Seven Bırakmaz, Bırakan Hiç Sevmemiştir!

Ahmet0019
Seven Bırakmaz, Bırakan Hiç Sevmemiştir!

Hazin sonla biten ilişki.

Ben 23 yaşına gireceğim bir haftaya. Bundan 7 ay önce birisi ile tanıştım, okulun Whatsapp grubuna yazmıştı "Ders çalışalım mı?" diye. Özelden yazdım ben de. Fotoğrafı bile yoktu. Ertesi gün için söz vermiştik, sınavdan çıktım, aradı. Onu ilk defa görecektim, etrafıma bakındım, yemekhanenin oradaydı. Göz göze geldik. Emin olduk iletişime geçtiğimiz insanların birbirimiz olduğundan. Sonra ders çalışmaya gittik, ben giderken yolda her şeyi unuttum heyecandan. Dedim işte aradığım insan buydu diye.

Neyse gittik ders çalıştık, sınavına girdi sonra. Ben okuldan çıkıp giderken tekrar aradı, "Müsaitsen görüşelim mi?" diye. Çok heyecanlanmıştım adeta, "Olur." dedim gittik. Yemek yedik, sonra bir kafeye gittik, birbirimizi tanımaya başladık. Bitmek durumunda bir ilişkisi olduğunu anlattı ki bitirmekte haklıydı. Böyle etkilendiğim kızın hayatında birisi olması beni bozmuştu. Neyse oradan çıktık yolumun üzeri olmamasına rağmen onunla metroyla gittim, oradan indim, dağıldık. Birkaç saat geçti, eski sevgilisi mesaj attı. Ben çok hata yaptığımı anladım neyse dedim. Birkaç gün geçti tam hatırlamıyorum, yine mesaj attı "Görüşelim mi?" diye.

Bir 25 Kasım akşamıydı.

Sanatçının dediği gibi: En güzel aşk kasımdaydı gerçekten. Ertesi gün oldu, yine bir hevesle yanına gittim. Buluştuk AVM'ye gittik. Bir balon görmüştü, çok sevmişti, gidip ondan almıştım ona. İlk fotoğrafımız onunla o gündü. Artık heyecanım gittikçe artıyordu. Birkaç gün sonra yine buluştuk, bowlinge gitmiştik. Hayatımın en güzel aktivitesi diyebilirdim. Sonra yemek yedik, ben ona bakmaktan yiyemiyordum tabi. Artık ona açılmam gerektiğini düşünüyordum ve açıldım.

İlk defa bir insana aşık olmuştum.

Benim gerçekteki ilk ilişkimdi ve son da o olmasını istiyordum. Bana benim tarzım değilsin demişti. Neyse bozuldum biraz. Bahçeli’den okula geçerken farklı şehirden geldiği için (bknz: sahil kenarı) açık giyinmişti, üşüdüğünü fark ettim ve elini cebime koyabilirsin demiştim. İlk defa o zaman o pamuk ellerini tutmuştum. Okula geçtik, eski sevgilisi aradı. Tehditler, küfürler... Ağladı, içim parçalanıyordu ama hissettirmemiştim ona. Sonra o gün de dağıldık. Story atmıştım, fake hesaptan sürekli hikayelerime bakıyordu. O olduğunu anlayınca mutlu olmuştum. O gün akşamı hayatımdaki pislikten kurtulursam olacak insanın ben olduğunu söylemişti. Umudum yoktu.

Bir 5 Aralık günü...

Yurdunun önüne gitmiştim. Artık ilişkinin ilk demleri geliyordu. Ertesi gün sinema için anlaştık ve hayatımın en güzel aralığıydı. O gün bana dedi ki "Artık sevgiliyiz." Bir de masum bir fotoğrafımız oldu o gün hala saklıyorum onu ve saklayacağım da. Benim için bitse bile bir saplantı değil, aşktı. Bu sonra bir yandan tehditlerle uğraşırken bir yandan ilişkimizi devam ettiriyorduk. O kadar zor durumdaydı ki hep yanında olmaya çalıştım, hep kendimden fedakarlık yaptım. Her gün buluşuyorduk, her gün onca güzel anı... Hangisini anlatsam ki? Artık ilişkimizin ilk ciddi adımları gelmek üzereydi. Artık aldığı tehditleri ailesi bilecekti ve 21 Aralık olmasa da hayatımın en uzun gecesi 31 Aralık 2021'de yılbaşı gecesi olan oldu.

O zor süreçlerin sonuna geliyorduk artık, ailesi de yanımızdaydı. Benden bahsetti babasına ve o gece sabahı babasıyla konuştum kızıyla ciddi düşündüğümü söylemiştim. Çünkü biz yaşayacağımız evden çocuğumuzun ismine kadar her şeyi düşünmüştük. Babası anlayışla karşıladı artık onun bir oğlu daha olmuştu. "Benim kızımın sağlığıyla ilgilen." dedi, başka bir şey istemiyorum. Bugün de babalar günü, her zaman karşılıksız sevgiyle yanımızda olan babalarımızın günü.

Artık zaman geçiyordu, onun hastalıklarıyla ilgilenmem gerekiyordu çünkü onu sevmekten öte bir şeydi. Bir sevgilim olarak görmedim hiçbir zaman bir anne, bir eş, bir kardeş olarak gördüm. Bir yandan hala tehdit mesajları gelirken biz öyle bir bağlanmıştık ki ne korku ne ölüm umurumuzda değildi. Çünkü ölse bile birimiz diğeri peşinden gidecekti.

Artık onun da benim ailemle tanışma vakti gelmişti.

Yemeğe çıkmıştık beraber, ailem için de ilk somut adımlardı. Artık tüm akrabalarım biliyordu onunla söz yapacağımızı. Ailem öyle bir sevmişti ki kızları olarak gördüler. Her zaman onunla Ankara’nın her köşesinde #gaziiibf buluştuğumuz ilk yer, hayatımızın geleceğimizin inşası olan okul. Onu çok seviyordum, çok kıskanıyordum, giyimine karıştığım için kavga ediyorduk. Başka bir sorunumuz yoktu. Benden gideceğini hiç tahmin etmemiştim, bu yüzden alttan alamıyordum ben de.

En son olay beni bana çok sevdiğini söyleyen, sevgisinden kendimden bile çok emin olduğum insanın benden durumuna beni simgelemek için koyduğu bir güvercin gibi yerine hiç alışmamış bir güvercin misali uçup gözlerden kaybolmasına neden oldu. Çok hata yaptım, o da yaptı elbette ve her ilişkide de olur bunlar. Hatamıza rağmen seviyorduk ki bir anda ne olduysa oldu silip attı beni. O bir kaç güne memleketine gidecekken beni birlikte bir sürü anımız olan bir şehirde yalnız bırakıp gidecek. O masum o bütün zorlukları çekmiş o hastalığıyla mücadele ederken ben onun için hiçbir şeyi yapamayacağım artık. Gidene mi zor kalana mı?

Seven Bırakmaz, Bırakan Hiç Sevmemiştir!
9
9
Görüşünü yaz
9Kız Görüşü
9Erkek Görüşü

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Birisii__

  Ne gidene ne kalana.. Severek ayrılan herkesin yükü agırdır.. Giden yüklenip gider sevgisini. Kalan da yüklenir sevgisini oldugu yerden kıpırdayamaz. Hangisi daha korkak hangisi daha cesur dersen. Kalan cesurdur. Giden ise korkaktır. Gitmeyi cesaret olarak görür ve tüm yaşanacak herşeyle çarpışmak yerine kalanı korumak için bu cesareti gösterdiğini düşünür.

  Kalan ise onun gibi onsuz kalmayı cesaret edemediği için kendini korkak sanar ama aslında gitmemek yaşanacak herşeyi yaşayacak kadar cesarette oldugunu farkeder.

  Ama ne olursa olsun sadece, bu şekilde bitmesi ile ikisine de yazık olur.

  Aşk cesur insanların işidir. Korkaklar yaşamasın. Umut verip sonra bi halt ettiğini, bir iyilik yaptığını düşünüp kendini kahraman sanmasın. Sadece korkak olduklarını bilsinler.

  Yorumla
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • Sanalsevapp

  Gidene mi zor kalana mı? Gitmek kolay diyorlar peki için kaldıysa gittiğin yerde? Sesin kaldıysa, gülüşün kaldıysa , aklın kaldıysa en önemlisi kalbin kaldıysa... Gerçekten gitmiş mi olursun üstelik deli gibi özlerken? Hani derler ya gidene mi kalana mı zor diye? Sevene zordur vedalar.. Giden unuturdu kalan da.. Sevendir hatırlayıp acıyla boğuşan

  Yorumla
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşleri

 • skyseahawk

  uzaklaştıkça ışığı kaybolan yıldızlar gibi. eğer içinde aşk ateşinden bir parça bir kıvılcım dahi var ise mutlak dönecektir. lakin bu da yoksa zaten gelecek böyle bir aşka bina edilmez. Hakkınızda hayırlısı olsun Allah güzel baht nasip eylesin

  Yorumla
  Görüş hala geçerli mi?
  • Ahmet0019

   Çok teşekkür ederim inşallah hayırlısı o olur ve bana döner dua etmenizi istiyorum benim için

 • Mrtol1453

  her şey bu kaday güzelken nasıl yerle yeksan olabiliyor ki anlattığın ufak tefek kavgalar her ilişkide olabilir şeyler kendini asla suçlama ama belki söyleyemediği haklı sebebepleri vardır onun iç dünyasını bilemeyiz ki :(

  Yorumla
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

77
 • IAmarPresterAen

  Emeğinize sağlık

  Yorumla
 • Aysegul5341

  Bir saattir bunu okuyorum gerçekten çok etkilendim güzel bir aşk hikayesi güzel yazılmış ama dediklerin doğruysa elbet geri döner bence ondan özür dile ve değişeceğini göster ve giyimine karışma ona güven ve bakanın gözünü çıkar kızdan ne istiyon

  Yorumla
 • MecaziAdam

  Aynen oyle ama bazen insanlar mecbur birakmak zorunda kaldigi durumlarda oluyo

  Yorumla
 • özgürrkiizz

  Rafet elroman in da dediği gibi giden unutur kalan hep yanar

  Yorumla
 • Yoğunbakım

  Anlamadığım hastalıktan dolayı mı terketti seni?

  Yorumla
  • Ahmet0019

   Yok hocam o epilepsi hastasıydı sadece artık beni bıraktığı için onun yanında olamayacağım sevmiştim kanser olsa bile severdim o bıraktı ama

  • Gidene güle güle de niye terketti?

  • Ahmet0019

   Baştaki ben değilmişim kendisi hastaneye gitti onunla gelmemişim orada epilepsi krizi geçirmiş bayılmış

 • ClgnAdam

  Bazen kader seni öyle bir noktaya getirir ki büyük konuşmayacaksın.

  Yorumla
 • Gezgin1221

  Seven gitmez ne olursa olsun git desen bile gitmez

  Yorumla
 • Cnmsıkılıyooo

  Nedn ayrildiniz ben anlamadim ve pislikten kurtulmak neyi kastediyor

  Yorumla
  • Ahmet0019

   Hatalarım oldu ama kesinlikle ne ailesine karşı saygısızlık ne de aldatma pislik dediği eski tehdit eden sevgilisi

 • SafaBerkayKolaçan

  Hiç bir zaman bir kız bırakılmamalı terk edilmemeli

  Yorumla
 • ayçıll

  Bırakmak zorunda kalınabiliyor

  Yorumla
 • Barış_LonelyForever

  faydalı bir paylaşım olmuş

  Yorumla
 • SonKapıkuluLardan

  Kalana

  Yorumla
 • Sevdamdın_sen

  Çok uzun yazmışsın

  Yorumla
 • Dilhun2

  Seven saç telini bile cüzdanında saklar

  Yorumla
YÜKLENİYOR...