Yorumlarınızı belirtir misiniz lütfen?

Gizli Üye
Sadece içimi dökmek için yazıyorum çünkü kimseye anlatamıyorum, birine anlatıp en azından biraz rahatlarım diye düşünüyorum.

Maddi durumumuz kötü değil şükür. Eşim, daha iyi bir hayat yaşayalım diye gitmiş kredi çekip iddia oynamış ve kaybetmiş. Bazılarının bitcoin vs oynayıp para kazandığını görünce o da bu coin işlerinden anlamadığı için iddiaya başvurmuş. Biraz düğün borcumuz vardı Aralık'ta bitiyordu ama şimdi 40 bin liralık kredi borcu çıktı başımıza. Birkaç sene önce zar zor para biriktirip bahçe katı bir ev almış Başakşehir İkitelli taraflarından, onu satışa çıkarmış ve biriyle anlaşmış. Noter, emlakçı vs düşünce bize 184 bin kalıyor. Bunların hiçbirini bana söylemedi. Kendi başına halletmeye çalışmış, bana da her şey düzelince söyleyecekmiş. İlişkimizin kötü etkilenmesinden ve benim üzülüp sinirlenmemden korkmuş. Dün akşam emlakçı aradı, eşim açmak istemedi ben aç falan dedim sonra biraz ısrar edince anlatmak zorunda kaldı.

O kadar hayal kırıklığına uğradım ki. Saçma bir şekilde iddia oynamasına mı yanayım bunun için kredi çekmesine mi yanayım benden fikir almadan evi satmasına mı yanayım...
Biz şu an kiradayız. Kendimize bir ev almak istiyoruz, alacağımız zaman bu bahçe katındaki evi satıp biraz kredi çekip biraz da düğündeki takıları bozdurup öyle alacaktık ileride. Ama tabi şimdi ev avantajını kaybettik. Bir de yani birkaç sene sonra şimdikinin kaç katı fiyatına satacağı evi şimdi satmasına da üzüldüm. Evet baştan beri ev benim değildi, onun evi onun kararı ama hele ki bu şartlarda İstanbul'da bir evin değerlenmemesi imkansız. Evi ortalamanın altında satmış gibime geldi.

Bütün bunlar çok moralimi bozdu. Ona büyük bir tepki vermedim sadece nasıl böyle bir şey yaptığını ve benden gizlediğini sordum. O da hatasının farkında, baya özür diledi, sen bana destek ol manevi olarak, sen yanımda ol yeter falan dedi. İnanın şu an ona moral bozukluğumu yansıtmamaya çalışıyorum ama içten içe üzülüyorum da çok. Ben de çalışıyorum, evi satmak yerine her ay maaşlarımız ile kredi borcunu ödemek daha iyi olurdu bence, bunu ona da söyledim ama bir an önce kapansın istemiş.

Neyse çok uzun oldu ama umarım kendimi anlatabilmişimdir.
Yorumlarınızı belirtir misiniz lütfen?
9
3
Görüşünü yaz