KS Aşk İlişkileri Fenomenlerine Sorduk: Siz Kendi İlişkilerinizdeki Sorunları Çözebiliyor musunuz?

Triggerr s

Merhabalar, Bence'me hoş geldiniz!

Düzenli olarak paylaşımlarda bulunduğum röportaj serimin bu bölümünde çok güzel konuklarım varr.🤩🤩🤩Bu seride her gün düzenli paylaşımlar yapamıyorum sizde anlarsınız ki yorucu bir işlem, o yüzden haftada 1 bu serimizin paylaşımları olacaktır. Neyse lafı fazla uzatmadan konuklarımıza gelelim.

Bu bölümümüzde Aşk İlişkileri Fenomenlerine Sorduk!

KS Aşk İlişkileri Fenomenlerine Sorduk: Siz Kendi İlişkilerinizdeki Sorunları Çözebiliyor musunuz?

Başlamadan önce @Neveaşıkbiri , @ZayıfFil66 , @BenBal ve @Need4Read 'e buradan tekrar teşekkürlerimi iletiyorum. Sizlerde röportajlara katılmak ister ya da bir soruyu sormamı isterseniz görüşlerde bildirebilirsiniz. Lafı fazla uzatmadan hadi sohbetimize geçelimmm 🥳🥳🥳

Ne kadar süredir aşk ilişkileri kategorisinde fenomensiniz?

KS Aşk İlişkileri Fenomenlerine Sorduk: Siz Kendi İlişkilerinizdeki Sorunları Çözebiliyor musunuz?

@Neveaşıkbiri : 2020 kasım sonu aralık başı gibi. Tam tarih hatırlamıyorum.

@ZayıfFil66 : 01.04.2021 tarihinde siteye üye oldum, Nisan sonu fenomen oldum. Yani kaba hesap ile 2 aydır aşk etiketi fenomeniyim diyebilirim.

@BenBal : Benim tarihlerle aram pek iyi değildir.. Fenomen olduğumda bende soru sormuştum çoğu kişinin yaptığı gibi "tebriğinizi alır mıyım?" klasiği yani.. Oradan baktım da yaklaşık 1 aydır bu kategoride fenomenmişim😅

@Need4Read : Yaklaşık 3 aydır aşk ilişkileri kategorisinde fenomenim. Aşk ilişkileri başlığında fenomen olmak, her zaman sitedeki öncelikli hedeflerimden biriydi. Rehber fenomenim @nildatt ile uyumlu bir çalışma süreci sonrasında fenomen olmaya hak kazandım.

Siz kendi ilişkilerinizdeki sorunları çözebiliyor musunuz?

KS Aşk İlişkileri Fenomenlerine Sorduk: Siz Kendi İlişkilerinizdeki Sorunları Çözebiliyor musunuz?

@Neveaşıkbiri : İlişki denilebilecek bir şey yaşamadım. Gelip geçici flörtöz durumlardı. Onlarda da ciddi sorunlar olmadı. Olan sorunlarda da çözmek için çok uğraşmadım.

@ZayıfFil66 : Evet, kendi ilişkilerimde sorunları çözebiliyorum. İdeal ilişki için yapılması gerekenler, ilişki'de kavga sonrası yapılması gerekenler hakkında bilgiliyim. Ama aşk iki kişilik sevgi yumağı olduğu için benim isteğim ve tecrübem yetersiz kalabiliyor, partnerimin de istekli ve aşk ilişkileri hakkında bilgi sahibi olması lazım. İşte o zaman partnerim ile yılın çifti seçilmememiz için bir sebep yok. 😃

@BenBal : Çoğu kişi şaşırsada evliyim ve aslında gerçek yaşım 20. Hem sevgililik hem evlilik dönemlerimizde eşimle ikimizde bir şekilde ortak nokta bularak sorunların üstesinden gelmeyi başardık. Yeri geldi o beni alttan aldı yeri geldi ben onu. Ama çoğunluk gıcıklık yapan taraf ben oldum itiraf edeyim, KS'de sürekli söylerim "dediklerimi yapın fakat yaptıklarımı yapmayın"😂

@Need4Read : Bu soruyu gördüğümde bir gülümsedim önce. 🙂🙂 Aklıma istemsizce "Terzi kendi söküğünü dikemezmiş." atasözü geldi. Her şeyden önce aşk ilişkileri konusundaki tecrübelerime güveniyorum. Bir de yaşın getirmiş olduğu bir olgunluk ve bununla paralel gelişen bir seçicilik var. 20'li yaşlarımda bu seçicilik daha azdı fakat özellikle son bir iki yıldır bu konudaki farkındalık seviyem oldukça yükseldi diyebilirim. Bu farkındalık yükseldikçe, ilişki seçimlerimde daha az beğeni; daha çok karakter uyumu kıstaslarına yöneldim. Hâl böyle olunca, ilişkilerimde yaşadığım ve yaşayacağım sorunları da en başından minimize ettiğimi söyleyebilirim. İlişkilerimde karşılaştığım sorunlar karşısında, daha çok çözüm arayan ve yapıcı taraf olmaya gayret ediyorum, sevdiğim insan da benzer düşüncede ise sorunları rahatlıkla çözüyoruz.

Karşı cinsle iletişim kurmak için dış görünüş önemli mi?

KS Aşk İlişkileri Fenomenlerine Sorduk: Siz Kendi İlişkilerinizdeki Sorunları Çözebiliyor musunuz?

@Neveaşıkbiri : Elbette önemlidir. Sadece ruh ve düşüncelerden oluşmuyoruz. Birine ilk baktığımızda ilk gördüğümüz şey dış görünümüdür. Karşı taraf hakkında da fikir sahibi olmamıza neden olur.

@ZayıfFil66 : Evet, karşı cins ile iletişim kurmak için dış görünüş önemlidir lakin dış görünüşün önceliği herkes için farklıdır. Kimisi için 1. Sıra dadır, kimisi için 3. Sıra dadır. Tabi, bu bahsettiğim sevgili, flört olmak ve evlilik için geçerlidir. Arkadaş, kanka gibi sıfatlar için dış görünüşün pek de önemi yoktur.

@BenBal : Aslında benim için dış görünüş iki cins içinde fazlasıyla önemsiz. Ama ilgimi çekmesi lazım. Bu yakışıklılık veyahut güzellik olarak algılanmasın. Bahsettiğim şey düşünceleri, yaşantısı.

@Need4Read : Karşı cinsle iletişim kurmak için dış görünüş, birincil etkendir. Çünkü seni hiç tanımayan biri önce senin dış görünüşünle muhatap oluyor. Eğer dış görünüşten olumlu puan alırsan; sıra diğer kriterlere geliyor. Bence dış görünüş, hediye paketinin ambalajı gibi. Ambalajı güzel ve janjanlı bir paket, her zaman daha çok ilgi çeker..

Sizce aşkı sevgiden ayıran en büyük fark nedir?

KS Aşk İlişkileri Fenomenlerine Sorduk: Siz Kendi İlişkilerinizdeki Sorunları Çözebiliyor musunuz?

@Neveaşıkbiri : Aşk sevgi ikisini birbirinden çok ayırmıyorum. Sevgi aşkın uzun süreli hali gibi sadece. Kimi insan hislerine aşk kimisi sevgi diyor. Kelimelere çok takılmıyorum o yüzden net cevap veremem bu soruna ya. İlla bir fark söylemem gerekirse sevgi huzur, aşk huzurla birlikte gelen tutkuyu da barındırır.

@ZayıfFil66 : Aşk, belli başlı şeylere duyulur. Vatan aşkı, Allah aşkı, sevgiliye/ eşe duyulan aşk... Bu aşkın yaptıramayacağı nerdeyse hiçbir şey yoktur. Ama sevgi ise alelade kişilere ve durumlara, geçici ve zoraki bir şekil de duyulabilir ve uğrunda birçok şeyden vazgeçilmez ama aşk ise bize bu uğurda birçok şeyden vazgeçirtebilir.

@BenBal : Freud demiş ki ; Aşk benlik ile nesne arasındaki sınırları tehdit eder. Çünkü aşk öylesine bir kaynaşma ihtiyacıdır ki ben'ler biz olabilmek pahasına yok olmayı göze alır.
Aşk ile sevgi arasında ki en önemli fark budur. Aşk; "Seni seviyorum çünkü sana ihtiyacım var." demek iken, Sevgi; "Sana ihtiyacım var çünkü seni seviyorum." demektir. Sevgi, aşka nazaran olgunlaşmış olmayı yani seçebilme kapasitesini ve becerisini gerektirir.

@Need4Read : Sevgi huzurlu bir limansa; aşk fırtınalı bir deniz.. Bana göre aşkı sevgiden ayıran en büyük farklar; tutku, gizem ve belirsizliğin verdiği heyecan. Aşk; herkes için farklı cevabı olan bir bilmecedir, herkes o bilmecenin cevabında kendi kalbinin bilinmezlikleri ile yüzleşir.


"Seni seviyorum" demeden sevdiğinizi hissettirecek bir kelime söyler misiniz?

KS Aşk İlişkileri Fenomenlerine Sorduk: Siz Kendi İlişkilerinizdeki Sorunları Çözebiliyor musunuz?

@Neveaşıkbiri : Huzur

@ZayıfFil66 : Ben, aşkı iki yarım insanın birleşerek bir bütün oluşturması olarak görüyorum. O yüzden bu sorunun cevabına "Ben diğer yarımı sen'de buldum" demek istiyorum.

@BenBal : İyi ki varsın.. Bu cümle kadar beni mutlu eden hiç bir şey yok. Ama kendisinden duymayı sevdiğim tek insan var, iyi ki var <3

@Need4Read : Benim için bu kelime sanırım masumiyet.. Çünkü aşk; beş duyumuzda da hitap eden bir duygu. Dikkat edin, aşık olduğunuzda karşınızdaki kişiye en derinden hissettiğiniz şey masumiyet duygusudur. Aşkınız, gözünüzde öyle masumdur ki o kırılmasın, üzülmesin diye dünyayı yerinden oynatırım dersiniz bazen.. 🙂🙂

Bir röportajımızın daha sonuna geldik, diğer bölümlerde kimi görmek istediğinizi belirtmeyi unutmayınn.🥰🥰🥰

KS Aşk İlişkileri Fenomenlerine Sorduk: Siz Kendi İlişkilerinizdeki Sorunları Çözebiliyor musunuz?
8
12
Görüşünü yaz
8Kız Görüşü
12Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

 • BenBal
  Öncelikle selamlar, sohbetimiz çok keyifli geçti ve beni bu röportaja dahil ettiğiniz için size tekrardan teşekkür ederim. Diğer arkadaşların görüşleride çok güzel olmuş. Hepimizin emeğine sağlık diyorum, keyif alarak okuduğum nadir bencelerden biri oldu :)

  Diğer bencelerinde @kendinioldurenadam ve @nildatt olsa çoksel olur :))
  Sevdim 2 Kişi
  Görüş hala geçerli mi?
  • Triggerr

   Ben teşekkür ederim katıldığınız için, tabi davetimi kabul ederlerse neden olmasın :)

  • BenBal

   :)

En İyi Erkek Görüşü

 • KendiniÖldürenAdam
  @BenBal tatlım çok güzel yanıtlar vermişsin. Röportaja önerdiğin için teşekkür ederim bitanem ama sipariş olgularda yer almak istemiyorum. İyi ki varsın hayatım, hep var ol ❤️ @Triggerr Emeğine sağlık güzel bir bence olmuş.
  Sevdim 2 Kişi
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

711
 • Need4Read
  Öncelikle beni Bence'nde konuk ettiğin için çok teşekkür ederim. Sorular çok güzeldi. Yanıtlarken hem düşündüm hem de çokça gülümsedim. Emeğine sağlık! @Triggerr 🙂🙂
  Sevdim 4 Kişi
  • Triggerr

   Ben teşekkür ederim katılıp sorularımı cevapladığınız için :) :)

  • Need4Read

   Rica ederim. 🙂🙂

 • ZayıfFil66
  Böyle bir proje yaptığın için ve beni bu projeye dahil ettiğin için sana çok teşekkür ederim. Eline emeğine sağlık, soruları cevaplarken de benceni okurken de çok zevk aldım. Başarılarının devamını dilerim. 👍
  Sevdim 2 Kişi
  • Triggerr

   Rica ederim asıl ben katıldığınız için teşekkür ediyorum :)

 • Neveaşıkbiri
  Aa ben 😂 teşekkür ederim efem yine beklerim🦋
  Sevdim 2 Kişi
 • birbukre
  KS'de aşk ilişkileri fenomenlerinde büyük patlama var kimi görsem aşk ilişkileri fenomeni maşşallah 😂😂 ama diğer hesaptan beri gördüğüm @Neveaşıkbiri favorim bu konuda. Birçok sorusu günün sorusu seçiliyordu artık soru karşıma çıkmasın diye görüş atıyordum falan dndjdj
  Emegine sağlık röportaj benceleri zorluyor baya 🙃
  Sevdim 2 Kişi
  • Triggerr

   Teşekkür ederimm :)

  • Bebeğimmm harika övmüşsün🤤😂💜

  • birbukre

   Kendimi görmek isterim yeme içme hakkında 😂😂😂

  • Hepsini Göster
 • MermaiD_0
  Güzel bir röportaj olmuş emeğine sağlık. @ZayıfFil66 seni de tebrik ederim. Güzel cevaplar vermişsin 😃😇
  Sevdim 3 Kişi
  • Triggerr

   Teşekkür ederimm :)

  • Rica ederim @mermaid_0 verdiğim cevapları beğenmene sevindim. Amacımız okuyanlara keyifli dakikalar yaşatmak, başarabildiysek ne mutlu bize ☺️

  • MermaiD_0

   🙂🙂

 • AdanaLiii_ks
  Hızlısın iyi emek veriyorsun tebrik ederim.

  Bu bencelerini beğeniyorum kardeş kolay gelsin zor iş bunlar
  Sevdim 2 Kişi
  • Triggerr

   Teşekkür ederim :) zor oluyor biraz ama okurken eğlenince değiyor ya.

  • Aynen şahsen ben keyif alıyorum 😊

 • Bey-xdx
  Güzel bir yazı olmuş tecrübemi paylaşmak isterim izninle aşk anlatılmaz yaşanır hissedilir kelimelere dökersin terzi kendi söküğünü dikemez sözü de beğendim yukardaki haddim olmayarak burda bende yer almalıydim😂😂😂
  Sevdim 2 Kişi
 • Soo-jin
  @ksBence ve @kızlarsoruyor ile de gelsinn
  eline sağlık bu arada
  Sevdim 2 Kişi
  • Triggerr

   Teşekkür ederim :) şansımı deneyeceğim.

  • Soo-jin

   dene bakalımm

 • dogan22
  İnsanlar seks yapabilmek için aşk diye bir bahane uydurmuş. En hayvansal dürtü olan seksi de bohçalara, çeyizlere, kurdeleli yalanlara sarmış. Buna da edebiyat süsü vermiş.
  Sevdim 2 Kişi
 • EmirAdakul
  @benbal evli olduğunu bilmiyordum şaşırdım açıkçası :D mutluluklar dilerim
  Sevdim 3 Kişi
  • BenBal

   teşekkür ederim, darısı başına :))

  • EmirAdakul

   @BenBal inşallah 😊

 • SosyoPsikopat
  ilişkisi olmayan biri nasıl ilişki fenomeni oluyor cevaplarıda çok saçma
  Sevdim 1 Kişi
 • Sine_
  Güzel olmuş
  Sevdim 2 Kişi
 • babyface06
  Bence zor.
  Sevdim 2 Kişi
 • MUAY7578
  Saygı ve sevgi içinde sorunlar çözülür.
  Sevdim 1 Kişi
 • Sirednod
  Bence kimse çözemiyodur
  Sevdim 1 Kişi
 • Gizli Üye
  Güzel format
  Sevdim 1 Kişi
 • Gizli Üye
  Güzel olmuş
  Sevdim 1 Kişi
 • Gizli Üye
  Guzel soylesi olmus :)
  Sevdim 1 Kişi
YÜKLENİYOR...