Aşkın Gözü Seni Kör Mü Eder Yoksa Hatanın Farkında Olanlardan Mısın?

Afacan_37

İki taraf vardır. Biri BEYAZ biri de SİYAH.

Bir taraf masumiyeti hatırlatır. Diğer tarafta karanlığı, kasveti. Bir taraf her şey net olsun der, diğer tarafta sadece her şey gizli olsun, bilinmesin der. Ama bir araya gelelim de GRİ olalım demez. Çok mu zor. Bazen de SİYAH sana Hayatı anlatır. Göremediklerini içinde, derinliğinde yaşamanı sağlar.

İşte Sevmek, Aşık olmak ta böyle olsa gerek. Beyaz ve Siyah' ın renk tonları gibi. İki farklı karakter. Sevgili olalım ama gizli olsun der. Aşık olalım ama kimse bilmesin der.

Aşkın Gözü Seni Kör Mü Eder Yoksa Hatanın Farkında Olanlardan Mısın?

Peki sevince, aşık olunca her şey güzel olacak diye bir şey var mı? Sana hayatın sonuna kadar bırakmayacağına dair söz verebilecek mi? Mesele kalbinde ki Kelebeklerin uçması mı? sadece. Kalbin, Pır Pır atınca dünyanın en mutlu insanı olabilecek misin?

Mesele Sevgi ve Aşk olunca taşlar yerine oturacak mı? Hayat daha da mı? güzel olacak. Her şey eksik olsun ama bunlar var olsun diyenlerden misin? yoksa.

Yoksa sen “ ben sevgi ve aşkı tanımak istiyorum. Bu benim için bir tutku, bir heves. Ben bunu yaşamak istiyorum “ mu? diyorsun. Sadece bu duyguları maddeleştirip anı yaşayıp bu büyünün hiç bozulmayacağını mı? sanıyorsun. Beyaz ve Siyah hep beraber mi? olacak sanıyorsun.

Aşkın Gözü Seni Kör Mü Eder Yoksa Hatanın Farkında Olanlardan Mısın?

Kır da güzel bir çiçek görürsün dikenlerin arasın da. Çok hoşuna gider ve onu saksıya ya da vazoya koymak istersin. Ama onun yeri orası değildir. O aslında yerinde güzeldir. Sahip olduğu yer orasıdır aslında. Aşk ve Sevgi işte onun yeri de bellidir. Yeri Kalptir. İlk dokunuştur gönle.

Siz Kalbinizi hiç oradan oraya taşıyabilir misiniz? Neden gerçek sahibinde kalmıyor. Neden ilk olduğu yerde durmuyor. Kalpten Kalbe taşınırken bir vazo misali solmayacak mı? sanıyorsunuz.

Aşkın Gözü Seni Kör Mü Eder Yoksa Hatanın Farkında Olanlardan Mısın?

Mesele Yirmili yaşlar Azizim.

Neden bu kadar hızlı yaşıyorsunuz sevginizi. Neden bir yerde kalamıyorsunuz. Yorulmayacak mısınız? düşmeyeceğinizi mi? sanıyorsunuz peki. Pişmanlık yaşamayacağınızı mı? sanıyorsunuz?

Bir alıntı yapayım Azizim;

Meselenin hiçbir zaman AŞK olmadığını Otuzlu yaşlara doğru anlayacaksınız. Mesele Dostluk, Güven, Sadâkât, Yol Arkadaşlığı.

Yanınızda yürümek istemeyeni kendi vaktinizden çalarak ikna etmeye çalışmayın…

Aşk kıymetli bir nesnedir, herkese emanet edilmez…

Aşkın Gözü Seni Kör Mü Eder Yoksa Hatanın Farkında Olanlardan Mısın?
6
10
Görüşünü yaz
6Kız Görüşü
10Erkek Görüşü
Kapat

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

610
 • IAmarPresterAen

  Emeğinize sağlık iyi bence

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • YourName333

  Aşk gözü kör etmiyorsa, sevdim demesin kimse. Ama aslen mevzu o değil, gözü kör aşığın lâl olan kalbini tekrar canlandıracak olan karşısındakidir. Eğer karşıdaki da aşkından kör oluyor da, ona öyle yaklaşıyor ise zaten düğümler burada çözülür. Nasıl hiç olan hiç'i anlayabiliyorsa, lâl olan da ona sevdalı lâl'i anlayacaktır. Ama biz genelde maalesef bir tarafın lâl, diğerinin ise aşık olamayan olduğunu görürüz, ya da başkasına tutkun, Allah korusun...

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
  • Afacan_37

   Tasavvuf Ehli der ki; Kalpte irade yoktur. Nasıl oluyor o vakit. Kalbinaruz kaldığı hatalar duygular şikayetleri susturmak, gonle söz geçirmek zordur der.

   Sessiz de olsa Lâl da olsa kişinin Aynasıdır. Neye bakar ise onu gösterir. Kalp Hakikat Aynasıdır. Karşısına kim çıksa onu gösterir. Yalan söylemez. O vakit Aşk karşılıklı olsa gerek.

   Züleyha da aşık idi Hz. Yusuf'a ama Nefsi ona zincire vurmuştu. Aşk arı duru bir Çağlayan gibidir. Ab-u Hayat gibidir. Nasibi olan yudumlar. Nasibi olmayan bir tas su bulamaz Azizim.

   Rabb'im karsiliksiz Aşk, Maşuk vermesin. Can, Canan' sız olmaz o vakit.

   Aslında ben gençlerin içinde bulundukları zamandaki Aşkı, Sevgiyi, Masumiyeti kaybedip, mânâdan uzaklaşıp şekle bir nesneye benzetip sıradanlaştırmalarına atıfta bulunmak istedim.

   Zamanında kıymetini bilmeyenler sonrasında mumla aramaya çalışıyorlar. İşte o zaman da ömür sermayesi gidiyor maalesef

  • İyiler, hakiki bakanlar hep var idi, hep de olacaktır.
   Dünya üzerine aşk hep var idi, hep de olacaktır.
   Ama ne güzel söylediniz abi, ancak nasibi olan abu hayat çeşmesinden yudumlanır da, Allah'ın emaneti diye gördüğü ile helal dairenin nimetlerinden nimetlenir. İşte kırılma noktası budur, kim helal daireye hakiki inanır da, sonrasında mahrem yaşanılacakları helal daireye saklar ve o sınırı geçmezse, bir de O yazmışsa karşısındakiyle benzer fıtratta olursa, işte o vakit yalan dünyanın cenneti olan helal dairenin ömürlerine ömür kattığını izlerler...

   Çok çok güzel bir noktaya temas etmişsiniz ki, ben de büyük keyifle iştirak ettim.

   Hep kör olma aşkıyla olalım, sizler de paylaşıma devam edin, iştiraka vesilemiz olsun ^^

   Geceniz hayr abi.

  • Afacan_37

   Çok teşekkür ederim.

 • Cod2009

  Aşkın Gözü Kör Sözü var ya Bu söz gerçekten doğruymus Bende yaşadım çünkü Bunu maalesef 😔 2020 bi kıza aşık olmuştum internetten açıldım Kız engelledi sonra yazınca Demediğini bırakmadı Sen kimsin Hadsiz falan şu an sevmiyorum o kızı zaten Kibirli egolu kendini halt sanan tamam tanımıyor olabilir sin ki zaten tanımıyor di ama bir önce fırsat ver ona göre karar ver yani artık daha dikkatliyim kız seçimin de

  Yardımcı 1 Kişi
  Yorumla
 • Benimolsadecebenim

  Ufak tefek hataları görmezden gelirim ama büyük hatalarda mantığımı kullanırım.

  Yorumla
 • SymrnaCity

  Güzel çalışmanız için teşekkür ediyorum. Ellerinize sağlık. 12

  Yorumla
 • Barış_LonelyForever

  Faydalı bir paylaşım

  Yardımcı 1 Kişi
  Yorumla
 • özgürrkiizz

  Gayette her şey in farkında oluyorum

  Yardımcı 1 Kişi
  Yorumla
 • ʜᴀɴıᴍᴇғᴇɴᴅɪ

  Farkında olurum ben

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • avalokiteshvara

  Kör ediyor

  Yardımcı 1 Kişi
  Yorumla
 • Aysegul5341

  İkiside

  Yardımcı 1 Kişi
  Yorumla
 • Muratceylan38

  Farkında olurum ben.

  Yorumla
 • kaanizmirliii

  İkiside

  Yorumla
 • x_Merve31_x

  eder

  Yorumla
 • Pentili_sinan

  Ask gusel bir şey sahip çıkmak lazim

  Yorumla
 • firat-baluken

  Bence aşk gözü kör eder benimde başıma gelmişti

  Yorumla
 • perlamira

  Nennnnn

  Yorumla
YÜKLENİYOR...