Nişanlanmak istemediğimi nasıl söyleyeceğim sevgilime?

Gizli Üye
5 Yıldır süren bir İlişkim var.
1 Yıl önce Sevgilim "Nişanlanalım artık" diye tutturdu. Başta istemedim çünkü ikimizin de öyle bir Planı yoktu nereden çıkmıştı şimdi bu bir anda diye düşündüm. "2025'de Nişanlanırız 2026'da Evleniriz" diye konuşuyorduk İlişkimizin başından beri. Zamanla ikna etti beni bende Kabul ettim annem ile konuşmam da biraz vaktimi aldı derken aradan 1 sene geçti. Ama bir süredir hazır hiss etmediğimi fark ettim. Ben ne zaman istersem O zaman evleneceğiz evet ama Nişanlanmak da bir sorumluluk sonuçta. İşin içine aileler de karışıyor mecbur. Geçenlerde annem "Baban ile konuşacağım yakında" dedi.
Şimdi ben Sevgilimi kırmadan nasıl beklememizi söyleyeceğim?
Anneme nasıl "Çocuk oyuncağı mı bu?" diye düşündürmeden istemediğimi söyleyeceğim? Ben böyle planlamamıştım ne yapacağım şimdi bilmiyorum?
Nişanlanmak istemediğimi nasıl söyleyeceğim sevgilime?