İlişkilerinizde Erkeklere Bunları Yapmayın

Neveaşıkbiri s

İlk Zamanlardan Evlilik Hayali Kurmayın

İlişkilerinizde Erkeklere Bunları Yapmayın

Bunun açıklamasını uzun uzun görüşlerimde yazıyorum aslında. Denk gelen kişiler varsa hatırlayacaktır. Kısaca değinmek gerekirse; evlilik sorumluluk ister. Bunun gibi sorumluluk isteyen bir durumun sıkıntısına daha sevgiliyken girmek istemezler. Aslında bakılırsa öyle hemen evlilik konuşmakta pek doğru değil. Kısacası ilişkinizde erkeği sıkmak, kaçırmak, bunaltmak istemiyorsanız öyle hemen ilk zamanlarda evlilikten bahsetmeyin.

Sadece Ondan Beklemeyin

İlişkilerinizde Erkeklere Bunları Yapmayın

Bu maddeyi geçenlerde bir arkadaşımla ilişki değilde daha genel konuşmuştuk. İlişki olarakta kadınlar genelde erkeklerden bekliyor bir şeyleri. Sadece beklemek sizi mutlu etmez. İlişki iki kişilikse paylaşımlar ve yapılanlarda karşılıklı olmalı. Sadece erkeklerden ilgi beklemeyin sizde gösterin, sadece erkeğin hediye almasını beklemeyin sizde alın, sadece erkeğin sizi güldürmesini beklemeyin sizde güldürün.

Tercih Yapmak Zorunda Bırakmayın

İlişkilerinizde Erkeklere Bunları Yapmayın

Kadınlar arasında son dönemlerde meşhur bir durum sanırım. Erkeği tercih yapmaya zorluyorlar ve sonrasında hiçte olumlu tepkilerle karşılaşmıyorlar. Bir erkek sizi sevmediği için diğer şeyi tercih etmez, onu tercih yapmak zorunda bıraktığınız icin seçer. Aradaki farkı anlarsanız benide anlayacağınızı umuyorum.

Sürekli Tartışma Ortamı Oluşturmayın

İlişkilerinizde Erkeklere Bunları Yapmayın

Tartışmaktan kim hoşlanır ki demek istesemde evet bundan zevk alan kişiler var. Hemcinslerim ağırlıkta olsada bir çok kişide görüyorum bunu. Erkekler sürekli tartışmaktan sürekli kendini sorunların ortasında bulmaktan hoşlanmaz. İlişkisinde sürekli bunu yaşıyorsa zamanla sizden uzaklaşır ve ayrılır, sevsede ayrılır. Kızlar sizlere bu konuda tavsiyem ufak tefek şeyleri sorun haline getirip tartışma ortamı yaratmayın. Hayat çok kısa ve küçük şeyleri sorun etmek yerine görmezden gelin. Sorunlarınızı tabikide konuşun ama benim dediğim ıvır zıvır her şeyi sorun etmek.

Annesi Gibi Davranmayın

İlişkilerinizde Erkeklere Bunları Yapmayın

Benim en sevdiğim madde bu sanırım. Kızlar sizin pek hoşunuza gitmeyecek farkındayım ama ilişkilerinizde erkeklere annesi gibi davranmayın. Bir erkek ilişkisinde anne istemez sevgili ister. Düşünceli davranmak ile anne rolünü üstlenmeyi birbirine karıştırıp dozunu ayarlayamazsanız erkek kendine sevgili bulmak için çoktan sizden ayrılır. Onu düşünün merak edin endişelenin fakat sürekli olarak annesi gibi davranmayın. Karşınızda çocuk yok koca insan var. Örneğin sürekli yemeğini yiyip yemediğini, üzerini örtüp örtmediğini sormayin. Kendi başının çaresine bakabilecek yaşta o düşünceli olmayı abartmayın.

İlişkilerinizde Erkeklere Bunları Yapmayın
20
11
Görüşünü yaz
11Kız Görüşü
20Erkek Görüşü

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Ütü-Masası
  Özellikle tercih kısmına katılıyorum. Bazı zamane kadınları ''Annen mi yoksa ben mi?'' şeklinde soru soruyor.'' Annem'' derse darılıyor oysa bir erkek; kendisini doğuran, yetiştiren, canından, kanından olan bir kadını değil de 2 aylık sevgilisini seçiyorsa o erkek sorunludur, ondan uzak durmanız gerekir çünkü kısa sürede sizi de terk eder. Ama işte bu bazı zamane kadın arkadaşlarımızın zekâları bunu öngöremediklerinden dürüstçe cevap verip ''anne'' diyen erkeklere tavır yapıyorlar.
  Sevdim 9 Kişi
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • Acılıkoala
  Bazı kadınlar hayatının merkezine sevgilisini koyup hayatı sadece ondan ibaretmiş gibi yaşıyor ama burada sorun olan şey o kadının davranışları değil düşünce şekli. Düşünce şekli değişmediği sürece sevgilisini kaybetmemek için davranışlarını değiştirmesi hiçbir işe yaramaz bu yüzden erkeklere şunu yapmayın veya böyle yapın diye tavsiye vermeyi doğru bulmuyorum. Bir kadın bir şeyleri değiştirecekse bunu bir erkeği elinde tutmak için değil kendine saygı duyduğu için yapmalı. Hayatının merkezi kendisi olan kadınlarsa içinden nasıl geliyorsa öyle davranmalı, bir şey keyfini kaçırdıysa değersiz hissettirdiyse bunu söylemekten çekinmemeli, annesi gibi ilgilenmek istiyorsa da ilgilenir bundan çok hoşlanan bir sürü erkek var. Evlilik konusunu da hiçbir ilişkimde açan taraf ben olmadım hep karşı taraf açtı. İlişkiye bakış açınızın aynı olduğu bir insanla böyle şeyler sorun olmaz, farklı bakıyorsanız zaten ne yaparsanız yapın yürütemezsiniz.
  Sevdim 2 Kişi
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1019
 • Need4Read
  Güzel paylaşım! Genel olarak, erkekleri kadınlardan soğutan şeyleri yazmışsın. Hemcinslerin için faydalı bir bence olmuş. 🙂🙂
  Sevdim 3 Kişi
 • OurangMedan
  İki gün içinde evlilik düşünülmeyen ilişkiye ilişki mi denir ya...
  Bazı kadınların bazı şeyler için nikahı beklemesi, acele etmesine sebep.
  Sevdim 2 Kişi
 • Aşka_Aşuk
  Merhaba,
  İkinci yazdıkların harici olanlara katılmıyorum! 😅

  (Sadece erkeklerden beklemeyin)

  Güzel paylaşım olmuş emeğine sağlık...
  Sevdim 1 Kişi
 • Merlii
  Annesi gibi olmayın maddesinde o kadar haklısınız ki!! Ben ilişkilerimde ebeveyn rolü üslenen taraf oldum hep en başta ki bu sadece sevgili ilişkilerinde değil genel olarakta tüm ilişkiler için geçerli.. Böyle olunca karsı taraf senden annesinin yaşının olgunluğunda davranmanı istiyor, hatalarıylada sevmeni hep pohpohlamanı, şımartmanı Ve bi zaman sonra seni sevgilisi gibi değil annesi gibi görüyor ve aradaki aşk bitiyor yeni sulara yelken açıyor... Onun zaten bi annesi var , siz sevgili olun
  Sevdim 2 Kişi
 • Mutsuz_bir_genç
  Şu bence'nin alnı olsa da öpebilsem keşke. Hepsine katılıyorum. Sadece en son madde olan anneleri gibi davranmayın maddesi biraz değişken çünkü bunun çok hoşuna gideceği erkekler de var (mesela ben, çok isterdim ve çok ihtiyacım var cidden lazım bana hdsahdas) ama hoşuna gitmeyecek erkekler de var tabi. Dozunu ve çizgisini bilmek lazım.
  Sevdim 1 Kişi
 • iSooo1
  Güzel öğütler ilk madde hayal kurulmaması güzel bir öğüt lakin yine de evlilik ile ilgili bir düşüncesi de olsun olmayacaksa eğer niyeti baştan belli etsin :D Diğer maddeler de cuk diye oturmuş. Açıklamaları okumadım ama bence başlığını okumam ve içeriğinde ki madde başlıklarını okumam güzel tavsiyeler dedirtti... Eyvallah gülüm.
  Sevdim 1 Kişi
 • Ladypapesku
  Çok güzel bir paylaşım olmuş. Keşke okusalar anlasalar ve uygulasalar. Gözyaşı da biter, mutsuzlukta biter. :) bireyler ne yazıkki önce kendini tanımalı ve ne istediğini bilmelidirler
  Sevdim 1 Kişi
 • ayna35
  Ellerine sağlık güzel olmuş..
  Kozlar bunları yapmayın yaw.. Tam tipik Türk kızı halleri..
  Erkekten anlayan çok az sayıda kadın var ülkemizde.. eski insanlar daha anlayışlı hatta..
  Sevdim 1 Kişi
 • birbukre
  Sellam,

  Ya ben sevince anne gibi oluyorum shjznz onun dışında kaostan besleniyorum kavga edelim mı bile dediğim oluyor 🤣🤣

  Emegineeline sağlık balııimmm
  Sevdim 1 Kişi
 • Lewandowski34
  çok güzel bir yazı olmuş bu yazı bütün kızların telefonuna mesaj olarak gönderilmeli ve hepsi sabah akşam okumalı.
  Sevdim 1 Kişi
 • Kubilayc74
  Bende 2 şey yapmaması gerek,
  1) Sosyal medya hesaplarımın şifrelerini istemeyecek
  2) Başkasıyla kıyas yapmayacak

  gerisi benim için np
  Sevdim 1 Kişi
 • Hiper-Assasin
  Eski sevgilimde bu "Yapmayın." dediklerinin hepsi vardı. Haha! Bu nasıl bir ironidir böyle? :D

  Özellikle sevgilim benden ayrıldığında ben ona baştan ona rağmen fedakarlık gösterip yalvardığımda beni, en yakın arkadaşım ile kendisi arasında tercih yaptırtmak zorunda bırakması, ondan buz gibi soğumama sebep olmuştu. Diğerlerini de yapıyordu aslında. Hatalı davranışlardı bunlar. Ama ben yine de fedakarca davrandım ona. Ama o tercih meselesi bitirdi beni. 6. sınıftan beri tanıdığım yakın arkadaşım benim kırmızı çizgimdir.
  Sevdim 2 Kişi
 • LoveAndEngineering
  Calisma grubunuz kim? Nasil test ettiniz bu durumlari ahsggah
  Sevdim 2 Kişi
 • thenbhd5
  Hepsini yaptığımı fark ettim elendim arkadaşlar başarılar size 😌😌
  Sevdim 1 Kişi
 • Ms26Ms
  Çok haklı bir bence olmuş 🤣
  Emeğine sağlık🤷‍♀️
  Sevdim 1 Kişi
 • persordinary
  Bu içeriğe ihtiyacım vardı eline sağlık @Neveaşıkbiri 🤓
  Sevdim 1 Kişi
 • nihattrn0
  Tercih sunduğu için ayrıyız çok yazık giden onca zamana o mutlu anlara anılara.. birdahaki iliskimde kimse arasında tercih yapmayacağım kabul ederse öyle gelsin.
  SevdimKatılmıyorum 2 Kişi
 • psykoxo
  İlişki de ki denge yi kurduktan sonra istisnalar harici bir sorun yaşanmaz
  Sevdim 2 Kişi
 • kelimemuhendisi88
  İliskide iki tarafinda herseyi onemli
  Sevdim 2 Kişi
 • LacivertGandalf
  Haklısın
  Sevdim 2 Kişi
 • Daha Fazla (9)
YÜKLENİYOR...