Sevgilinizin veya eşinizin yalan söylediğini öğrenseniz ne yaparsınız?

ВедьмакГеральт
Yalanların üzerine kurulan ilişkiler "deniz kumunun yumuşak dokusuna gökdelen dikmeye benzer." Belki dışarıdan çok ihtişamlıdır ama içten içe yıkılacağını kimse bilmez; ve o gün gelir çatar yerle bir olan gökdelenin altında kaç can gider hesap dahi edemezsiniz. Bir yalanın altında ezilen ilişkinizin arasında kalmaktan anlık veyahut daha sonrası için her şeyden soğursunuz. Hayal kırıklıkları ruhunuzu kanatır; kızgınlığınız iç hesaplaşmalara dönüşür ve üzüntünüz bütün bedeninizi sarar. Güvendiğiniz dağlara yağan karların soğukluğunu yüreğinizin içinde hissedersiniz, nefretle yanıp tutuşurken üşürsünüz buz kesersiniz. Kadınlar bu konuda daha duygusaldır; hani demiyorum erkekler ağlamaz "bir ağlama krizi gelir" kendi sel felaketinizi yaratırsınız.

Daha düne kadar sevdiğiniz insanın hayatını zehir etmeye zindanlara çevirmeye isteklenirsiniz, bir yandan da geçirilen onca iyi günün ardından kıyamazsınız. Ruh haliniz berbat derecede hasar alır; ne yapacağınızı düşünür durursunuz. Gözlerinizin içine baka baka yalan söyleyebilen insan size olan saygısını artık ayaklarının altında çiğnemekle meşguldür. Bir insanın yalan söylemesi, yalan söyleyebildiğini gösterir ve insana sevdiğini unutturur. Her ilişkinin olmazsa olmazıdır "güven duygusu." Karşınızdaki insana güveniyorsanız ya da gerçekten güvenmek için çabalıyorsanız bir bıçak gibi boğazınızın ortasından keser atar bu yalanlar. Hadi bırakın onu "artık tekrar nasıl güveneceğim" diye sorgulamaktan kendinizi heba edersiniz. Aptal yerine konmak da cabası olurken; acaba bu güne kadar kaç kez yalan söyledi diye iyiden iyiye psikolojinizi zorlarsınız.

  • Nefret çanları çalarken; artık eski sevgili olan ( ya da ayrılma aşamasına gelinen eş) kişiye ağız dolusu sayıp sövmek, kızgınlığınızı çıkartmak bir şekliyle ilk etapta rahatlamak baş gösterecektir.
  • Sonra kendinizi sorgulayacaksınız muhtemelen. "Nasıl bu kadar saf olabilirim" söylemleriyle içerisine düştüğünüz gaflete anlam veremeyip kendinizi cezalandıracaksınız.
  • Sizi ağır bir depresyon bekliyor, kolay değil birlikte zaman geçirdiğiniz insanın gerçek yüzünü görüp şok yaşamak. Hayata küseceksiniz belki bi' süre; acısını ya kendinizden çıkaracaksınız ya da çevrenizde artık nazınızın niyazınızın geçtiği her kim varsa onlara zehir etkisi yaratacaksınız.
  • En nihayetinde bir terapi gibi artık durumu kabulleneceksiniz. "Akıllandım artık" diyeceksiniz hayatınızda edindiğiniz acı tecrübeler gibi görüp kendinizi avutarak yolunuza devam edeceksiniz.
Sevgilinizin veya eşinizin yalan söylediğini öğrenseniz ne yaparsınız?
Eşinizin veya sevgilinizin yalanını yakaladınız mı; eğer yalanını yakalasaydınız ne yapardınız?
Sevgilinizin veya eşinizin yalan söylediğini öğrenseniz ne yaparsınız?
24
16
Görüşünü yaz