Eski nişanlımın bitmek bilmeyen kumar borçları konusunda ne yapmalıyım?

midyekabuğu12
5 yıllık bir ilişkim oldu sonunda nişanlandık , nişanlım karakter olarak ciddi yerine göre komik sevgi cümleleri fazla kuramayan yani sevgisini pek belli edemeyen bir yapıya sahip ayrıca içine kapanık biri de. Onun mesleği gereği sevgililik sürecimiz uzak ilişki olarak yürütmek zorunda kaldık yani yaklaşık 3 yıllık süreci onu bekleyerek geçirdim diyebilirim. Tüm bu sürecin sonunda bu mesleği gereği oluşan uzaklık ortadan kalkınca nişanlanmaya karar verdik ve 6 aylık süreçte nişanlandık ama geri döndüğü hali ile gittiği halinde büyük bir fark vardı. Bunları tolere ederek nişanlı olmaya devam ettim. İlk hayal kırıklığımı ondaki bu değişimi görünce yaşadım. Çok severek ve özleyerek ona sadık kalarak bekledim o bu uzaklık sürecinde alkol ve kumar bagımlılıgına başladı bitcoin vs oynuyordu. Kaybettikçe daha da büyük oynamaya başladı. Bunları da ikimiz için yaptıgını yani daha rahat yaşamamız için yaptığını söylüyordu. Bunları sorun etmedim çünkü çok seviyordum ama bunlara rağmen bana karşı olan ilgisiz ve agresif tutumlarını gördükçe bende pes ettim birlikte ayrılma kararı aldık. Son 2 yıldır ayrıyız uzak olmamıza ragmen gelip barışmak için bir eylemde bulunmadı sadece aradı ağlayarak barısmak istediğini ve beni sevdiğini söyledi. Daha sonralardan bu süreçte yeni yeni yaptıgı borclardan bahsetti 200 bin gibi bir borcu varmış. Birbirimizi seviyoruz sevgisinden yana şüphem yok ama bu bagımlılıga devam ettiğini de bu sürecte görmüş oldum. Daha sonradan evlenmemiz gerektiğini ancak sorunun böyle çözülebileceğini söyledi bundaki amaçta takılan takıları borcuna yatırmasıydı aynı zamanda evlenirsek düzeleceğini ve parasal işlerinin bende olacagını söyledi. Bana 1 bucuk aylık düşünme süresi verdi bu süreçte romantikliğe dair ya da sevgi cümleleri vs kurmadı basta da dediğim gibi sevgisini belli edemiyor pek fazla 1 bucuk ay müddetin amacıda borcunun vadesinin dolmasıydı. Bütün bu olanlara rağmen onu çok seviyorum ama mantıgımıda es geçemem şu an karar verme konusunda yol ayrımındayım öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
Eski nişanlımın bitmek bilmeyen kumar borçları konusunda ne yapmalıyım?