Çok kararsızım yardımcı olur musunuz?

Gizli Üye
Merhaba öncelikle 21 yaşındayım 3 yıllık bir ilişkinin ardından sözlendik annesiyle ilişkinin başından beri tanışıp görüşüyoruz 15 gün sonra nişan çarşısına çıkılacak 1 ay sonra nişanımız var annesi sürekli beni kısıtlıyor elbiseyi pahalı alma şunu öyle yapma bunu şöyle yap felan diyor bizim geleneklerimize göre sözü erkek tarafı yapıyor yani elbise kuaför organizasyon bunlar erkek tarafına ait oluyor ama benim ailem sıkıntı çıkartmayalım sen mutlu ol biz yaparız konusunu açmayalım bile dediler. Geçen kayınvalidem geldi ben düğündeki altınları alacağım 1 gün sonra çocuklara veririm bizde böyledir kimse karışamaz bana dedi hesap kitap yapıcam sahtemi değilmi bakıcam dedi sahte olsa o saatten sonra ne yapabiliriz ki. Çok zoruma gitti erkek tarafı biz gibi sürekli onlara uyum sağlıyoruz sürekli oğlunu övüyor geçen söz atmayı düşündüm çünkü sözlüm evime gelen misafirlere kadar karışıyor bende atacaktım annesi benim oğlum çok yakışıklı ben ona neler neler bulurum dedi sonra sözlüm gönlümü aldı birdaha olmayacak diye barıştık. Yazın düğün olacak diye konuşuldu ama hiç bir şey yapmıyorlar eşya almıycaksın yaptırıcaz dediler kabul ettim ama hiç soran yok. Şimdide bu altınlar kafama takılıyor sözlüme sordum ailen altınları alıp verecekmi vermeyecekmi diye çok sinirlendi ne kadar para gözsün diye ama altınlar benim geleceğim düşünmek zorundayım ortada ev felan yok en azından evimi alırım diye düşündüm sözlüm sürekli kayınvalidemi savunuyor ki savunulacak bir durum bile yok ortada. Sözlümün teyzesi evdendi balayına giderken kayınvalideme bıraktı altınları o zaman oda kendi kayınvalidesine görümcesine bıraksaydı. Haftaya ailesini ailem çağıracak ve ben bu konuyu açmayı düşünüyorum siz ne dersiniz. Bu arada evde tek erkek çocuk sözlüm ilk evlenecekde sözlüm bir tanede kız kardeşi var. Şimdiden teşekkür ederim
Güncellemeler
1 yıl
..
Güncellemeler
1 yıl
şu an sözlümle yine konuştuk bi ev fotoğrafı attım çok güzel demi diye herşeye burnunu sokma açgözlü yazdı bende babasını aradım özür diledi kimseyle bir şey konuşamıyorum gerçekten çok Yoruldum
Çok kararsızım yardımcı olur musunuz?
6 Görüş