#KIZGİBİ

Orkid

Sanal Aşkta Kadınlar Neden Daha Başarılıdır?

Sanal Aşkta Kadınlar Neden Daha Başarılıdır?

Çoğumuz karşı olsak ve sanaldan aşk mı olur desek de, bir gün gelir başımıza ve etkileniriz birilerinden... Geçici bir heves gibi gözükse de aslında kadınlar açısından kalıcı olabilir. Aşkı sadece yanında olma ve dokunmak olarak gören cinsiyetler erkeklerden çıktığı için sevdiği kadını arzular ve ona dokunmak ister. Başlangıçta her şey mükemmel giderken bir anda erkek soğur ve sanalda ona gerçek duygularını besleyen kadın ise gözyaşlarıyla ortada kalır. Kadınların çoğu onun düşünce tarzından ve yaklaşımlarından etkilenerek farklı bir erkek gözüyle bakar ona. Çevresinde erkekler yok mu diye sorarız hep. Aslında olay o değildir. Düşünceleridir onu etkilemiş olan, çünkü çevresinde o tip düşüncelere sahip olan bir erkek olmadığı için sanaldan aşık olmuştur.

Aşkın sanalı veya reeli olamaz

Sanal Aşkta Kadınlar Neden Daha Başarılıdır?

Tanımadığınız birisi dahi olsa ondan etkilenir ve onu tanımak isteriz. Hepimiz insanız ve haliyle duygularımızı mantığımız gibi kontrol edemeyiz. O yüzden duygular devreye girdiği için garip bir şekle bürünüyoruz.

Sanal aşkta kadınlar neden mi başarılı?

Sanal Aşkta Kadınlar Neden Daha Başarılıdır?

Kadınlar erkekler gibi önüne gelen erkeğe sulanmazlar. Onların lügatında yoktur. Erkekler ise duygusuz bir şekilde sevişmeyi bile rahat yapabiliyorken, kadınlar sevdiği adamla yapmak isterler. Onlar tek bir kişiye kalbini verip ömür boyu sevmeyi göze alır. Bazen mesafeler değil hislerin mesafesini önemlidir onlar için. Hisler yakınlaştıkça ben seni hissederim düşüncesi hakimdir. Sanal aşk çok zor bir tür olsa da farklı ve değişik tarzda insanların varlığı vardır. Kadın gerçek duygularla sanaldaki beyi çok sevebilir ve onun için tüm fedakarlıkları zamanı geldiğince yapmaya hazırdır. Mesafeler ne olursa olsun, onun için her şeyi yapabilir. Yeter ki hislerinin gerçekliğini ona hissettirebilesin.

Sanal aşkta erkekler neden mi başarısız?

Sanal Aşkta Kadınlar Neden Daha Başarılıdır?

Erkekler genellikle buluşmak isterler ve mesafeler onları rahatsız eder. Bazıları şehrine gider ve sonu kötü de bitmektedir. Umduğu birisi gibi çıkmayıp ondan soğuyabilmektedir. Çünkü onların bakış açıları içsel değil dışsal olduğu içindir. Bu yüzden sanalda aşk yaşayan erkekler başarısız olur. Ama bazı erkekler vardır bu tip şeyleri aşmıştır ve olgunlaşmıştır. Düşüncelerine önem veren ve onu gerçekten adam gibi sevip ömrünün sonuna kadar taşıyabilirler. Sayısı çok az olsa da böyle erkekler de vardır. Ama genel olarak baktığımızda, erkeklerin sanal aşk macerası 1 seneden fazla olamamaktadır. Çünkü erkek şehrinde yaşayan bir kadını severek onunla aldatıp, o sanaldaki kadını unutur ve sanalda onu gerçekten sevmiş olan kadın ise gözyaşlarıyla unutmak için çabalar.

Sanal aşk, karşılıklı olarak ciddiyse sanalda kalmaz

Sanal Aşkta Kadınlar Neden Daha Başarılıdır?

Mesafeleri sorun etmekten çıkartıp, aceleci bir tavır sergilemeden onu sevebilirseniz ve benimserseniz sanaldan reele doğru gidecektir. Sanaldan evlenen insanların olduğunu gördük ve mutlu olanların sayısı da hayli fazladır. İlla çevrenden olacak diye bir kaide yoktur. Düşüncelerdir aşkı oluşturan ve bedenler ise aşkın amacı değil aracı olması gerekir. Düşünceler ne kadar güvenilir ve sağlam olursa o aşk özel kılınır. Kimisi çevresinde bu kişiyi bulur kimisi ise sanalda karşısına çıkmaktadır. En önemli kural, sabretmek ve yalanlarınızla birbirinizi kandırmamaktır.

Sanal aşk kadın için daha zordur

Sanal Aşkta Kadınlar Neden Daha Başarılıdır?

Özel günler gelir ve el ele tutuşan sevgilileri görür fakat o sevdiği erkekle hayal kurar ve sabırla bekler onu. Onunla atar kalbi her gün... Yazılar yazar ve ondan vazgeçmeyi göze alamaz. Sıkıca bağlanır sevdiği adama. Erkeğe baktığımızda ise yakındığı şeylerden biri ise ona dokunamamak ve nefsinin tatmin etmemek olmaktadır. Aradaki fark budur maalesef. Birisi kalbine o kişiyi yerleştirip, düşüncelerinden dolayı etkilenmiş sadık bir erkek iken, diğeri vücudundan dolayı hoşlantı duyan ve bir süre sonra o hevesin giderek azalmaya doğru gitmesidir. Sürekli sanaldan fotoğraflar istemesi bu yüzdendir erkeğin, sanaldaki sevgilisinden. Fotoğraflar doğrultusunda kendi nefsini bir nebze olsa tatmin ederek rahatlamaya çalışırken, kadın ise onunla sohbet ederken, onun hayallerini dinlerken mutlu olur. Kendisinin içinde bulunduğu bir hayalle mest olurlar.

Kadın hisseder uzaktaki sevdiği erkeğini

Sanal Aşkta Kadınlar Neden Daha Başarılıdır?

Evet, mesafeler ne kadar uzak olursa olsun, sanaldaki beğendiği beyin sıkıntıları hisleriyle anlar ve onun üstüne düşer. Mesaj alamadığı zaman telaşlanır ve onun arkadaşlarına kadar ulaşmaya çalışır adeta. Çünkü gerçekten onu öyle seviyordur ki gözü kara olur onların. Yalan söylemeyin bu yüzden çünkü kadınlar rahatlıkla onu anlayacaktır.

Sanal aşkta üzülen taraf kadınlardır

Sanal Aşkta Kadınlar Neden Daha Başarılıdır?

Sanal aşkta erkekler de üzülmektedir. Yalanlarla kandırmış kadınlar yüzünden acı çekerler ve ona saf duygular besledikleri için yalanlar yüz üstüne çıktığında kendini mahvedebilir. Bu tip erkekler çok fazla olmadığı için kadınlar erkeklere göre daha fazla üzülmektedir. Çünkü onlar hassastır bu tip konulara ve sevdiği sandığı erkeğin ondan soğuduğu zaman veya hayatından bir anda çekip gittiğinde gözyaşlarıyla kalır. Çevresi dalga geçecektir belki de sanaldan aşk mı olur veya sanaldan birisini seversen böyle olur gibi. Bu tip cümleler yanlıştır çünkü aşkı biz mi seçiyoruz yoksa duygularımız tarafından seçiliyor muyuz? Beyinle alınan kararlar olsaydı birbirimizi sevebilir miydik kusurlarımızla değil mi? Aşkta mantık yoktur ve bu yüzden aşkın ne sanalı olur ne de reeli.

Aşk iki kalbin arasında

oluşan hisler köprüsüdür!

Sanal Aşkta Kadınlar Neden Daha Başarılıdır?
28
13
Görüşünü yaz

Senin Görüşün Nedir?

En İyi Kız Görüşü

 • LaffAnlamazKız

  Ayy ben korkarım sanal aşktan...

  Güzel bence eline sağlık.

  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşü

 • Gizli Üye

  Ay ben korkarım aşktan

  Görüş hala geçerli mi?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2712
 • tattoogirl

  Sanal aşk adı gibi sanal baştan fiyasko 😏

 • Arzu_cici

  Uvvvvv aşıkmı oldun? Hayde halaya evlendiriyoz seni.
  İyi bence olmuş teşekkürler

 • msqualifiedgirl

  Galiba asik oldun. ne diyelim guzel bir bence. sonunda kapilmissin.

 • FrozensWitch

  Bu kadar karşıyken nasıl 180 derece döndün şaşkınım.

 • berenömer

  @SnifferMan :(

  • SnifferMan

   Noldu aşk?

  • berenömer

   @SnifferMan yazılanları okuyunca kötü hissettim

  • SnifferMan

   Ben okumadım boş ver bir insanın fikirlerine göre üzme kendini

  • Hepsini Göster
 • suskunkızxx

  Yazdığın her şeyi yaşadım ve gozyasimla kaldım :) emeğine saglık

 • Gizli Üye

  Bu adam platonige, sanal aska karsiydi niye boyle bir bence yazmis?

 • HelyumCanavarı

  Fevkaladenin fevkinde :)

 • Latteeee

  ne kadar dogru yazmıssın...

 • hilal_kaya35

  Emeğine sağlık

 • satürnünhalkasııı

  Okadar güzel yazmışsınki hayran kaldım yani bir erkek olarak kadının hissettikleri yaşadıkları anca böyle açıklanabilirdi helal olsun valla 👏👏👏👏👏

 • E-Lewies

  Emeğine sağlık

 • Asvil

  Sadece erkekler değil, mesafeler beni de rahatsız ediyor. Sanalda değil gerçekte daha başarılı olduğumu düşünüyorum.
  Hislerimi ona daha çok hissettirebilirim.

 • KızılTurp

  Kıyamam bana 😞

 • nazlı_han

  Kadınları üzmeyin 😞
  Sanal aşktan korkardın sen?
  Bu bencen sanal aşka olan tabularını mı yıkıyor acaba? 😄
  Ve emeğine sağlık, tespitlerin hasıı olmuş..
  Bir çok iç sesin, dış sesi olmuş bir yazı 👏👏

 • Gizli Üye

  Çok güzel yazmışsın.

 • aygötüm

  Ay ben korkarım

 • SongülOlsun

  Cok güzel bir yazi..

 • TaşPrenses

  Sanaldan aşk yaşamanın bir mantığı yok bence. Beraber eğlenip vakit geçiremeyeceksek nasıl beraber olabiliriz ki? Ayrıca nasıl yaşıyor bu insanlar sanaldan?

  • Çipil

   bir yıl yalnızca mesajlaşıyorsun söyledikleri ses tonu şu bu derken bir bakmışsın aşık olmuşsun sonra bir gün buluşma ayarlanıyor ve o gün yanından gitmek istemiyorsun sonra aradan bir yıl daha geçiyor görüntülü konuşmalar vs vs sevgilisiniz bu aradn sonda üniversite zamanı geliyor ve onun yanına gidiyorsun şimdi her şey her zaman olduğundan çok daha güzel. 3. yıl ve şimdi birbirimizin değerini daha iyi biliyoruz yanyanayken bile öZlüyoruz geçmiş yıllardan. Çünkü zamanında özledik bir ay iki ay üç ay sesini duyamadığın oldu biliyosun ne olduğunu nasıl bir his olduğunu. Bence sanal aşk sanalda kalmıyor iki tarafta dürüstse ve güven varsa

  • TaşPrenses

   @Çipil Özlemek alışkanlık mı oldu yani? 😊 Ben kimseyle 1 yıl mesajlaşmam.

  • Çipil

   Sen mesajlaşmazmışsın. Ama birisinin bir mesajı dünyaların kurduğu kelimelere bedel olabiliyor ben bunu hissettim ve söyleyebiliyorum 😊 Ben mutluyum alışkanlık olduğunu düşünmüyorum ama eğer öyleyse de güzel

 • Gizli Üye

  aenin gibi kadınlardan korkuyorum diyen birinden böyle bir bence beklemezdim

 • aysişma

  Sanal aşka eskiden hiç inanmazdım. Ama iki tarafta dürüstse gerçekten daha iyi olabilir. Özellikle fotoğrafı bile yokken sevmek tamamen içgüzelliğe bağlı olduğundan daha değerlidir

 • umrumdisindaki

  bazilarina hak verdim @sairentakoorr ku bunlari

  • sairentakoorr

   Sonuncusunda hak vermiyorum
   Benim sevdiğim üzülmücek

 • Amethyst_

  Sanaldan yakın arkadaş olunabilir ki benimde var aşka göre daha kalıcı olabiliyor ama aşk öyle değil bir taraf mutlaka üzülüyor tabi istisnalar var ama genelde geçici bir şey

  • gamercookie

   Karsilikli ciddi olarak dusunurlerse gecici bir sey olmaz diye dusunuyorum. Yeter ki iki taraf istesin birbirini yalansiz dolansiz bir sekilde.

  • Amethyst_

   Bu dediğin çok nadir olabiliyor doğru ama daha gerçekte görüştükleri çok seviyoruz güveniyoruz dedikleri halde bir zaman sonra ayrılanlarıda gördük. Sanal aşk için daha çok güven gerekiyor tabi bu kadar sahte insan arasından gerçekten güven verebilecek iki kişinin birbirini bulabilmeside zor ama imkansızda değil. Ayrıca ben senin sanal aşkı saçma gördüğünü hatırlıyorum sanki öyle bir bence yapmıştın

  • gamercookie

   Ben karisik mevzuyum bosver beni >,<

  • Hepsini Göster
 • K_li1983

  Böyle şeyler okuyunca kadınlıktan soğuyorum resmen. Erkeklerden soğumak gerek halbuki )) sahi niye sizin kalbiniz yok?

 • ___Ebru___

  Sorun şu biz niye aşik olup seviyoruz erkekler sevmiyor. neyse ya en iyisi bizde sevmeyelim sorun çözülsün.

 • AnneMuge

  Çok güzel olmuş yazın 👏👏
  Ve ayrıca kadınları gerçekten çok güzel yansıtmışsin... Duygusal canlılariz biz 😊😊

 • Gizli Üye

  Cinsiyetçi bir yaklaşım olmuş ^_^ Duyguların yeri mantığa bırakılsa bu tür sorunlar yaşanmaz

  • gamercookie

   Mantigiyla dusunen bir kadina da ben kadin demem. Kadin duygulariyla kadindir. Erkek ise mantiklariyla erkektir. Kadin mantigini on plana cikarip duygulari geri plana atiyorsa o kadinliktan cikmis erkeklesmistir. Duygulari oldugu icin kadinlar daha merhametli ve sefkatle yaklasmaktadir. O yuzden anne babaya gore daha yucedir. Ondan dolayi cennet annelerin ayagi altindadir.

  • Gizli Üye

   Bunu sanal için söyledim mantık on planda olmalıdır diye. Tanımadığın birine bu duyguları beslemek saçma geldi bana.

 • novel

  aşk ne ki la

 • Sadoo35

  Ellerine sağlık :D

 • kahriman17

  Sanal aşklara, sohpetlere, tanışmalara hiç te uzak değilim ve destekliyorum ise de bu devirde daha çok para pul ve mal mülk çıkar peşinde koşan iki yüzlü kadınların kurduğu tuzaklardan ibaret olduğunu görmek çok üzdü beni. Hiç kızmayın! Bu sitede bile nelerinizi görüyorum...

 • V3RD3RV3R3M3M

  zaten en çok onlar kullanıyor sosyal medyayı niye başarılı olmasınlar ki. s

 • groslant

  Mecnun'a demişler ki "uğruna öldüğün Leyla bu mu?" Mecnun da demiş ki "ya ya aslında instagramda böyle değildi ben de anlamadım"

 • bunasııladam

  Sanala karşıyım

 • Raskølnikov

  Son zamanlarda okuduğum en iyi bencelerden biriydi. Çok güzel anlatmışsın eline sağlık

 • NicksizAdam1

  bencede

 • norzz

  Tebrikler çok güzel ve doğru olmuş biz erkekler sevdiğimiz kadını sürekli yanımızda görmek onunla güzel vakit gecirmek isteriz masafeler buna engel olur ve araya özlem girer buda dayınılmaz olur bir erkek için çok zordur

 • Poliniattipoliçiytaa

  Ya hadi bir s. gidin beee

 • yüksekdozdahaz

  Yalanın en babasına şahit oldum, bence kadını, erkeği yok yalanın.

  • gamercookie

   Sanal aşkta erkeklerde üzülmektedir. Yalanlarla kandırmış kadınlar yüzünden acı çekerler ve ona saf duygular besledikleri için yalanlar yüz üstüne çıktığında kendini mahvedebilir. Bunu belirttim zaten. Yalanlar yuzunden zaten her sey yikiliyor. Ben genel istatislige gore hareketten yola cikarak bunu yazdim. Sen adam gibi sevmissin ki bu yorumu yapmissin. Keske herkes senin gibi olsa.

  • yüksekdozdahaz

   Tercüman oldun kardeşim, eyvallah.

  • SongülOlsun

   Ya bide baska bisey var. Bende sanaldan bir süre biriyle yazistim, ve ondan cok hoslandim. O da benden hoslandigini söyledi. Hic görüsmedik, tam acildim, ikimizde doruktaydik hoslantinin, birden selami sabahi kesti. Bu vesileyle bende kestim. Gururuma dokundu yani. 0 ilgi gösteriyorum ona. O arada resimlerimi like lasa bile, ben onu bile yapmiyorum. Simdi acaba düsünüyomudur, neden bu kiz birden ilgiyi kesti diye? Cidden merak ediyorum

  • Hepsini Göster
 • ArchardAnerae

  Bence lerinizi çok beğeniyorum

YÜKLENİYOR...