?
7
4
Görüşünü yaz