Uzun ilişki den sonra yanlış ilişki tecrübesi?

Merhabalar 1 aydır konuştuğum.15 gündür falan sevgili olduğum bir çocuk vardı, yakın zamanda 5 senelik ilişkim bitti, açıkçası ilgiye ihtiyaç duyduğum bir donemdeyim kabul ettim, neyse bu hemen sevgili olmak istedi, ve beklentileri de vardı, ilk günden önün açık elbise giyme başladı, sırf düzgün bir ilişkim olsun yeniden diye gikimi çıkarmadım ama bana bagriyo en ufak şeyde, neyse evine gittim biliyorum aptallık ama gittim o gece kaldım öpüştük sarılıp uyuduk izin versem devamı gelirdi vermedim. sabah uyanınca telefon da bir kız buna iyi geceler yazmış bende sorunca bağırdı çağırdı neyse beni aldatmamis ekran görüntüsü gösterdi , sorun kapanmış gibi davrandım ama boka sardigini hissediyordum sürekli eski ilişkim ile kıyasa başlamıştım. ama bir yandan da ilgi gördüm diye ses çıkarmadım neyse biz hayatım canım falan diye yanından gittim gidince içimde bir şey oluştu yanımda en yakın dostum vardı agladim biraz sonra aradım ayrılmak istiyorum dedim kapadım. aksam vicdan yapıp geri aradım bana biz sağlıklı ilişki yürütemeyiz sen arkadaşlarina anlatıyor sun bence de ayrılalım dedi. bilmiyorki aslında başından beri sorun var, bende kendine iyi bak dedim kapattım ama biraz zoruma gitti çünkü bu çocuk bana aynı eve tasinalim seni seviyorum falan demişti çabuk pes etmesi egomu kırdı sanırım. sizce ne yapmalıyım bir yerden engellemicem ergen gibi belki o engeller, sizce bu durum da siz olsanız napardiniz
Uzun ilişki den sonra yanlış ilişki tecrübesi?