Mutlu İlişkinin Sırrı

Français

Mutlu bir hikayeye başlamak herkesin hayalidir. Her insan ilişkisinin sorunsuz, mutlu bir şekilde devam etmesini ister ve bunlar da yine o ilişkiyi yönetenlerin elindedir. Aradan ne kadar zaman geçerse geçsin, unutmayın; gerçekten seviyorsanız ve mutlu olmak istiyorsanız yapmanız gerekenler bellidir. Yıllar sevginizi alıp götürmemeli, zamana karşı koyun ve her gün daha da çok sevin. Mutlu ilişkide ne yapılmalı? Bugün yazımı bu konuda yoğunlaştıracağım. Başlayalım...

Aranızdaki saygıyı koruyun

Mutlu İlişkinin Sırrı

Evet, kaç yıl geçerse geçsin konuşmalarınızda çok özenli olmalısınız. Ciddi konuşun demiyorum tabii ki. İki cinsiyet için de küfür ve hakaret içeren sözler çok itici durumdur. Buna dikkat ettiğinizde; hem ilişkiniz uzayacak hem de mutlu olmaya devam edeceksiniz.

Beklenmedik sürprizler yapın

Mutlu İlişkinin Sırrı

Evet, bu iki taraf için de çok mutlu edicidir. Hiç beklemediği bir anda, sevgilinize yaptığınız sürprizler, unutulmaz izler taşır. Bunun maddi boyutu önemli değildir. Ufak sürprizler de paha biçilemez mutluluk etkisi yaratabilir.

Şiddetten uzak durun

Mutlu İlişkinin Sırrı

Evet, bu husus çok önemlidir. Günümüzde en büyük sorunlardan biridir. Karşı tarafın suçu ne olursa olsun; şiddet görmeyi hak etmiyor. Kimisi bunu 'erkeklik' sayıyor ama biz onu 'aşağılık insan tanesi' olarak görüyoruz.

Egodan uzak durun

Mutlu İlişkinin Sırrı

Evet, egonuz ilişkide devreye girmemeli. Bazı insanlar ego ile özgüveni karıştırır. İkisi çok farklı durumlardır. Özgüven iyi bir şey fakat ego ilişkiyi yıkan, hatta bitiren bir husustur. Unutmayın; kendinizi ne karşı taraftan ne de başka bir insandan üstün görmeyin, aşağılamayın.

Birbirinizi dinleyin

Mutlu İlişkinin Sırrı

Evet, o an çok öfkeli olabilirsiniz ve gitmek isteyebilirsiniz ama bu ilişkinizi çok ciddi hasarlar verir. Bekleyin, sabredin. Karşınızdaki insanın konuşmasına müsade edin ve sorunu konuşarak çözün. Gerekirse bağırın ama gitmeyin. Eğer açıklaması size mantıksız gelirse gitmekte özgürsünüz.

Anlayışlı olun

Mutlu İlişkinin Sırrı

Evet, sevgilinizin de arkadaşlarıyla ya da yalnız yapacağı planlar olacaktır. Bu durumu anlayışla karşıyın. Konuşmadığınız zamanlar içiniz özlemle dolacak ve tekrar konuşmaya başladığınızda daha istekli ve konuşacak konular bularak konuşabileceksiniz.

Koruyucu olun

Mutlu İlişkinin Sırrı

Evet, onu tüm tehlikelere karşı koruduğunuzdan emin olun ve güvende olduğunu hissettirin. Bu kural erkekler için geçerlidir. Gerekirse sevdiğiniz için ölüme bile gitmeye hazır olmalısınız. Sevdiğinin canı yansa seninki bin kat yanmalı...

Sevgilinizin susmasına izin vermeyin

Mutlu İlişkinin Sırrı

Evet, bu husus biraz tuhaf gelebilir ama inanın bana sevgilinizin susmasını istemezsiniz. Eğer çok konuşuyorsa, hatalarınızda tartışıyorsa bunun için sevinin. Hala umrunda olduğunuzun kanıtıdır. Susmuş biri içinde her şeyi bitirmiştir unutmayın.

Başkalarıyla kıyaslamayın

Mutlu İlişkinin Sırrı

Evet, bundan özellikle uzak durmalısınız. Kimin ne olduğunu boşverin ve siz birbirinize odaklanın. Eğer böyle bir şey yaparsanız, kötü amacınız olmasa bile sevginizden şüphe duyacak ve özgüven düşüklüğü yaşayacaktır.

İlişkinizde en ufak yalan dahi olmasın

Mutlu İlişkinin Sırrı

Evet, unutmayın ki yalanlar sonsuza kadar saklı kalamaz. Küçücük yalanlar gün geçtikçe büyür ve ilişkinizi bitirecek noktaya kadar gelebilir. Ne olduysa günü gününe anlatmalı ve o anlık tepkisine razı olmalısınız. Küseceğini bilseniz dahi siz doğruyu söyleyin ki; eğer seni kabul edecekse, böyle kabul etsin.

Kıskanıldığını hissettirin

Mutlu İlişkinin Sırrı

Evet, kıskanılmak en güzel duygulardan biridir. İnsana umursandığını hissettirir. Bazı insanlar içten içe kıskanır sırf içindekileri söylersem üzülür diye. Bu durum daha kötüdür. Karşınızdaki kişi tepki vermenizi, hatasını söylemenizi bekliyor ve sessiz kalıyorsanız, onun iyiliği için yapsanız bile ona en büyük kötülüğü yaparsınız. İçinizde tutmayın, içinizdekileri söyleyin...

En kötü gününde yanında olun

Mutlu İlişkinin Sırrı

Evet, sadece iyi günde değil, kötü günde de berabersiniz. Morali bozuk veya hasta olsun, mutluluğu için her şeyi yapın ve pes etmeyin. Sakın yalnız kalmasına izin vermeyin. Uykunuzdan fedakarlık yapıp, başında bekleyin.

Planlarını destekleyin

Mutlu İlişkinin Sırrı

Evet, imkansız gibi görünen bir planı varsa ona en başta siz inanın. O hayale ulaşması için elinizden geleni yapın. Siz beraber güçlüsünüz ve yapamayacağınız şey yok. Fikirlerini desteklemek motive edicidir.


Değerli okuyucular, ilişkide mutlu olmak çok kolaydır. Geçmişte ne yaşadığınızı unutun ve yeni hikayenize odaklanın. ''Artık mutlu olamam'' dediğiniz an hayatınız öyle bir değişir ki; en mutlu insan siz olursunuz.

Herkesin mutlu olması dileğiyle, kendinize iyi bakın, hoşçakalın...

Mutlu İlişkinin Sırrı

Mutlu İlişkinin Sırrı
12
1
Görüşünü yaz
12Kız Görüşü
1Erkek Görüşü
Kapat

En İyi Kız Görüşü

 • Ammaaann
  Çok güzel olmuş emeğine saglık ben bunların hepsini yaptım ve taparca sevdım. Sonucu yok. Her iki tarafın önce insan olması lazım bence
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşü

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

110
 • Gokce30
  Ellerini saglik cok guzel olmuş soylediklerin çok dogru , yalana birşey eklemek istiyorum eğer yalan soylemeye basliyorsa devamini getirmeden bitiirin ama iliskiyi degil , yalan soylemesini bitirin konuşun onla ayni şeyi şu an bende yaşıyorum cunku
 • nisanyağmuru88
  Cok güzel hazirlanmiş ve önemli noktalara değinmişsiniz elinize sağlik
 • Cansungur
  İliskide en onemli sey saygidir saygidan sonra sevgi her turlu olur
 • aşkkpesinde
  Bir erkege ne gibi sürprizler yapilabilir?
 • Worthlessbear
  Çok güzel olmuş emeğine sağlık
 • kıvıırcıık
  eline sağlık güzel olmuş :)
 • bornovya
  sabır ve çok sevgi bırakmıyor :)
 • Kartonhelva
  çok doğru tespitler özellikle egodan uzak durun
 • Arkadasolalim
  Saygı sewgi durstlk
 • NarÇiçeği92
  Kesinlikle saygı
 • Gizli Üye
  Hepsi de birbirinden değerli ve önemli kavramlar mutlu birliktelik için saygı, güven şart sonrası nede olsa kendiliğinden geliyor.
  Emeğine sağlık güzel derleme olmuş :)
  • Français

   Yine çok güzel özetledin. :) Teşekkür ederim.

  • Gizli Üye

   Rica ederim :) Senin Bence'lerini çok beğeniyorum tekrar ellerine sağlık :)

YÜKLENİYOR...