Duygusal Boşluktayken Bir İlişkiye Başlamak Ne Kadar Doğru?

Nightwalk35

Duygusal boşluktaysanız eğer, mutluluğu başkasında aramak yerine önce kendinizle mutlu olmayı öğrenip, bu duygusal boşluğu kendinizle doldurup, ondan sonra hayatınıza birilerini almanızı tavsiye ederim. Aksi taktirde ne ilişkinizde yeterince mutlu olabilirsiniz, ne de karşınızdaki kişiyi yeterince mutlu edebilirsiniz.. Ve eğer olur da bir gün ayrılırsanız (ki bu psikolojide biriyle görüşürseniz bu olağan) normalde yaşayacağınız ayrılık açısından daha büyük bir acıyla karşı karşıya kalırsınız.

Eğer bir insan kendisiyle tek başına mutlu olamıyorsa kendisini hayatının merkezine koymuyor demektir. Ve o kişinin hayatına biri girdiğinde onu mutluluk kaynağı olarak görüp hayatının merkezine oturtur ve o bir gün gittiğinde o merkez boş kalacağı için büyük yıkıma sebep olur. Ama kendi kendine mutlu olabilmeyi başaran insanlar, başkalarını hayatının merkezine koymaz. Çünkü o merkezde kendisi vardır. Hayatına gören kişiyi o merkezin yanına veya yörüngesine alır. Ve o kişi eğer bir gün giderse evet üzülür belki ama o merkezde boşluk oluşmaz. Sadece yörüngeden biri kopmuş olur ve o kişi bunun üzüntüsünü yaşar ve sağlam bir merkezle hayatına bir şekilde devam eder.

O yüzden başkalarını hayatınızın merkezine değil, yörüngesine oturtmalısınız. Bu şekilde hem ilişkinizi sağlam bir psikolojiyle daha sağlıklı yürütürsünüz, hem de daha mutlu olursunuz.

Duygusal boşluktayken biri tam olarak sevdiğinizden de emin olamazsınız ki zaten. Ya sevdiğinizi sanarsınız, ya da bir bakmışsınız o kişi alışkanlık veya takıntı haline getirdiğiniz biri olmuş...

Duygusal Boşluktayken Bir İlişkiye Başlamak Ne Kadar Doğru?
Duygusal Boşluktayken Bir İlişkiye Başlamak Ne Kadar Doğru?
16 Cevap