En Masum Aşk Terörü: LoveBombing Nedir?

nutellalıpasta95

Helööö KS halkı. İlk kez Bence yazıyorum ve umarım hoşunuza gider. Bu Bence'mde başlıktan da gördüğünüz gibi "LoveBombing" Türkçesi aşk borbardımanından bahsedeceğim. Belki de bazılarınız anlamını bilmiyorsunuz diye kısaca özet geçeceğim. O zaman iyi okumalar.

En Masum Aşk Terörü: LoveBombing Nedir?

LoveBombing Nedir?

LOVEBOMBİNG adından da anlaşılacağı gibi ilişkinin ilk başlarından partnerinizden aşırı aşk ve ilgiye bombalanmanızdır. Şöyle ki, partneriniz ilişkinin ilk başlarında size yoğun ilgi, aşk sözcükleri, aşırı iltifatlar söylüyor, sizi hediyeye boğuyor. Yeryüzünde yaşayan yalnız sizmişsiniz gibi davranıyor. Mesela; "sen hayatımda gördüğüm en güzel kadınsın"; "Seni ilk gördüğüm an aşık oldum"; "Senden başka gözüm kimseyi görmüyor"; vs. Genellikle bu bir manipülasyon tekniğidir ve daha çok narsist kişiler ve sosyopatlar tarafından kullanılır. Bana göre bu bir nevi duygusal şiddettir.

En Masum Aşk Terörü: LoveBombing Nedir?

LoveBombing olduğumuzu nasıl anlarız?

İlişki başında verilen sözler, iltifatlar hediyeler, ve aşırı ilginin yerine kaba davranışlar, alaycı ifadeler ve ilgisizlik geldiğinde bu yaşadığımızın bir LoveBombing olduğunu anlayabiliriz. Kısacası ilişkinin başında bunu anlayamayız :/ İlişkinin başında gördüğümüz şahıs artık hemen şahıs değildir. Sanki her şey 180° değişmiş durumda. Ben 1 sene önce bu durumu yaşadım. Adam ilişkinin ilk 3 ayında benimle resmen Ben Kraliçeymişim gibi davranıyordu, aniden içinden resmen bir "Canavar" çıktı.

En Masum Aşk Terörü: LoveBombing Nedir?

LoveBombingden Nasıl Korunuruz?

Durdurun: İlişkiniz tahmininizden daha hızlı yürüyorsa ona şunu söyleyin: “Evet, ben de seni seviyorum. Ama çok hızlı gidiyoruz ve akışına bırakalım

İtiraz Edin: Daha ilişkinizin ilk haftasında “sensiz yaşayamam” demeye başlamışsa, “Söylediğin şey mümkün değil, elbette bensiz de yaşarsın. Büyük cümleler kurmana gerek yok"

Engelleyin: Diyelim ki bombardımanı geç fark ettiniz. Bu durumda hemen irtibatı kesmelisiniz. Her yerden engelleyin. Sizinle iletişim kurmaya çalışmasına izin vermeyin!

Arkadaş bile kalmayın: Bu tür bir istismarcı, narsist ile arkadaş kalamazsınız. Arkadaş olarak iletişimde olduğunuz sürece tehlikeye de açıksınızdır.

Gerçeği Görün: Yaptıkları hiçbir zaman gerçek aşkın gerekleri değildi. O sizi istismar ediyordu. Bunu bir başkası yapsa hayatınızdan uzaklaştırırdınız değil mi? İşte bu gerçeği hiçbir zaman unutmayın.

En Masum Aşk Terörü: LoveBombing Nedir?

Son olarak kimsenin sizi istismar etmesine izin vermeyin! Kimse sizden değerli değildir! Unutmayın hayatınızda bir erkek/kadın olmadan da yaşayabilirsiniz. Sağlıcakla kalın.

En Masum Aşk Terörü: LoveBombing Nedir?
45 Cevap