Beni başkası için terkeden eski sevgilimle barışmalı mıyım?

Gizli Üye
Biz onunla 6 ay çıktık, çok efendi biriydi hiçbir yanlışını görmemiştim. Beni çok sevdiğine ve evleneceğimize inandırdı, hatta nerede oturalım diye ev bakıyorduk evlilik planları yapıyorduk. Sonra ailesine söylediği gün ne olduysa bir daha beni aramadı. Aradım mesajlar attım, kızkardeşi açıp onun dişçide dişlerini yaptırdığını bu yüzden konuşamadığını söyledi. Sanki çocuk kandırıyorlar. Sonradan başkalarından duydum ki kızkardeşi buna başka kız bulmuş ve ailesi benden ayrılmasını onunla evlenmesini istemişler o da kabul etmiş ve hemen derhal o gün benimle alakasını kesmiş. Ailesi beni tanımıyor bile ben eğitimli kültürlü kariyerli ve onların hayal bile edemediği kadar ahlaklı ve namusluyum. Ben o aileye göre fazlayım bile. Ama onların derdi başka, yönetmek.
Bana bir açıklama bile yapmadan bir ayrılık konuşması bile yapmadan bitirdi. Ben çok üzüldüm yıkıldım, kendimi toparlayamadım , kimseye güvenemedim, çıkamadım kimseyle, ısınamıyorum da, adeta bütün erkeklerden soğudum , öylece yalnız kaldım.
Aradan tam 1 yıl geçti ve o mesaj attı, babası ölmüş annesinin çok ciddi sağlık sorunları varmış depresyondaymış falan. Neden benden bir açıklama yapmadan ayrıldığını sordum, "müsait bir zamanda açıklayacağım ama şu an değil" dedi, "çok pişmanım senin değerini kaybedince anladım" dedi.
Bir yandan ona çok kızgınım, bir yandan yalnız kalmak istemiyorum yaşım geçiyor bekar hiç arkadaşım kalmadı, biz bununla eskiden çok mutlu ve uyumluyduk. Kafam çok karışık
Beni başkası için terkeden eski sevgilimle barışmalı mıyım?
5
4
Görüşünü yaz