İlişki Sorunları Nasıl Çözülür?

bilgeyazarenes

Herkese selam İlişkiler çeşitli nedenlerle problemler geliştirebilir, ancak zayıf iletişim genellikle bazı insanların bu sorunları çözmekte zorlanmalarının nedenidir. Zorlu bir yama vuran bir ilişki içindeyseniz, eşinizle kendiniz arasındaki iletişimi geliştirmekten yararlanabilirsiniz. Ayrıca, geçmiş argümanları ve çözümlere doğru hareket ettirmek için ortaya çıkan sorunlarla nasıl başa çıkacağınızı da öğrenebilirsiniz. İşler daha iyi hale geldikten sonra, ilişkinizin gelişmeye ve büyümeye devam etmesini sağlamak için yapabileceğiniz şeyler var. Bunlar şöyle:


1'nci kısım iletişim

İlişki Sorunları Nasıl Çözülür?

Sadece konuşmak için zaman planlayın. Sorunlar başladığında, iletişim genellikle bozulur ve sizin ve eşinizin eskisi kadar konuşmadığınızı fark edebilirsiniz. İletişiminizi tekrar geliştirmeye başlamak için, küçük şeyler hakkında sohbet etmek için küçük randevular almayı deneyin

 • Örneğin, oturmak ve birbirinize gün için planlarınızı anlatmak için sabah 15 dakika ayırabilirsiniz. Veya eşinizi öğle yemeği molasında check-in yapmak ve eşinizin gününün nasıl geçtiğini görmek için arayabilirsiniz.
 • İlişki sorunları hakkında konuşmak için zaman planlamak da yararlı olabilir. Sorununuzu tartışmak için bir zaman sınırı belirleyerek, ilişkinizdeki gerginliğin bir kısmını azaltabilir ve bir çözüme yaklaşabilirsiniz. Örneğin, akşam 7-8 arasında belirli bir sorunu tartışmaya karar verebilirsiniz
 • Bu konuşmaları mümkün olduğunca hafif tutun ve bu süre zarfında eşinizi üzebilecek herhangi bir şeyi tartışmaktan kaçının. Amaç, tekrar bir ilişki kurmaktır. Tabii ki, eşiniz kötü bir gün geçiriyorsa veya bir şey hakkında stresli hissediyorsa, dinleyin ve destekleyici ve cesaretlendirici olun.
İlişki Sorunları Nasıl Çözülür?

Sorunları halka açık bir yerde tartışın. Siz ve eşiniz tartışmalar sırasında birbirinize bağırmaya eğilimliyseniz, sorunlu konuları tartışmak için halka açık bir yere gitmeyi deneyin. Konuyla ilgili konuşmak için bir kütüphaneye, bir kafeye veya alışveriş merkezine gittim. Birbirinize bağırırsanız bir sahneye neden olabileceğiniz bilgisi, sesinizi düşük tutmanıza ve daha medeni bir konuşma yapmanıza yardımcı olmalıdır.

İlişki Sorunları Nasıl Çözülür?
Aktif dinleme becerileri üzerinde çalışın. Bir partner duyulmuyormuş gibi hissederse ilişkilerde de sorunlar ortaya çıkabilir. Bu potansiyel sorunu ortadan kaldırmak için, eşiniz sizinle konuşurken aktif dinleme becerilerini geliştirin. Konuşurken eşinizle göz teması kurun. Eşiniz sizinle konuşurken uzağa bakmayın, telefonunuza veya başka bir yere bakmayın. Eşinize tüm dikkatinizi verin.
Başınızı sallayın ve "evet", "görüyorum" ve "devam et" gibi tarafsız ifadelerle ilginizi belirtin.
Onu anladığınızdan emin olmak için eşinizin az önce söylediklerini yeniden ifade edin.
İlişki Sorunları Nasıl Çözülür?

"Ben" ifadelerine bağlı kalın. "Siz" ifadeleri yapmak, eşinizin suçu atfediyormuşsunuz gibi hissetmesine neden olabilir. Bu, savunmacılığa ve hatta kavgaya yol açabilir. Bu nedenle, eşinizin sizi neyin rahatsız ettiğini bilmesini sağlamak için "Ben" ifadelerini kullanmak önemlidir. Örneğin, "Yatağı asla sabah yapmazsın" demek yerine, "Benden sonra kalkarsan yatağı yapabilirsen gerçekten minnettar olurum" deyin.

İlişki Sorunları Nasıl Çözülür?

Birbiriniz için minnettarlığınızı ifade edin. Takdir edilmediğini hissetmek, bir ilişkide de sorunlara neden olabilir. Bu nedenle, "teşekkür ederim" ve "Seni takdir ediyorum" gibi şeyleri mümkün olduğunca sık söylemeyi hatırlamak çok önemlidir. Örneğin, eşiniz akşam yemeğinden sonra bulaşık makinesini sık sık yüklüyorsa ve mutfağı düzenliyorsa, bu aktivitelere değer verdiğinizi bilmesini sağlayın. Şuna benzer bir şey söyleyin: "Sadece mutfağımızı bu kadar temiz ve güzel tuttuğunuz için teşekkür etmek istiyorum. Bunu çok takdir ediyorum.

İlişki Sorunları Nasıl Çözülür?

Aşk güzeldir;
Çünkü her duyguyu yaşatır insana.
Her acıyı tattırır..
Reddedilmenin acısını da,
İlgisizliğin acısını ve sevginin tatlı acısını da..
Mutluluğu tattırır;
Paylaşarak çoğalmanın verdiği
Sevgilinin suretini görmenin mutluluğunu tattırır.
Aşk, hüznü ve burukluğu
Özlemi ve ayrılığı
Sonra kavuşmanın sevincini tattırır.
Gülmeyi ağlamayı
Durgunluk ve taşkınlığı tattırdığı gibi
Olgunlaştırır aşk..
İnsanı insan yapar..
Bu ve daha fazlasından sebep aşk güzeldir.

size şiirle veda etmek istedim hep aşkla sevgiyle kalın...

İlişki Sorunları Nasıl Çözülür?
5
6
Görüşünü yaz
5Kız Görüşü
6Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşleri

 • özgürrkiizz

  Düzgün iletişim hoşgörü ve anlayışla

  Görüş hala geçerli mi?
 • hülyagrbgrb

  İletısım guven sadakat öz cerı

  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

36
 • IAmarPresterAen

  Ellerinize sağlık

  Yardımcı 1 Kişi
  • Teşekkürler abicim, inanırmısın sen her makalelerime, yorum yazınca, gerçekten inanılmaz bir heyecan geldi, çünkü bu işte yeniydim ve kendime güvenmiyordum. Senin sayende bana motivasyon geldi bütün makalelerime yazmanız beni gerçekten çok mutlu etti. Bir destek görmek meğerse bir altın degerindeymiş teşekkürler.

 • Polatsönmez

  Saygı çerçevesinde açık olduğu sürece iyi bir ilişki olur

 • xlastdance

  Anlayışlı bir insanla beraberseniz her türlü çözülür

 • HugoAl

  Abim iki tarafta kafada bitirdiyse çözülmez. hatta Bi taraf bitirdiyse bile olmaz

 • usnacansu

  Konuşarak

 • OoUu88

  güzel bir bilgi olmuş teşekkür

 • Sserkan34

  Düzgün iletişim hoşgörü güven 😍

 • Fuatgattursu

  Kesinlikle samımiyetimle sadakat

 • Gizli Üye

  aram onunla cokk iyi ama ne yazikki sevgili degilizzz :(

YÜKLENİYOR...