Monotonlaşan Evlilik İlişkilerine Öneriler!

Aslında her şey normal ama evliliğinizde sanki bir şeyler eksik gibi hissediyorsunuz. Birbirinize de çok seviyor olabilirsiniz ama bu eksikliği hissetmek hiçte sağlıklı olmayabilir. Panik yapmamalısınız sorun sadece ilişkinizin biraz monotonlaşması ve ilk günkü gibi saf aşıklar gibi olmamanız. Aslında ihtiyacınız olan tek şey biraz macera ve heyecan, aşkınızın yeniden doğması için sıvayın şimdi kollarınızı şimdi aşkınızı kurtarma zamanı.

Biraz şefkat biraz tutku hepsi bu

Gerekiyorsa ona anne/baba şefkatiyle yaklaşın. Sadece onu düşündüğünüzü gösterin bunu ispat edin her ne olursa olsun yanında olduğunuzu hissettirin. Gerektiği yerde de onu tutkunuzla yakmayı bilin. Tutku daha çok arzuyu hissettirir ama ilişkide sadece tutku olması ilişkinin kısa sürmesini gösterir. İkisinden de azar azar olması gereklidir.

Eşler arasında yaşanan ufak tefek kavgalar evliliğin tuzu biberidir

Kitaplardaki bahsedilen aşk masallarına aldanmayın. Peri masalı beklemeyin. Kavgaların, tartışmaların, maddi veya manevi sıkıntıların ilişkinin bir parçası olduğunu kabul edin. Bu zamanları ilişkinize en az hasar verecek şekilde atlatmaya bakın. Birbirinizi suçlamaktan vazgeçin ilişkinize sahip çıkın kendinizden soğutmayın eşinizi daha çok sempatik davranın ılımlı yaklaşın. Keskin sirke küpüne zarardır unutmayalım.

Özel günlerinizi eskisi gibi hatırlıyor musunuz?

Bir şeylerin eksikliğini hissettirmeyin eşinize, onun doğum gününü, evlilik yıl dönümünüzü, sevgililer gününü, tanışma yıl dönümünü bu günleri asla unutmayın sadece erkekler için söylemiyorum sevgili hemcinslerim de unutmasın ilişkinizin özel günlerini iyi hatırlayın. Birbirinize kalıcı hediyeler alın.

Hep evde yemek yemeyin

Hep evde yemek yememelisiniz. Evlendiğiniz günden beri hiç dışarıda yemek yediniz mi? Hep evde aynı ortamda boğmayın kendinizi biraz farklı yaratıcı şeyler düşünün, bunu sadece dışarıda yapmak zorunda değilsiniz, evde de romantik bir ortam yaratıp mumlarla güllerle masanızı süsleyebilirsiniz.

Aranızdaki tartışmayı fazla uzatmayın

Diyelim herhangi bir konuda tartıştınız ve siz haklısınız. Bunu o da biliyor ve gelip özür diliyor. Sanki ölümüne bir hata yapmışcasına affetme faslını sakız gibi uzatmayın. Aynı şekilde kusurlu taraf siz olduğunuzda özür dilemesini bilin unutmayın özür dilemek, gönül almak, hatayı kabullenmek bir erdemliktir.

Her tartışmanızda dilinize mukayyet olun

Her tartışmada " bitsin be " yeter be " sıkıldım artık " Sürekli ilişkinin bitişini dillendirmek o ilişkiyi yeteri kadar sahiplenmediğiniz, ciddiye almadığınız ve sürmesini ,istemediğiniz mesajını verecektir. Bu da bir süre sonra ilişkinizin tamamen kopmasına birbirinizden uzaklaşmanıza neden olacaktır.

Onu yalnız hissettirmeyin, gerektiğinde bir arkadaş gibi olmasını bilin

Öncelikle sevgiliden, eşten en yakın arkadaş olmaz mantığını kafanızdan silin bir an önce. İnsanın hayat arkadaşı her şeyden önce gelir. Size anlatamayacağı bir şey olmasına izin vermeyin. Ona sizinle her şeyi paylaşabileceğinin, size her şeyi anlatabileceğinin güvenini verin. Böylece sizinle paylaşamadıklarını başkalarıyla paylaşması riskinden de kurtulmuş olursunuz.

Bakın eşinizin yalnız kalmasına asla fırsat vermeyin. Onun kendini yalnız hissetmesine engel olun. Bakın bu dönemler çok önemlidir derdini anlatmak için bulduğu bir omuz sizden bir o kadar daha uzaklaşmasına neden olabilir ve bu dönemde eşler birbirlerini aldatırlar.


2|1
23

En İyi Erkek Görüşü

 • Eşlerin biri alttan almasını bilecek yoksa iş çıkılmaz bir hale gelebiliyor ortam yumuşayınca sorun çözülür.

  0|0
  0|0

En İyi Kız Görüşü

 • İşte benim kuzum bu :) Aşkın kadını @vampire-iss 'i dinleyerek ilişkinizi düzeltebilirsiniz arkadaşlar ;)

  1|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 2

 • Buzlu badem :/ Neyse karşındakine saygı duy değer ver, mutlaka yeni bir şeyler olacaktır. Değer verdiğin insanın sıkıldığını görünce bir şey yapmadan duramazsın :)

  0|0
  0|0
 • Onunla arkadaş olun👏👏👏👏 emeğinize sağlık.

  0|0
  0|0

Kızlar Ne Diyor 1

 • 🙄 sarki soyleyesim geldi. Deniz ve mehtappp sordular seni neredesinnnnnn nasil derim kaybettm... ihimmm bunlari bilio herkes de is icraaatta ve orada kimse elini tasin altina koymak istemedigi icin skintilar baslio/cogalio

  0|0
  0|0
Yükleniyor...