Uzun ve Mutlu İlişkinin 10 Sırrı

Leading_Leader
İnsanlar kesinlikle konuşarak anlaşır.
İnsanlar kesinlikle konuşarak anlaşır.

Uzun bir ilişkinin sırrı tabi ki ağzı var dili yok tarzı biri olmalı demeyeceğim hayatınızda, çünkü insanlar konuşarak ve de mevzu takıntı haline geldiyse bile adı üstünde tartışarak orta yolu bulabilir. Evet, bu gün ki dersimiz uzun bir ilişkinin 10 sırrı olacak. Toplanın yamacıma.. Başlıyoruz.

1. İlişki

İyi kötü mutlaka bir ilişki yaşayın. Tecrübe iyidir.
İyi kötü mutlaka bir ilişki yaşayın. Tecrübe iyidir.

Tabi ki uzun ilişkinin sırlarından biri de önce bir ilişkiye sahip olmanızdır. Bunu isterseniz cıvıklık olarak algılayın ancak günümüz güncelinde yaşanan kadına şiddet olaylarına göz attığımızda tabi ki bir kızın güvenini kazanıp ilişkiye başlamak zordur. Neyse.. Daha fazla itici olmadan sonraki maddeye geçelim.

2. Özel Alan

İki kişi karar verin, tek vücut uygulayın.
İki kişi karar verin, tek vücut uygulayın.

Her zaman iki kişilik hareket etmelisiniz. Yani bir elmanın iki yarısı gibi düşünmediğiniz sürece soğuk hava algınlığı yaşayabilirsiniz. Kısaca ne kadar özel alanlarınızdan feragat ederseniz o derece özgürlüğünüz kısıtlanmış ve hapsolmuş hissedersiniz kendinizi.. Kıskançlık yapmaktan, kısıtlamaktan ve birbirinize özel alan ayırmamaktan kaçının. Aksi halde bamyanın iki yarısı gibi kısa sürer ilişkiniz...

3. 3 yıl Kaşıntısı

Her şeyin mutlaka bir çaresi vardır.
Her şeyin mutlaka bir çaresi vardır.

Her ilişkinin mutlaka başına gelen sapkın bir türdür. Yani her 3 yılda bir ilişki mutlaka ayrılık aşamasına geliyor ve makyaj tazelenir gibi hiç tanışmamış babında kendilerini kandırarak başlıyorlar. Bu 3 yıl kaşıntısı atlatılırsa ilişkiler 7 yılın üzerine çıkıyor ki 7 yılı gören salıyor kendini zaten.. Salıyor derken devam ediyor demek istedik. Tamam, sensin manasında değil tabi ki.... Diğer bir deyişle bıktım artık kavgalardan, azıcık özel alanlarımıza kayalım derseniz de üzülmeyin, meme yapmıştır. Saçakları hafifçe zımparalayın, geçer.

4. Gizem ve Heyecan

İlk heyecanı unutmayın.
İlk heyecanı unutmayın.

Hani ilk zaman ki o cicim ayları olur ya.. Hani şu heyecanlı kızcağız, prensesvari minnakcağız bir zaman sonra yok olmaya başlar ve yerini cadaloz bir kadın alınca ne olduğunu anlayamazsınız ya.. İşte durum tam da bundan ibaret.. Siz bunu artık kabullenebiliyorsanız gizem ve heyecan kısmını zaten atlatmış sayılıyorsunuz. Aksi halde Sezen Aksu gibi Kaybolan Yıllar şarkısını mütemadiyen gönderme yaparsınız ki bu hiç de hoş bir durum olmaz açıkçası.. Ancak bunların önüne geçebilmenin bir yolu var. Mesela ilişkinizi ilk zamanlarınızmış gibi yaşayın, flörtleşiyormuş gibi hareket edin. Evden aynı anda çıkın ve mesajlaşarak buluşma yerini ayarlayın. Buluşma yerine mümkün mertebe farklı yollardan gidin ki daha gerçekçi olsun. Oturun, ilk zaman ki tanışma faslını canlandırın. Aynı sözleri fısıldayın ki o heyecanı yeniden yaşayın.

5. Paylaşım

Keder, acı her neyse paylaşın mutlaka.
Keder, acı her neyse paylaşın mutlaka.

İş, arkadaş ve ikili ilişkilerinizdeki paylaşımlarınız çok önemli.. Doğru zamanda ve rasyonel mekanda dürüst, samimi bir şekilde içten paylaşımlar yapın ki ömrünüz uzasın. Aksi halde yedin ömrümü demeniz içten bile değil... Zira ömrünüzün istikrarlı olması demek ilişkinizin de uzun olması demektir. Her şeyi paylaşmayı ihmal etmeyin. Üzüldüğünüzde ya da sevindiğinizde her neyse.. Mutlaka paylaşın.

6. Planlama

Birbirinize özel alan yaratın.
Birbirinize özel alan yaratın.

Uzun ilişkilerde illa ki birbirinize eskisi kadar zaman ayıramadığınız dönemler olacaktır. Bunun için en önemli şey buluşma tarihi ayarlayabilmektir. Bu buluşma anında da anı kaliteli yaşamak da önemlidir. Yani gecenin ilerleyen saatleri beni zaten alakadar etmez. Yeter ki kaliteli bir buluşma ayarlarken ne zaman, nerede, nasıl buluşacağınızı bilin. Aksi halde neredesin, orada ne işin var, ben sana oraya mı gel dedim gibi kaba saba cümleler sarfederek buluşmanın içine tezek doldurursunuz ki daha başlamadan biter tüm program.. Nasıl ki sınav tarihinizi ve iş takviminizi ayarlayıp ona göre hareket ediyorsunuz, ilişkilerinizde de bunu yapın. Ne demiştik? Madde 2: Özel Alan.

7. Tatil

Tatil, bitmeye meyilli ilişkilerde bulunmaz hint kumaşıdır.
Tatil, bitmeye meyilli ilişkilerde bulunmaz hint kumaşıdır.

Uzun bir ilişkinin en pamuklara sarılmış, en yaşanmamış aşkların mimarı olabilecek önemli bir maddedir. Bunu kullanamayanın aklını karışlarım. Her ilişkide mutlaka bir defa denenmemişse niye yapmadın diye fırçalayacağım olaydır. Neden diyecek olursanız; Tatil ilişki mümessilerini daha önce hiç yaşanmamış anların başlangıcıymış gibi hissettirir ve yeni bir aşka yelken açtıklarını anımsamalarına neden olur. Yani deneyin, aldatmaktan iyidir diyemem çünkü konumuz uzun ilişki.. Aman bunu sakın düşünmeyin. Yüzünüze gözünüze bulaştırabilirsiniz. Kısaca her hafta yaptığınızı yapmayın ve rutini kırın. Tatile mutlaka gidin. Kışın da olsa Kapadokya'ya... Vınnn!

8. Tartışma

Tartışmak, adı üstünde orta yolu bulmaktır.
Tartışmak, adı üstünde orta yolu bulmaktır.

Bizim ilişkilerde en çok kaçındığımız şeylerden bir tanesidir. Bir ilişkinin ömrünü uzatan önemli sebeplerdendir aslında.. Tartışabiliyorsanız konuşabiliyorsunuz demektir. Konuşabiliyorsanız orta yolu bulabiliyorsunuz anlamına gelir ki bu herkesin başarabileceği bir mesele değildir. Diyeceksiniz ki neden tartışalım? Tartıştığınızda agresif olmazsınız, içinizdekileri biriktirip saldırgan tavırlarda bulunmazsınız ve aynı zamanda negatif enerjinizi boşaltırsınız. Sakinleştiğinizde ise gönül alma fasılları başlar ki gerisi aile var meselesi.. Biz işimize bakalım ve sonraki maddeye geçelim.

9. Tutacağın Sözler

Güvenilmek istiyorsan kaypak olmamalısın.
Güvenilmek istiyorsan kaypak olmamalısın.

Güven, narin ve kazanılması zor olan kristal bir kasedir. Zira başka kaselerle karıştırmayın, kafanıza yiyebilirsiniz. Yani verdiğiniz sözleri tutmamanız size ilerleyen zamanlarda; Hep öyle diyorsun ama tırışkasın paketi ile geri döner ki bu sizin ruhunuzu ister istemez sıkar. O yüzden söylediğiniz sözlerin esiri değil de söylemediklerinizin efendisi olun ki ilişkinizde karşılıklı güven bunalımı yaşamayın.

10. Empati

Kendinizi onun yerine koyarak önemli kararlarınızı alın.
Kendinizi onun yerine koyarak önemli kararlarınızı alın.

Aslında bu sihirli kelime size klişe, kullanılmış ve tüketilmiş gibi gelebilir ancak uzun bir ilişkide mutlaka olması gereken en önemli şeydir empati. Yani kendinizi onun yerine koymak. Tabi ki hamile olduğunuzda siz de bunu yapın demiyoruz ama en azından anlayabilirsiniz. Bu konuyla ilgili fazla detaya yer vermek ya da örneklendirmek istemiyorum çünkü saçmalamaya müsait bir mevzu.. Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla diyerek yazımı sonlandırıyorum..

Herkese mutlu günler.
Herkese mutlu günler.

Bir bencemizin daha sonuna geldik. Umarım beğenirsiniz. Tabi olarak da akılcı yorumlarınızı bekliyoruz. Ve unutmayın; Yorumlarınız unuttuklarımızı tamamlar.

Sevgiler.

Uzun ve Mutlu İlişkinin 10 Sırrı
21
27
Görüşünü yaz
Kapat

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2127
 • ToxiCs
  Aslında temel sorun şu: Çiftler genel olarak birbirlerinin özel hayatlarına müdahale etme hakları olmadığının farkında değiller. Sevgilimse her dediğimi yapacak kafaları yaşıyorlar. Bu durum ister istemez yoruyor insanları.

  Elinize sağlık.
 • IAmarPresterAen
  Emeğine sağlık hocam bu maddelerin kullanımı ile kalbin içerisine girilir🤣
 • Saygı abi ya
  en büyük sır saygı
  önce kendine sonra hayatındaki insana..
 • terazininbiri
  Gerçekten de bir ilişkiyi uzun sürdüren en büyük etkenler; gizem, heyecan, empati, saygılı ve seviyeli tartışma, güven, verilen sözlerin tutulması ve seyahatlerdir. Bunlar olmayınca monotonlaşma oluyor ve de bu durum çiftleri birbirlerinden sıkılır hale getiriyor... ilişkilerin kök bağı gibi bir şey bu sayılan etkenler. Çok güzel bir bence yine, fikirlerinize sağlık.
 • Editörlük hayırlı olsun, bir süredir Bence paylaşımlarınızdaki yoğunluğun karşılığı olarak editörlük verileceğini tahmin ediyordum. Fenomenlik de yakışır size 😄
  • Teşekkür ederim de.. Açıkçası talep etmedim. Fenomenliği de etmem. Uygun görürlerse de hayır demem. Bir hak teslim ediliyorsa tevazudan ilerisine gidemem.

  • Kimikio

   😊

 • Gehhinnom
  Bu maddelerin hicbirinin uygulanmadigi bir evlilik dusun... hepsi mantikli tutarli fakat arada ask, sevgi yoksa butun bu maddeler cop oluyor.
 • huzurr1983
  17 yıllık evli biri olarak bütün sorumluluklar kadında olduğu sürece yürür.çünkü yol gösteren, yönlendiren, eğiten öğreten hep kadındır.
 • unpredictable06
  Mutlu ve uzun ilişkinin sırrı sağlam psikolojisi ve şanslıysan iyi, dürüst, güvenilir birine denk gelmen.
 • muzikcihatun
  elinize sağlık insanların bilinçlenmesi için bu makalelere kulak vermesi gerekiyor
 • Empati dışıda yazida kendimi bulamadim ama iliskim baya uzun zamandir devam ediyor 15 seneyi devşirmişiz
 • İnş sürdürebilirim. Güzel Bence olmuş tebrikler... 👏👏👏
 • serHAN4554
  Hem uzun hem mutlu bir ilişki olabilirmi evet olabilir ama aşk ve sevgi şart 👍
 • tarlabaşıperisi
  Uzun ilişki sürdüren cindir asfhjdj ellerine sağlık 🥳
 • xMeLiH
  @ballıhardall 9. maddedeki gif çok tatlı değil mii. d
 • fafur
  Fedakar olmak gerekli. Fedakar olurken, kendinden ödün vermemek gerek.
 • ronaldinho_0707
  oyle birsey zor kimisi seks den sogumus kimisi sexsizlikden gna gelmis sevgi ask kavrami ilk bulusmada yatak olmus
 • cemkutri
  Türkiye'de uzun bir ilişki yaşamak istiyorsan maalesef bir taraf susmak zorunda kalıyor. Bu da sanırım genlerimize işlenmiş.
 • rosespring0877
  Karşılıklı çaba 1taraf daha çok gösterdi zaman başlıyor kavgalar güvensizlikler
 • papatyacan
  saygı sevgi içersinde
 • aries1
  Kesinlikle
 • 1Firstlady
  Heyecanı korumak önemli..
 • AdilOlmayanYıldırım
  Güzel olmuş, eline sağlık
 • Sams7v
  2. Seçenek çok güzel.
 • Jokerr_21
  kısa olanı makuldür
 • yagizkurtulus
  Guzel olmus dostum emegine saglik
 • Güzel olmuş, eline sağlık!
 • Mantıklı güzel paylaşım olmuş teşekkürler
 • Bir ilişkide empati mutlaka olmalı.
 • gencoyun-135
  Empati çok önemli. 8. maddeye de dikkat.
 • enfectiondesease
  Bence en onemlisi yazilmadi
  kismet ayol
 • ayşe2346
  Heyecanı korumak önemli..
 • kibaradam8
  Herşey güzel de öyle sevgili nerede
 • Yalena97
  4S olacak kısaca = sevgi, saygı, sohbet, sadakat
 • Arazzaras
  Hepsi çok doğru
 • Efsaneprens1998
  Saygı, sevgi , sadakat, anlayış
 • Sadiaksoy
  paylaşım sadık olmak ve empati önemli
 • KorkusuzCZFT
  Bence en onemlisi yazilmadi
  kismet ayol.
 • Kamilerr
  empati ve paylaşım en önemlileri
 • Magdurumabc
  Enteresan
 • hastaevliadam
  en onemlısı sadakat ve guvendır
 • Halalalay
  Çok umursamamak larşı tarafı ama belli etmemek
 • Enigma91
  Empati, sevgi oldukça önemli
 • Createded
  sevgi ve saygı
 • erdinc498
  Çok hayal kurma
 • Gizli Üye
  1. Si bişey saklamamak. 2. Si de ilk sevgilin olmaması cahil kendini beğenmiş herşeyi abartan oluyorlar sonrada suçluluk hissi yükünü boynunuza verip sözde gururla çekip gidiyorlar. sorsan hala seviyorlar ama yaptıklarını unutamaz güvenemezler oyuzden daha olmaz. Yazarken köpürdüm cidden.
 • Gizli Üye
  Tabii bunlar karşılıklı olmalı. Tek taraflı yine mümkün değil.
 • Gizli Üye
  Empati kurmak çok önemli ilişkiyi ayakta tutan en güzel şey😉👍
 • Gizli Üye
  Güzel olmuş
YÜKLENİYOR...