KPSS için nasıl çalışıyorsunuz? Aşk falan filan boş işler benim derdim başka ailemin durumu çok yok detaya bakar mısınız?

Gizli Üye
Arkadaşlar merhaba bu sene pdr den mezun oldum (rehber öğretmen) . 6 ay var sınava bu işin altından kalkabilir miyim? Öğretmenlik için çalışmam gerek. Babam da öğretmen benden küçük kardeşim var oda tıpı kazandı. Kuru öğretmen maaşı yetmiyor. Babamın onu okutmaya gücü yetmez az çok biliyorum. Benim de artık babama yardımcı olmam gerek. Kendi hayatımı kurtarsam ev şenlik yerine döner. Kimsenin benden beklentisi yok , bugüne kadar ailem bir dediğimi eksik etmedi asla parasız pulsuz kalmadım. Teyzelerimin hakkını asla ödeyemem onlar da çok maddi destek oldular bana bekar hepsi. Ben bu işten alnımın akıyla çıkmak istiyorum. Lütfen neler yapabilirim? Şu kaynağı al dediğiniz bir şey var mı? Genel olarak KPSS için ne diyorsunuz? Bu işi yapabilir miyim? En büyük hayalim maaşımı elime alıp aileme yazlığımsı küçük bir kasaba da ev almak , kardeşimin üniversitedeyken güzel bir öğrencilik hayatı yaşamasını sağlamak. Bir de söylemeden geçemiycem kızlar. Sevgili bilmem ne hikaye. Sevgili yeri gelir ihanet eder, yarı yolda bırakır. Herkes gider aile her zaman kalır. Bu kadar üzmeyin kendinizi. Tek çabanız sevgili olmasın kendi hayatınızı inşaa etmeye çalışın bu devirde kimseden bir beklentiniz olmasın. Kadın dediğin ekonomik özgürlüğü elinde olmalı kimseye boyun eğmemeli. İnşallah emek veren didinen herkesin yolu su gibi açık olur.☘️
KPSS için nasıl çalışıyorsunuz? Aşk falan filan boş işler benim derdim başka ailemin durumu çok yok detaya bakar mısınız?