Erkeklerin Bıktıkları Kadın Davranışları

ToxiCs

Hepinize merhaba KScan'lar. Ofisimde oturmuş siteyi dolaşırken, aklıma bu başlık geldi. Site içerisinde dönen soruları göz önüne alarak, erkek familyasını savunma görevini üstlendim.. :) Hanımlar, güzel kızlar bu bence tam size göre.. E artık başlayalım mı? Not defterlerini alalım yanımıza lütfen.. Öhömm..

#toxics

Sakız Sever Misin?

Erkeklerin Bıktıkları Kadın Davranışları

Öhöm.. Şimdi hanımlar; Erkeklerin en nefret ettiğim durum ile başlayalım. Kadınların konuları çok fazla uzatması ve sürekli patijana giren konuları, sürekli masaya yatırma durumundan nefret ediyor. Konuyu sürekli konuşmak isteyen kadının ihtiyacı çözüm olabilir ama bir süre sonra kadın bunu konuşup rahatlarken, erkek stres olup öfkelenmeye başlar. Sen belki iletişim ihtiyacını gidermeye çalışıyorsun, konuşarak rahatlamak istiyorsun veya tatmin olmak istiyorsun.. Fakat kadının bu paylaşımını erkek çoğu zaman, ciddi bir sorun olarak algılayabiliyor. Bir sorun var ve bu sorun konuşulduğu gün kapanmıştır.. Erkek ve kadın her zaman aynı veya yakın düşünemez, düşünmeyecektir. Kişisel egolar ve kriterler, burada sizin en temel silahlarınızdır. Bir konuyu konuştuktan sonra tatmin olamıyorsanız, bu sizin sorununuzdur. Sen tatmin olmak değil, sürekli sana hesap vermesini arzuluyorsun..

Ailesi İle Olan Sorunlarınızı Sürekli Gün Yüzüne Çıkarmak

Erkeklerin Bıktıkları Kadın Davranışları

Kadınlar erkeğin ailesindeki sorunları konuşuyor mu? Elbette, çok fazla konuşuyorlar. Bir erkek arkadaşım daha bugün şunu söyledi: Kardeşim; Kendi ailesi ne yaparsa yapsın sorun olmuyor, benim ailem öksürse bu bir sorundur ve günlerce konuşuyor.. :D Konuşması yetmiyor gibi bir de tehdit eder ve ona hak vermemi bekler... Erkekler kendi aileleri ile ilgili her hatanın görülmesini ve gündem olmasını istemezler. Şimdi şunu düşünebilirsin: Oldu paşam, başka bir isteğin var mı? Şimdi farklı bir gözle bakalım mı? Eğer sen sürekli eşinin ailesi ile ilgili sorun buluyor ve gündeme taşıyorsan, unutma bir gün sıra eşine de gelecek.. :) Bu defa o sana aynısını yapmaya başlayacak ve adeta intikam almaya başlayacak.. Peki buna gerek var mı? Sen onunle evlenmeden önce ailesi ile tanışmadın mı? Kimse kişileri tatmin etmek zorunda değil. Belki eşinin senin ailen ile ilgili hiç bir sorunu yok ama sırf seni durdurmak ve susturmak için, senin yöntemini sana uygulayacak.. Eşinin ailesi hata yapabilir ama sen bu durumu eşine maal edemezsin..!!!

Yani diyorum ki hanımlar: Ne senin ailen, ne onun ailesi dört dörtlük zaten değil.. Rahatsız olduğunuz durumları, ailesi ile konuşabilirsin... Çünkü eşin onların avukatı veya cezalandırabilecek hakem değildir..

Cinsellik

Erkeklerin Bıktıkları Kadın Davranışları

Cinselliği bir silah olarak kullanıyor ve şartlara bağlıyorsan, erkek burada öfkelenmeye başlar. Evlilikte duygusallık ve cinsellik, birbirinden üstün şeyler değildir. Her ikisi de birbirinden farklı ve bağımsız konulardır. Cinsellik her iki tarafında ihtiyacı ve aynı zaman da sorumluluğudur. Günümüz insanının ilişkiler de en büyük sorun şudur: Herkes haklarından bahsediyor.. Kimse sorumluluklarından bahsetmiyor.. Herkes ne istediğini söylüyor ama şunları veya bunları yapmak zorundayım demiyor.. Erkekler, eşlerinin her türlü duygusal ihtiyaçları ile ilgili ne kadar talepkar olduklarını söylerler ama cinselliğe geldiğinde, kadınların bahane bulduklarını veya bunu sopa/tehdit aracına dönüştürdüklerini söylüyorlar.

Yani: Bu cinsellik, tek taraflı değil... Senin de ihtiyacın var.. Boşuna istemem yan cebime koy yapmayın.. :D

Sen Kimsin Kıyaslıyorsun?

Erkeklerin Bıktıkları Kadın Davranışları

Bizim kadınlarımızın bir kısmı evliliklerini, eşlerini ve çocuklarını başkalarıyla kıyaslıyor.. Örnek: İşte ebrunun eşi şöyle yapmış, ayşenin oğlu şu sınavdan şöyle başarılar elde etmiş.. Arkadaşlar, güzel kızlar; Her evlilik bir parmak izi gibidir, birbirine benzemez.. Olay aynı ama oyuncuları farklıdır.. Bu tür bir yaklaşım ile bire bir muhatap kaldım ama cevabım ağır olmuştu.. :) Kadınlar evliliklerini/ilişkilerini başka biriyle kıyasladığı zaman, erkeğin sigortaları atıyor. İlişkinizi başkası ile kıyaslayarak, onu motive edemesiniz. Aksine kıyaslamak aşağılamak ve yetersiz hissettirmek demektir. Sen ilişkini kıyasladığında şu mesajı veriyorsun: O senden daha iyi, sen yetersizsin.. Bir insanı küçük düşürerek, onu başarıya götüremezsiniz.. Klasik ve ataerkil kafa yapınızı bir kenara bırakın...

Kontrol, Sorgu ve Hakimiyet

Kadın her şeyi kontrol ediyor, sorguluyor ve hakimiyet kurmaya çalışıyorsa, erkek bir süre sonra pasif modda takılır ama sonra agresif moda geçer. Kontrolcü kadınlar genellikle; Rahat kontrol edebileceği, etliye sütlüye karışmayan, her şeye evet diyen erkekleri alıyorlar ve onları yönetiyorlar. Fakat ilerleyen dönemlerde, erkeğin bu pasifliği kadının gözüne batmaya başlıyor.. Kadın bir süre sonra: Her şeyi ben yapıyorum, bu adamın bir iradesi veya tercihi yok.. Ama sen öyle olduğunu bile bile evlendin... Karşındaki insanda olmayan bir özelliği bekleyemezsin..! O bir mizaç ve sende bir mizaçsın.. İlerleyen dönemlerde ya sen bundan sıkılıyorsun ya da o senden sıkılıyor.. Peki doğrusu nedir? Birimizin mutlaka önden yürümesi gerektiği düşüncesinden ayrılmalısınız, bizim yan yana yürümemiz gerekiyor diyebilmelisiniz.. Kontrolcü kadın, pasif erkek yaratır. Kontrolcü kadın, öz güveni yetersiz çocuk yaratır. Aynı durum tabii ki erkek içinde geçerlidir.

Not: Burada şunu düşünün; Kontrol senin hangi ihtiyacını gideriyor? :)

Bu bence'yi yazarken linç olmayı göze alarak yazdım fakat umurumda bile değil.. :) İnsan olarak iletişim kurabilmeyi, empati yapabilmeyi ve analiz edebilmeyi öğrenmemiz gerekiyor.. Sen veya bir başkası, dört dörtlük olamaz.. Hayatınızdaki insan sizin iç dünyanızı yansıtır, çünkü senin seçimindir..! Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim..

Erkeklerin Bıktıkları Kadın Davranışları
36
17
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşü

 • Gizli Üye


  Selam,
  Çok doğru maddeleri ele alıp sıralamışsınız.
  Bu konuda en önemli etken "empati yapma" olduğunu düşünüyorum.
  Erkek veya Kadın her cins kendi sorumluluğunun bilincinin yanı sıra karşısındaki insana olan sorumluluğu bilincinde de hareket etmeyi önemserse kendi evliliğini veya ilişkisini bir başkasıyla kıyaslamazsa sorun çıkacağını düşünmüyorum. Birliktelik sadece kendine karşı değil karşındaki birlikte olduğun kişiye karşıda sorumluluk gerektirir sorumluluklarımızı görev olarak nitelendirirsek sorumluluklar soruna yol açabilir. Herkesin hayat sorumlulukları hayata karşı duruşu ve hayata bakış açışı farklıdır. Önemli olan birlikte olduğun kişiyle farklı sorumluluklara aynı çerceveden empati yaparak bakabilmeli. Görev olarak nitelendirilen ve yapılması mecburi gözüyle bakılan her şey bir sorun çıkartabilir ama benimsenilmiş sorumluluklar uyumu huzuru getirebilir.
  (Ararsan; bulursun mutlaka hataa/ kusur.)
  Mutluluk; gül bahçesine benzer bahçede ki güzelliklere kavuşmak, güzel gül (n) eri yaşa (t) mak için dikenli tellere aşılmaz anlaşılmaz anlamlar yüklenmemeli..
  Farklı konulardaki ufak tatlı atışmalar hariç tabiiii ki.😇
  Görüş hala geçerli mi?
  • ToxiCs

   Güzel bir görüş olmuş, teşekkür ederim.

  • Gizli Üye

   Rica ederim.😇

  • Gizli Üye

   Teşekkür Ederim.😇

  • Hepsini Göster

En İyi Erkek Görüşü

 • Alphonse55
  Ne istediğini bilmeyen, sallantılı ruh halli bir karakterin yaptığı her davranış bir süre sonra sorgulanmaya açık olsa da yine bunu sorgulatmazlar. Kendilerini eşit göstermek isteyip ama konu genele yayıldığında her şeyi erkekten bekleyen canlılardan nefret ediyorum.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3516
 • Kontrol konusunda ben de birazcık problem çıkarabiliyorum ama benim yapım bu. Her şeyi ve herkesi yönetmek istiyorum. Aslında bunu karşı tarafın hata yapmasını engellemek için yapıyorum. Kurallarımı sıralıyorum ve bunlara uymazsan beni kaybedersin diye ikaz ediyorum. Hataya tahammülüm yok ://
  • ToxiCs

   Oo tehdit 🙂

  • Alfia

   Tehdit sayılmaz ya, sadece baştan uyarıyorum 🤭

  • ToxiCs

   Hadi hadi 🙂

  • Hepsini Göster
 • valla yazdıklarının hepsine katılıyorum ve o kadar haklısın ki çevremde hep gördüğüm tipler shjdk

  yalnız kadın dişiliğini silah olarak kullanabiliyorsa, bu erkeğin zayıflığıdır.
  erkekleri bu konuda fazlasıyla basit buluyorum beybilet gibi parmakta dönüyorlar dösldösl
  akıllı ve iradeli olsunlardı fjskfjdjj
  • Sen erkeğin şehvetini bilemezsin
   Umarım liberolu bir kadın lluote bizi anlayamazsın
   Ama liberolu kadinlara zor bizi az çok anlarlar

 • _Jante_
  Eline sağlık çok güzel noktalara değinmişsin. Aileye saygısını her daim muhafaza etmeyi bilmeli hayatımızdaki kişi, bu problemler genellikle ailesiyle içli dışlı olmaktan kaynaklanıyor ve genellikle erkeğin ekonomik ve aile içindeki bulunduğu konumla da çok alakalı yoksa arada çok güzel ve sızdırmadan durabilir pekala. Aile desteğiyle atılan adımlarda ne yazık ki karışma hakkını kendinde görüyor her iki tarafta. Ayrıca cinsellik konusunda sanki kadından bir parça eksiliyormuş ya da bir lütufmuş gibi sunulması da midemi bulandıran bir diğer detay. Bunu sevdiğin insanla bir paylaşım olarak görmeli bir hediye değil.
  • ToxiCs

   Teşekkür ederim dostum.

 • Çok güzel bence yazmışsın cidden aslında bunları bir erkek okuyup kendini hemen kadınların hatasını bularak yüceltmemeli aksine bu kadın erkek fark etmeksizin her insanın yapması gereken şeyler. Bu bence resmen doğru bir insan ve düzgün bir ilişki nasıl olur adlı olmuş. Kadınların bu yaptıklarını yapmayan kadınlar varken bunları yapan erkekler de var.. insanların empati kurmaya ihtiyacı var belki de en büyük sorun empati eksikliğidir.. kendimize yapılmasını istemediğimiz şeyleri bir başkasına yapmaya hakkımız yok. Umarım erkekler bu benceyi okuyup kadınların hatalarını yüzlerine vurup kendilerini kusursuz ve masum göstermezler.. eline sağlık süper bir bence.🤩
  • ToxiCs

   Teşekkür ederim. :)

 • Acılıkoala
  İlk madde hariç diğer şeylere katılıyorum. Konunun bir taraf için kapanmış olması öbür taraf için de kapanması gerektiği anlamına gelmiyor. Kapatamadıysan senin problemin derseniz o konu kadının içine dert olur gün geçtikçe de büyür çözülemez hâl alır sonu ayrılığa gider. Her konu böyle uzatılsın demiyorum ama karşınızdaki kişi için önemliyse benim umrumda değil diyip susturmak doğru bir şey değil.
  • ToxiCs

   Kapatabilmek başka bir şey, tatmin olamamak başka.. Aldığı cevaplara tatmin olamayan kadın, sürekli ve sürekli olarak başka konuları açığa çıkartır.. Erkek bir süre sonra daraları, biraz empati...

 • Her kadın ya da her erkek asla aynı olamaz. Şahsıma münhasır bi insanım ben. Kimseyle kıyaslanmak istemem. Birini seviyorsunuz diye onun fikirlerine bedenine ya da ruhuna hüküm süremezsiniz. Olduğu gibi kabul edip olabildiğince güzel sevebilsek zaten mesele kalmazdı ama malesef eline yüzüne bulaştırabiliyor bazı insanlar. Emeğine sağlık. Keyifli günler.
 • Eşinin ailesi hata yapabilir ama sen bu durumu eşine maal edemezsin!!!
  Ve kıyaslama konusuna katılıyorum kesinlikle çok doğru söylemişsin biz kadınların büyük sorunu kıyaslama ve karşı tarafın ailesinin hatalarını yüzüne vurma sorunu var. Emeğine sağlık.
  • ToxiCs

   Teşekkür ederim.. :)

 • “Birimizin mutlaka önden yürümesi gerektiği düşüncesinden ayrılmalısınız, bizim yan yana yürümemiz gerekiyor diyebilmelisiniz.. ” bu kısma katılıyorum hatta tüm tespitlere ve gerçekten bir ilişkide empati, saygı çok önemli emeğine sağlık..
 • Hepsinde kendimden bseyler buldum beyefendicim kesss diye bağıran bacım hariç ödüm koptu 😂😂 ellerine emeğine sağlık her zaman ki gibi süper bir bence olmuş. 👌👌👌
 • Bazı şeylerin hata veya en azından rahatsız edici olduğunu anlayabilmek için bunları birinin söylemesi gerekiyor. Bu da göremeyenler için yararlı bir bence olmuş. Emeğine sağlık.
  Biri de çıkıp erkeklerin gözünü aydınlatır umarım.
  • ToxiCs

   Merak etme, yarın da kadınlar için yazacağım..

   Teşekkür ederim.

  • ta00ta

   Bir erkek gözünden nasıl olur bilemedim ama bekliyoruz. 😄
   Rica ederim.

  • ToxiCs

   Klavye var önünde, yazabilirsin.. :)

  • Hepsini Göster
 • espressoseverim
  Elinize sağlık. Gerçekten isabetli olmuş. Ve evet hepsi sık karşılaşılaşılan maddeler. Umarım okuyan insanlara fayda sağlayıp bir şeyleri değiştirebilirler.
 • Live_your_dream
  Etkiye tepki derim ben!
  yazdıkların çok tek taraflı ama sonunda empati kurmamız lazım diyorsun 😅 bunu çok hissedemedim ben
  sürekli olarak karşı tarafı suçlayamazsın
  Erkeğin hareketlerine göre davranırız bizde
  önce kendi hareketlerinizi düzeltin sonra bize saydırın 😃
  Yinede eline sağlık 😄
 • Ben bu benceyi niye 3 kere okuduysam artık🤭... o kadar haklısın ki söyleyecek/yazacak söz bulamıyorum... Eline, emeğine sağlık 🌸...
  • ToxiCs

   Kendini buldun mu peki?

   Teşekkür ederim..

  • Şimdiki halimi bulamadım ama bir iki sene önceki halimi buldum çünkü bu aralar ilişkilerden uzak duruyorum :D

  • ToxiCs

   Allah kurtarsın diyelim..

  • Hepsini Göster
 • BeşiktAşklıHatunn
  Emeğine sağlık benceyi tekrar tekrar okudum çok güzel yazılmış gerçekten
 • Diğerkâm1i
  Haklısınız. İlk madde bende sık olan bir durum ama bu kişiliğimde de var yani detaycıyımdır.
  Detayı bilmeyene kadar rahatlamam, bu karşımdakini de aramızdaki iletişimi de olumsuz etkiliyor; ama elimden geldiğince dikkat ederim, karşımdaki de idare etsin artık napim her konuda da memnun edemem 😂Teşekkürler...
 • Abi sevmeyen bulabiliyosa istediği gibi birini bulsun kimse kimseyi değiştirmeye çalışmasın bu problemlerde kalkar ortadan
 • Managermann
  Kadın Erkek İlişkilerinde en önemli tehlike taraflardan birinin egosantrik bir yapıya bürünmesidir. Halbuki sağlıklı iletişimin anahtarı olan empatik düşünme ilişkinin sıhhatli yürütülebilmesi için elzemdir. Buda ben dilini bırakıp biz dilini kullanabilmekle mümkün olacaktır. Emeğine sağlık güzel bir bence olmuş. Sağlıcakla..
 • Konuşması yetmiyor gibi bir de tehdit eder ve ona hak vermemi bekler...
  Sanırım bu her ilişkide var. Kadının egosunun en çok okşandığı yer olmalı.
 • KartveliSamsam
  Kardeşim çok güzel bir bence ama eksiklerin de var. Keşke daha kapsamlı halde yazsaydın.
  • ToxiCs

   Herkes ve herşey eksiktir.. :) Kapsamlı olsa, kitap haline gelir zaten. :)

   Teşekkür ederim.

 • Cinsellik maddrsi hariç diğerlerine katılıyorum biz kadınlar fazla sorgulayabiliyoruz ve uzatabiliyoruz konuları. Bunun yerine çözümleyici yaklaşmış olsak bu pencereden baksak aslında gereksiz ayrıntılara takıldığımızı farkedebiliriz.👒
  Cinsellik içinde şunu diyeyim istemem yan cebime koy durumu bir fantezi olabilir bikere🤭
  Ayrıca erkeklerin cinselliği silah olarak kullanan bir kadını umursayacağını düşünmek cahillik olur. 😊
  Dolu dolu bir bence olmuş kadınları yargı kalemine almak cesaret ister. Emeğine sağlık
  Erkekleri anlatan bencende de aynı kalemi göremezsem kapışırız🤣
  • ToxiCs

   Teşekkür ederim, bugün de sizler için yazacağım..🙂

 • яüүαмsı
  Güzel bence olmuş hep ben ben olmaz bencillik bir iliskide var ise geçmiş olsun
 • yaneyya
  Detayli bilgi icin tesekkur ediyoruz ellerine saglik 🌸
  • ToxiCs

   Ben teşekkür ederim.

 • Kendimden tek bir parça bulamadım😊
  Emeğinee sağlık bayım 👏🏻
 • Sen hep yaz, Benceler’in kendini okutuyor, severek okutuyor.. emeğine sağlık
  • ToxiCs

   Teşekkür ederim.. :)

 • SosyoPsikopat
  lafın uzatılmasından bende hoşlanmam ya bişi varsa o an konuşulur ve biter, kıyasalama ben yapmam banada yapılmasına sinir olurum arada o da yapıyo diyorum beni başkalarıyla karşılaştırma
 • Selamşişkolar
  Kadınların bıktıklari erkek davranışları diye bir bence yazsan o bence bu benceyi döver :))

  Ellerine sağlık 👍
 • _Heracles35_
  Çok doğru olmuş, birde çocukça davranmasını ekleyebiliriz.. küçük bir kız çocuğu gibi davrandığı zaman ilgim bitiyor direk, istediğim şey bir kadınla konuşmak.
 • Neveragain6
  Hepsi çok doğru aslında, nokta atış olmuş, katılıyorum. Eline sağlık.
 • esmer1111111
  Çok çok çok beğendim ellerinize sağlık tam da kendime göre bir şey buldum kendimi düzeltmem gerektiğini anladım sonuna kadar haklısınız herkes okumalı
  • ToxiCs

   Ben teşekkür ederim..

 • seçilrüzgar
  ay ne linci bence haklısın bu konularda erkeğin yerinde ben olsam bunları yaşasam evden kaçarım herhalde
 • A-long-nickname
  Neden erkeklerin bıktıkları kadın davranışları, ataerkil yapının bilinçaltını şekillendirdiği bir zihin daha, kadınlar erkekleri memnun etmek zorunda mı
 • Art79art
  Kadınların çoğu sadist olmuş. Bunlar hep feministler. 2 tokat atın kendilerine gelirler. :)))
 • tahribatmurat
  Sürekli aynı mevzuların konuşulmasından rahatsız bir tek ben değilmişim 😂
 • Bence kadınların biktiğı tiplemede bu. Guzel bence olmuş. Tesekkürler.
 • SnowHoundx
  Erkekler umrumda bile degil inatla bunları yapmıyorsam bile yaparım bu günden sonra 😅😅
 • BerkAltun42
  Benim bir arkadaşın halasının oğlunun arkadaşının kızı bu yazıyı okuyunca evliliğini kurtarmış.
 • byJam
  1. Ben, dışardayken önümden kadınlar geçerken bana baktıkları zaman yola bakarlarken hep benim tipimi sorguladıklarını düşünürüm içimden. Biraz saçma. Fakat böyle düşündüğüm zaman, " hiçbir kimse, kimsenin tipini sorgulayamaz" anlayışımdan yola çıkarak çok gerilirim. ( Alışveriş yaptığım market kasiyeri kadınlar veya bazı satıcı kadınlarda da bu geçerlidir.) 2. Bazen ailemden olan kadınların bana karışmaları gıcığıma gider.
  3. Herhangi bir cafede kadın garsonun, bankada veya hastanede çalışan kadın gişe görevlilerinin bana bakmaları gıcığıma gider. Yukarıdaki sebepten dolayı.
 • SenacCc
  Eline sağlık ne yazikki doğru ama empati gerekli
 • Zelişdiyebiri
  Bütün maddeleriniz valla doğru 👍🏻Elinize sağlık
  • ToxiCs

   Teşekkür ederimç

 • Lütfettinizefenim
  Abe diline tassagina kurban zevkle okudum
  • Birde bu hakimiyet kurmaya çalışan kadınlar güçlü kadınım diyorya ben gülüyorum
   Sen kimsin bana hakimiyet kurmaya çalışıyorsun
   Eyyyyyy finlandiyada
   Sen kimsin yaaaa

 • Sanki hepsini🙈🙈
 • bags_banny
  Bilgi için saol
 • zatenherseykotu
  Çok yararlı bir yazı olmuş, teşekkürler.
 • ramço36
  bence konuşmak
 • Gizlikullanıcıııı__
  Yararlı bir yazı olmuş
 • mtogz
  Kızlarda bunu okumuştur inşallah
 • SanaNot
  Trip atmaları
 • GAZİ-antep
  %100👍
 • Ossurmaları
 • Gizli Üye
  İlkim sensin aşkooo
 • Gizli Üye
  yaaa cinselligi hiç silah olarak kullanmadim da kullanan kadinlar değerli gibi hep hiç üzüldüklerini görmedim erkekleri asik ediyorlar
YÜKLENİYOR...