Mutlu İlişkinin Anahtarı Elimizde!

Muhtarın_Kızı
Mutlu İlişkinin Anahtarı Elimizde!

Bir söz vardır zıt kutuplar birbirini çeker diye.Evet çeker ama daha hızlı itmek suretiyle. Bu örneği niye verdim. Partner seçerken ideal ilişki yaşamak istiyorsak mutlaka kendimize benzeyen kişileri seçmeliyiz. Hayata bakışımızın aynı olduğu ve iyi bir insan olan biriyle birlikte olmalıyız.
Her zaman iyi bir insan iyi bir sevgili değildir. Unutmayın ideal bir ilişki yaşamak istiyorsak ve o kişiyle uzun bir süre ilişki insani değerlere önem veren biriyle birlikte olmalıyız. Hedeflerimiz, hayallerimiz, ve beklentilerimiz mutlaka aynı olmalı.

İdeal ilişkide insanlar birbirini yargılamaz. Eşya gibi obje gibi görüp sahiplenmez.

Birbirini Anlama

İnsanin birbirini anlaması kadar zor bir şey yoktur. Özelikle kadın ve erkek gibi iki farklı yapıda iki insan . Zaten cinsiyet gereği farklı ailelerde büyümüş iki insan bir araya geldiklerinde eğer birbirini anlayabilirse, işte orada mutlaka ideal ilişki yaratılacaktır.

Farkında mısınız hep aynı kişileri hayatınıza çekiyorsunuz. Doğal olarak kişiler farklı olsa da senaryolar hep aynı.
Bizi mutlu edecek biri yok mu? İstediğimiz insani hayatımıza nasıl çekeriz diye düşünüyorsunuzdur.

İstediğimiz Kişiyi Hayatımıza Çekebiliriz

Mutlu İlişkinin Anahtarı Elimizde!

Ama istediğimiz kişi diye algıladığımız şey bir isim olmamalı.
Ali ile bir hayat istiyorum değil. Ali gibi özeliklerle sahip birini istiyorum. Öncelikle ne istediğimizi iyi bilmemiz lazım. Ne istemediğimizi değil, ne istediğimizi. Biz doğamız gereği negatiflere yöneliriz. Neyi istemiyorum ilişkide? Çünkü bir önceki ilişkide o kadar yıpranmışızdır ki istediklerimizi not ederiz ve nolur biliyor musunuz . İstemediğimiz her şey kendini geliştiren kehanet şeklinde başımıza gelir.
Çünkü bilinç altımızın görevi bizim istediğimiz kişi ile bizi karşılaştırmak ve birleştirmektir. Yani ne yapmamız gerekiyor istediğimiz şeye odaklanmamız ve hatta madde madde yazmamiz gerekiyor.
İyi bir eş ama bana göre iyi bir eş, aylık 20 bin kazanıyor olabilir, başkasına göre iyi bir eş sadakatli olabilir.Sizin için iyi bir eşle ilgili olan bir şeyi atlamayın, her şeyi tek tek yazın. Ve 21 gün boyunca ,neden 21 gün bilinç altımız 21 günde kodlar.Tüm kodlarımızı 21 günde değiştirir 21 günde de yeni kod alır. Yazdıktan sonra 21 günde üst üste elinize alıyorsunuz, her sabah uykudan uyanır uyanmaz okuyor ve hayal ediyorsunuz.

İlişkilerde Heyecan Kaybı

Mutlu İlişkinin Anahtarı Elimizde!

Aşk denilince aklımıza ilk olarak heyecan geliyor.Ve ilişkiler bir süre sonra heyecanını kaybettiği için sanıyoruz ki aşk bitti.
Bakın heyecan devam ettirilebilir bir duygu değildir. Tıpkı tutku gibi devam ettirilemez, çünkü doğası buna uygun değil. Sürekli heyecan duyar ve kalbinizi yorarsınız.
Aslında bitmesi gereken anlık duygulardır. Bu yüzden bir ilişkide heyecanı kaybetmek oldukça normaldir.
Partnerinize küçük hediyeler alıp onu mutlu edin diyerek klasik cümleler kurmayacağım.
Heyecanınızı korumak için öncelikle kendinize yönelmeniz gerek. Kendinize ne kadar yönelirseniz çiftler olarak birbirinizi o kadar özlersiniz. Partnerinize özel zaman ayırın, kendinize değer verin.
Birbirinizin alanına girmeyin.
Birlikte bir ortak alan oluşturun ama ayrı alanlarda özgür bırakın.
Ve unutmayın heyecan anlık, geçiçi. Kimi zaman bir hafta da kimi zaman 2 ayda kimi zaman 1 yılda bitmeye mahkûm bir duygu. Heyecanın yerine koyduklarınıza odaklanın. Daha güçlü duygulara aşk, sevgi, bağlılık.
Günümüzde aslında ilişkilerin yürümemesinin başlıca nedeni de bu. Aşk yok sevgi yok. İstediğin kadar yakışıklı ve güzel ol. İlk akla gelen soru bir işin var mı ?
Çünkü bize ilişki öğretiliyor...
Kaç insan aşkının peşinden gitme lüksüne sahip olabilir ki. Hemen aklımıza yatan, mantıklı olan tercihlerimizle ilişkiler yaşamaya başlıyoruz.Erkek çok güzel bir kadınla oluyor, kadın sırf ona güven verdiği için onunla birlikte oluyor.
Aşk ve sevgi atlanıyor. İdeal ilişkide mantık yoktur, aşk vardır.

Siz uzun ömürlü bir ilişki istiyorsanız aşık olmadığınız biriyle ne olursa olsun birlikte olmayın.

Aşkla kalın 😊

Mutlu İlişkinin Anahtarı Elimizde!
9 Görüş