Aşık Olduğunuz Kişinin Doğru Kişi Olmadığının 6 İşareti

Gizli Üye

Birine aşık olmak inişli çıkışlı bir süreç olabilir, sizce de öyle değil mi? Bu duygular kabardıkça heyecandan başınız döner, ancak aynı zamanda sizin için aynı şekilde hissedip hissetmediğinden emin olamamak kafanızı karıştırır. Ve biliyor musunuz? Bazen, ne kadar istersek isteyelim, işler yolunda gitmez.

Ama hey, endişelenmeyin! Biz sizin arkanızdayız. Psikoloji ve davranış bilimi alanındaki uzmanların, aşık olduğunuz kişinin "o kişi" olup olmadığını anlamamıza yardımcı olmak ve sizi gereksiz kalp ağrısından kurtarmak için neler söyledikleri hakkında daha fazla bilgi edinelim.

Bununla birlikte, işte hoşlandığınız kişinin kaderinizde olmadığını gösteren 6 işaret:

Aşık Olduğunuz Kişinin Doğru Kişi Olmadığının 6 İşareti

Karşılıklılık Eksikliği

Sık sık kendinizi sohbet başlatmak, geziler planlamak veya duygularınızı aşkınıza ifade etmek için çaba sarf ederken buluyor musunuz? Genellikle bu tür çabalara karşı kayıtsız veya tepkisiz mi davranıyorlar? Örneğin, geç geliyorlar, son dakikada iptal ediyorlar, size görüldü atıyorlar. İşte bu büyük bir kırmızı bayraktır! Sağlıklı bir ilişki iki yönlüdür ve eğer siz tüm ağır işleri yapıyormuşsunuz gibi hissediyorsanız ve onlar da sadece yollarına devam ediyorlarsa, bunu sizinle ilgilenmediklerinin ya da gerçek bir ilişkiye hazır olmadıklarının bir işareti olarak kabul etmenizin zamanı gelmiş olabilir.

Karışık Sinyaller

Ah, şu lanet olası karışık sinyaller! Bir an sizden çok hoşlanıyor gibi görünürler, bir sonraki an ise mesafeli ya da soğukturlar! Gizli bir dili çözmeye çalışmak gibi! Siz de anlıyor musunuz? Eğer aşkınız sizi duygusal bir hız trenine bindiriyor ve duygularını ve niyetlerini ikinci kez sorgulamanıza neden oluyorsa, uzmanlar bunun özgüveninize zarar verebileceğini ve duygusal olarak yıpratıcı olabileceğini söylüyor. Ve terapistlere göre, açık iletişim ve gerçek, tutarlı çaba ve ilgi, herhangi bir ilişkinin gelişmesi için hayati önem taşır.

Zamanlama

Zamanlama bazen gerçek bir acı olabilir ve hoşumuza gitsin ya da gitmesin, aslında biriyle romantik başarı şansımızda oldukça önemli bir rol oynar. Belki de aşık olduğunuz kişi çoktan kapılmıştır, geçmişte yaşadığı kalp kırıklığının yaralarını sarmaya çalışıyordur ya da şu anda duygusal olarak ulaşamayacağı bazı kişisel sorunlarla uğraşıyordur. Bu zor olsa da, durumlarına saygı duymalı ve bir ilişki için doğru zaman olup olmadığını düşünmelisiniz. Duygusal veya romantik olarak hala müsait olmayan birinin peşinden gitmek sadece kalp kırıklığına yol açacaktır, bu yüzden ona biraz zaman tanıyıp aşkınıza devam etmeniz daha iyi olacaktır.

Farklı Değerler ve Hedefler

Aşkınızı daha iyi tanıdıkça, değerlerinizde, inançlarınızda ve uzun vadeli hedeflerinizde önemli farklılıklar keşfedebilirsiniz. Elbette, bazı farklılıklar yönetilebilir, ancak tamamen farklı dalga boylarında olduğunuzu hissediyorsanız, işleri yeniden düşünmenin zamanı gelmiş olabilir. Örneğin; ikinizin yaşam tarzları çatışıyorsa biri dışa dönük, maceraperest ve sürekli parti yapmayı seviyorsa, diğeri içe dönük bir ev kuşuysa bu çok fazla sürtüşmeye, hayal kırıklığına ve ilişki tatminsizliğine yol açabilir.

Çaba ve Yatırım Eksikliği

Şunu hayal edin: İlişkinize kalbinizi ve ruhunuzu koyuyorsunuz, ancak aşkınız ilgisiz görünüyor veya sizi daha iyi tanımak için neredeyse hiç çaba sarf etmiyor. Ahh! Olması gerektiği gibi görünmüyor, değil mi? Çünkü sağlıklı bir ilişkide her iki tarafın da yatırım yapması ve destekleyici olması gerekir. Ve eğer tüm duygusal yükü çeken sizseniz, bu durum aşık olduğunuz kişinin zamanınıza ve ilginize değmediğinin bir işareti olabilir.

Kendiniz Olamamak

Gerçek aşk sizi asla olmadığınız biri gibi davranmak zorunda hissettirmemelidir. Dolayısıyla, kendinizi kişiliğinizin bazı kısımlarını gizlerken, aşkınızı memnun etmek veya etkilemek için çok çalışırken ya da sürekli olarak onun tarafından yargılanmaktan endişe ederken bulursanız, bu doğru eşleşme olmadığının açık bir göstergesidir. Çünkü gerçek bir bağlantı, yargılanma ya da reddedilme korkusu olmadan kendiniz olmanıza izin vermelidir.

Hoşlandığınız kişinin size göre olmadığını keşfetmek hayal kırıklığı yaratsa da, yıldızların ne zaman aynı hizaya gelmediğini bilmek sizi birçok gereksiz kalp ağrısından kurtarabilir ve daha iyi bir romantik eşleşme bulmanızı sağlayabilir.

Bu yüzden, eğer bu özel aşk doğru aşk değilse cesaretiniz kırılmasın. Bunun yerine, bu içgörüyü kendiniz ve bir partnerde ne arzu ettiğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için kullanın.

Aşık Olduğunuz Kişinin Doğru Kişi Olmadığının 6 İşareti
44 Cevap