Bu ilişkinin oluru var mı, ikimiz de evlenmek istiyoruz ama tabiatlarımız zıt?

+5Xper
nowyouknow
Uzaktan ilişkimde zorlanıyorum. Sevgilim çok serseri bir herif ama kendini düzeltmek için çok çabalıyor ve bazen ipin ucunu kaçırdığı da oluyor. Denizci, nerde akşam orda sabah tahmin edersiniz.
bir yanım beni kullanıyor bak arkamı döner dönmez kesin aldatacak, başkalarıyla flörtleşecek, şimdi kim bilir kimlerle neler yapıyor diyor. Hatta bazen başka bir hattı, bilmediğim sosyal medyası var başkalarını arıyor, görüyor, beğeniyor diyor.

diğer yanımsa bak çalışıyor, yoğun geçiyor günleri hem sonra seni ne kadar sevdiğini söylüyor, bazen incelikler ediyor. Sonuçta bu insan başka biri olmaya çalışıyor. bunu benim için olmasa da kendi için istiyor ve bu çok daha sağlıklı bir yaklaşım. Beraber gelecek hayalleri kuruyoruz. ciddiyiz, ailesiyle bile tanıştım.

bazen bu kötü yanım tetikleniyor ve onu darlıyorum. napiyon diyorum mesela o bunu görmemezlikten geliyor ama bana o soruyor ben ayrıntılı anlatıyorum ki aklında bişey kalmasın. Zorlamasam çok nadiren söylüyor. Fotoğraf at video at diyorum bana, ben çekilmeyi sevmem diyip atmıyordu. önceleri o isitemeden ben ona atıyordum ama sonra baktım o işler öyle olmuyor pazarlık yapmaya başladık. bişeyi yapması için kendi içinden gelmesi gerek. ben isteyince asla ama asla yapmıyor. Sanki kontrolü bana vermek istemiyor gibi. Öyle olunca ben de ona kızıyorum. Bazen alttan alıyor, bazen de o da kızıyor.

Öte yandan bazen içiyor, kumar oynamak istiyor, imkanım olsa kafayı bulmak isterdim uyuşturucuyla diyor. Bir de fırsatı olsa Allaha kitaba sövüyordu (sonra ben dedimki benim inancım ben kaldıramam sonra en azından ben varken dikkat ediyor). Bir de aşırı küfürbaz. Ama ben müslümanım ve doğuluyum. yani dinim olmasa kültürümden kabul edemiyorum. Yuva kursak diyorum nasıl idare ederiz. Onun içtiği günler ben acı çekiyorum. Küfredince kanım çekiliyor. Biz onunla ileri gittik. Ama ben artık o işi yapmak istemiyorum. Çok korkuyorum da yapmazsam başkasına gider, ilk kavgada benden ayrılır mı diye. Bu yüzden o muhabbetler açılınca bazen ulan be neydim ne oldum diye diye ortak oluyorum.

O bana dediki bak ben islamı sevmiyorum ama sen inancını dilediğin gibi yaşayabilirsin, ben de içki falan içerim ama korkma öyle her zaman değil binde bir. ben sana sen de bana karışma.

ayrıca anneme onu söyledim, istemedi. baban da kabul etmez onu dedi. ne yaparız nasıl birlikte oluruz oraya henüz var.

ben ona karışmadığım sürece onu darlamadığım sürece iyiyiz. O beni darlamıyor ama inanın benim aykırı hiç bir işim yok. kapalı değilim ama zırtlak biri de değilim. Yabancılara benzerim, farklı görünürüm buna rağmen insanlar bana kıyışıp gözün üstünde kaş var diyemez, öyle korurum kendimi. Ama onun eğlence anlayışı benim dışarda görüp Allah saklasın dedğim şeyler. Orta yol bulmaya çalışıyoruz. Seviyoruz birbirimizi ama bilmiyorum
Bu ilişkinin oluru var mı, ikimiz de evlenmek istiyoruz ama tabiatlarımız zıt?
2
0
Görüşünü yaz