Doğal Davranarak Karşısındaki İnsanı Etkileyebileceğini Düşünen Acemilerin Yaptığı Yanlışlar!

Genelde hoşlandığımız kişileri etkilemek için bazı yöntemler uygulamaya çalışırız. Kimisi taktik der kimisi fedakarlık. Kimisi ise kendinden ödün vermek. Bu duruma karşı bazı insanlar yanındaki kişilere şu taktiği verirler. "Doğal davran yeter." Yeter tabi, çok beklersiniz. Reddedilir oturursunuz.

Bu tavsiyeyi ciddiye alıp uygulayan insanların karşılaştıkları durumlara gelin birlikte bakalım..

Sıradan bir arkadaş ile konuşur gibi konuşmak!

En büyük yanlışlardan birisi. Doğalsın tamam anladık herkese böyle konuşuyorsun. Ama sen normal arkadaşlarına konuşurken iticisin belki. Nereden biliyorsun? Birazcık kibar ol, zaten etkileyici bir konuşma tarzın olsa gereken ilgiyi görürsün. Etrafından da "doğal davran" gibi taktikler almazsın. Senin doğallığın iş yapmıyor maalesef.

Hoşlandığını ilk dakikadan belli etmek!

Ben doğal insanım ya, hoşlanıyorum deyim bilsin kafası bu da. Hiç vakit kaybetme söyle teslim ol. Sonra oynatsın parmağında ve acı gerçekle yüzleş. "Ben başkasından hoşlanıyorum, sana hiç o gözle bakmadım, ben seni arkadaş olarak görüyorum.." Klasik zırvalamalar başlar, neden çünkü sen hemen elde edildin ki. Ama merak etme bir süre takılır senle egosunu tatmin eder, sen de olacak zannedip heveslenirsin işte...

Sıkılınca saçma tekliflerde bulunmak!

Doğal olan insanımız sıkıldı diyelim, ne yapacak? Tabi ki sıkıldığında arkadaşları ile ne yapıyorsa onu yapmak isteyecek. Karşısındakine şunu diyecek. "Gizliden insanları işletelim mi?" Tabi bu örnek, daha bir çok salak saçma eğlence şekli bulabilir o kişiler. Sen bu teklifi yaptın ya hani, bittin ki orada sen. 2 kişi daha bulun batak oynayın bundan sonra.

İlk buluşmada dönerciye götürmek!

Doğallığa gel, ilk buluşmada dönerciye götür tabi başka nereye gideceksin? Bu çoğunlukla erkeklere özel bir durum. Ya doğalsın diye ilk buluşmada dönerciye götürülür mü? Bir de bol soğanlı yaptır döneri ooh mis gibi. Kim etkilenir bundan ya? Dizilerdeki gibi olmuyor işler, doğallık adı altında resmen vizyonsuzluk var.

Telefondaki saçma sapan mesajlar ile fotoğrafları göstermek!

Doğal insanımız burada güya karşıdaki gülsün diye birtakım şeyler gösterir telefonundan. Bunun en başında whatsapp grup mesajları, en yakın arkadaşlarla mesajlaşmalar ve en salak fotoğraflar yer alır. Gruptaki saçma sapak küfürlü seviyesiz muhabbeti gösterirler en başta gülerek. Sonra arkadaşları ile yaptıkları anlamsız muhabbetleri açarlar. Ve final. Fotoğraflar açılır, en saçma sapan cıvıklık oranı tavan yapmış anlamsız fotoğraflar. Bak bak karşındaki bunları görünce aşık olacak sana sanki, soğutuyorsun farkında değilsin..

Kısacası doğal davranmak size hiçbir şey kazandırmaz, kendinizi rezil ettiğinizle kalırsınız..


1|0
31
ican7 KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşü

 • 2. madde = Türk erkekleri 😄
  Güzel bir bence olmuş, emeğine sağlık.😊

  0|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • "Hoşlandığını ilk dakikadan belli etmek!" malesef buna katılıyorum.

  erkek adam gider söyler demeyin gaza getirmeyin milleti. kadınlar öyle sevmiyor.

  zaten ortada sevilecek bir yanı olan kadın da kalmadı da pek.

  0|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor... ;