Bir İlişkinin Olmazsa Olmazları

Kısa notlar umurunuzda değilse direkt maddelere geçebilirsiniz :)

Uzun zamandır bence yazmıyordum bugün arkadaşımla birlikte aşağıdaki 2 Bencenin devamı niteliğinde bir bence yazalım dedik umarım hak verirsiniz.

1. Bence Bir İlişkide Kesinlikle Olmalı Diyebileceğiniz Maddeler Nelerdir?

2. Bence İlişkilerde Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

1- Mizah Anlayışı

Bir İlişkinin Olmazsa Olmazları

İlişkilerde mizahi görüşleri ortak olan insanlar daha çabuk birbirlerine ısınabilirler. Dışarıdan apt*l gibi görünmeleri umurlarında olmaz. Hatta bu durumla bile alay edebilirler. Mizahi anlayışı ortak olan birliktelikler bir ilişkinin olmazsa olmazıdır.

2-Tecrübe

Bazı tecrübelilerin görünmeyen yanı
Bazı tecrübelilerin görünmeyen yanı

Günümüzde pek çoğumuzun bildiği üzere tecrübesiz kimseler pek tercih edilmiyor önceden tecrübe ilişkide olmazsa olmaz değildi lakin günümüzde tecrübe olmazsa olmuyor. Olsa da bir yerden sonra bitiriliyor. Bu durum için üzülüyorum umarım bu yanlıştan dönerler.

3- Samimiyet

Bir İlişkinin Olmazsa Olmazları

İçinizin ısınmadığı birisiyle ne kadar sağlıklı bir ilişki yaşayabilirsiniz ki? Samimi olamayacağın, olamadığın biriyle bir ilişki kuramazsın. Samimiyetsiz bir ilişki ticaret ilişkisine benzer diyecektim ama ticarette bile bir samimiyet var gerçi oda yalandan. Al gülüm ver gülüm sonra nanay :)

4- Bonkörlük

Bir İlişkinin Olmazsa Olmazları

Bonkör birisini kim sevmez ki? İlişkim olursa bonkör bir kişiye sahip olduğum için mutlu olurdum. Bonkör birisine sahip olduğumda davranışlarım onun yüzünden şekillenebilir ve bende bonkör davranabilirim. Bu arada bonkörlük konusunda kullanıldığınızı fark ettiğinizde geri adım atıp ilişkiyi sonlandırabilirsiniz. Bu dönemde kullananlar oldukça arttı lakin kullanmayanlarda bir o kadar arttı diyebiliriz. Sırf kötü algılardan dolayı bonkör olmasa da olur algısına kapılanlar var.

5- Özel, Önemli Günleri Atlamamak

Bir İlişkinin Olmazsa Olmazları

Doğum günü, buluşma günü, özür günü, sevgililer günü falan falan bu günler genellikle kızlar için önemli oluyor. Erkekler içinde önemli günler var. Karşı tarafın sevindiği günleri hatırlayın ve o günleri özelleştirin. Aynı düzeyde mutlu edebilecek şeylerin olmasını sağlayın daha sonra ilişkinizi bir adım ileriye taşıyın.

Herkese mutluluklar dilerim.

Bir İlişkinin Olmazsa Olmazları
Cevapla