Bir Kadın Neden Evli Bir Erkekle Beraber Olmayı Seçer?

Leading_Leader

Bir kadın mutlu olamayacağını bile bile, yetinmek zorunda kalacağını düşünerek neden evli bir erkekle birlikte olmayı seçer. Gelin bunu uzun uzadıya bir irdeleyelim.

Burada bir paradoks söz konusudur. Sevgili konumunda olan kadın, erkeğin eşini kıskanır, evli olan kadın da eşinin sevgilisine olan ilgisinden dolayı kıskanmaktadır. Yani sevgili olan kadın bu ilişkinin sonunu düşünmeden ilişkiye başlar ve ilişki ilerledikçe anlar ki bu ona yetmemektedir.

Peki kadınlar esasen evli bir erkekle neden ilişki içine girer?

Kadınlar, duygularıyla yaşar. Mantığı ise sonuçların canı cehenneme şeklindedir.
Kadınlar, duygularıyla yaşar. Mantığı ise sonuçların canı cehenneme şeklindedir.

Sebebi gayet basit.. Kadınların doğası gereği önemli olan duygularıdır ve o dünyada tıka basa duygularıyla yaşarlar. Zira çok sayıda, hatta birçoktan fazla duyguları bir arada hissedebildikleri için kadındır onlar. Ve biz erkekler, kadınların yaptıkları çoğu davranışlarında da mantık bulamayız. Ancak onlara göre garip ama mantıklı.. Sebebi de kadın çoğunlukla duyguysa biz erkekler de genelde mantığızdır. Daha açık bir ifadeyle düz ve rasyonel düşünürüz.

Peki neden bir kadın evli erkeği kendi alanına çeker?

Umdukları ile buldukları arasındadır kadınlar.
Umdukları ile buldukları arasındadır kadınlar.

Geneli olmasa da kadınlar, bir çok seçeneği olduğu halde evli erkeklerde diretmeye çalışırlar. En çok da derin bir ilişki ya da aile veya çocuk istemelerine rağmen kendilerini birden evli erkeklerle beraber içli dışlı bulabiliyorlar.

Peki kadınlar/erkekler neden özellikle evli erkeklerle/kadınlarla birlikte olmak isterler?

Alanınıza dikkat edin.
Alanınıza dikkat edin.

Bu soru genel olduğuna göre genel bir cevap verebiliriz. Sebebi gayet basittir. Ebeveynler arasında herhangi bir ihanet ya da benzeri durumlar yaşandıysa bu çocukların ilişkilerine de bir şekilde yansır. Garip ama evet, kapalı kapılar ardında neler olduğu herkes tarafından genel olarak bilinmiyor ve bunun nasıl yansıdığı da bu yüzden anlaşılamıyor. Bu bilinmese bile bir şekilde ilişkilere yansıyor. Çünkü mevcut durum aile içinde bulunan enerji ortamında vardır ve bu da bir şekilde genç ilişkilere sirayet eder. Yani sizin bir çok şekilde alanınızdadır diyebiliriz.

Peki aile hayatında gördüğünüz ya da göreceğiniz ihanet sizde ne şekilde görülebilir?

Aldatmanın sebepleri genetik midir yoksa gördükleriniz midir?
Aldatmanın sebepleri genetik midir yoksa gördükleriniz midir?

Birinci neden evli erkekle ya da kadınla birlikte olmayı seçmektir. İkinci neden ise eşimiz bize ihanet ediyor olabilir. Üçüncüsü de biz eşimize ihanet ediyor olabiliriz ve ihanet bir şekilde bizim alanımızdadır. Eğer biz kendimizi bu alandan temizlemezsek bu yalan ve bedbaht durumdan nasibimizi iyi demiyorum, kötü manada alabiliriz. Yani diyelim ki babanız annenizi aldattı. Ne düşünürsünüz? Eş olmak acı verici deyip sevgili olmayı seçersiniz öyle değil mi? Çünkü işin kolayı budur. Birinci seçenekte annemizle özdeşleşir, evlenir ve eşinizle aldatırsınız. İkinci seçenekte babanızla özdeşleşir, evlenir ve aldatan, ihanet eden olmayı seçersiniz. İşte biz de tam olarak bunu konuşacağız.

Evet, bu zaman kadar yazdıklarımız sadece fragmandı. Şimdi geçelim esas filme..

Gereğinden fazla değer vermeyin.
Gereğinden fazla değer vermeyin.

Fragmanı genel bir toparlayacak olursak; Bir ilişkide ihanet eden kadar ihanete uğrayan da sorumludur. Belki bu cümleyi kurduğum için ben de tepki alabilirim ancak bunun geçerli ve mantıklı bir açıklaması da var. Hani deriz ya; Birine eşin dahi olsa gereğinden ya da ederinden fazla değer verme diye. İşte verirseniz ne olur? Ya aldatılırsınız ya da aldanan taraf olursunuz ki başka yol zaten yoktur. Diyeceksiniz ki ikisi de aynı. E dedik ya; Başka yol yok.

Peki bu aşk üçgeninde kendimize sormamız gereken sorular nelerdir?

Her şeyin başı ne yaptığınızı bilin.
Her şeyin başı ne yaptığınızı bilin.

Ben neden bu rolde olmayı seçtim? Niçin evli biriyle sevgili rolünde olmayı istedim? Evlilik, aile, gelenek, göreneklerin olmadığı bir ilişki mi istiyorum? Veya bir gün gelip de bu erkeğin eşinin yerini mi almak istiyorum? Eğer kendinize sorduğunuz bu soruların cevapları kafanızda net ise bulunduğunuz ilişkilerin işaretleri de çok daha net olur.

Peki evli kişilerin sevgililerinin rolü nedir?

Kahraman mısınız yoksa figüran mısınız?
Kahraman mısınız yoksa figüran mısınız?

Evli kişilerin sevgililerinin rolü hep ikinci plandadır ve hep orada kalacaktır. Yapılan bir istatistiğe göre bir sene içinde erkek ya da kadın, eğer boşanmamışsa ve sevdiği kadını esas kadın yapmamışsa sonraki yıllarda da bu ihtimal oldukça düşük olacaktır.

Peki siz? Evli bir adamla/kadınla ilişki içine girmek istiyorsanız bu rolde ne kadar kalmak istiyorsunuz?

Özgür iradenize sahip çıkın.
Özgür iradenize sahip çıkın.

Bu sorunun cevabı kendilerini kandıran ya da yetinmeyi seçen kadın ya da erkeklerde saklıdır. İlişkiye bedenini, parasını, zamanını veren kadınlar/erkekler var bir de.. Özgür iradesini kalbine geçiremeyen saplantılı ve çarpık ilişkiler de cabası.

Peki hangi tipler evli erkeklerle/kadınlarla ilişki içine girer?

Ummadık taş baş yarar.
Ummadık taş baş yarar.

Önceki satırlarda da değindik. Bunu garip ama genel olmasa da çoğunlukla evlenmek, mutlu olmak, aile kurmak ve çoluk çocuğa karışmak isteyenler yapıyor. Peki neden? Dedik ya; Yetinmeyi bilmek amaç. Peki doğru bir yol mu? Tabi ki değil. Konuşulur, kakara kikiri yapılır, muhabbet de edilir ancak orada kalır, kalmalıdır.

Peki kendimize hangi önemli soruyu sormalıyız?

Karakter, kendine yakışanı yapmaktır.
Karakter, kendine yakışanı yapmaktır.

Öncelikle kendinize şu soruyu sorun; Ben kendime bunu mu layık görüyorum? Bundan sonra ne yapmalıyım? İlgimi alakamı kesmeli miyim? Bu soruları kendinize sorduğunuzda sorun zaten kendiliğinden ortadan kalkacaktır. Zira azla yetinip kendine daha fazlasını layık göremiyorsan önündeki değerli zamanı boş bir şekilde dilediğin gibi kullan. Ancak fazlasını kendine layık görüyorsan evine geri dön. Bu seni ayrıca mutlu edecektir.

Peki bir kadın evli bir erkekten ne ister?

Geleceğinizi için uzun vadede sSevevme cinsinize sahip çıkın.
Geleceğinizi için uzun vadede sSevevme cinsinize sahip çıkın.

Bir kadın içgüdüsel olarak bir erkekten statü ister. Yani bu şahıs benim sevgilim, eşim ya da karım diye tanıtmasını arzular. Zira bir erkek de aynı şekilde kadından bunu ister. Burada esas soru şu; Sen neden ikinci sırada olmayı seçiyorsun? Bize sorarsanız bunun en önemli sebeplerinden biri de bağlanma korkusudur. Kadınlar ve erkekler genelde bu şekilde düşünürler ve bu ilişki yöntemini kendilerine layık görürler. Önceki satırlarda da ifade ettiğimiz gibi aileden aldığımız ihanet modelleri varsa bu bizim sevme cinsimizin içine bir şekilde yerleşecektir.

Peki sonuç ne olmalıdır?

Sevgili olmak mı ikinci planda kalmak mı?
Sevgili olmak mı ikinci planda kalmak mı?

Anneniz ya da babanız ihanet ettiyse ben onun gibi olmayı istemiyorum, sevgili olmak bana daha cazip geliyor ve bağlanmaktan da asla korkmuyorum diyebilmelisiniz. Hemen akabinde yaşayacaksam da ben yaşıyorum ve tercihler benimdir, beni ilgilendirir diyebildiğiniz anda gerisi gerçek anlamda teferruattır.

Ne yapmalıyız?

Kendinize layık olanı seçin.
Kendinize layık olanı seçin.

Evli kişiler için mesele gayet basittir. Yani onun sevgisine layık olmadığınızı düşünebilirsiniz, o da sizi aldatıyor sanabilirsiniz veya sevgisinden şüphe ediyor da olabilirsiniz ancak bu size aldatma hakkını tabi ki vermez. Hayal ettiklerinizi başka bedenlerde aramak yerine sevdiğinizi hayal ettiğiniz gibi yaşayın. Belki bu mümkün değil ancak sonuçta o da kişisel olarak seçtiğiniz kişidir ve sizin aynanızdır. Eşlerinizle başkaları yetinmeyi biliyorsa bunu pekala siz de yapabilirsiniz. Bu sizin zaten yapmanız gereken en yegane sebeptir.

Bir bencemizin daha sonuna geldik. Kadınların affına sığınaraktan bir yazı yazdık. Umarız güzel tepkilerle karşılaşırız ki amaç sadece güzel bir farkındalık yaratmaktı. Umarız farklı pencerelerden bakıp bize az olsa hak verirsiniz. Beğeni ve görüşlerinizi olumlu olumsuz bekliyoruz. Unutmayın; Yorumlarınız, unuttuklarımızı tamamlar.

Herkese Sonsuz Sevgiler ve Saygılar..

Bir Kadın Neden Evli Bir Erkekle Beraber Olmayı Seçer?
24
20
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşleri

 • Bazen de şey düşünüyorum ben...
  belki de kadın kadını çekemiyor bak sana ait değil nasıl da aldım elinden kötü insanlar yok mu? Ya da... acaba sadece kendi elde edemedikleri şeyin peşinden mi gidiyorlar sadece evliliğin... Evlilik için iyiler zaten kapılmış diye düşünüp o duygularını mı tatmin ediyorlar... çünkü üstüne düşününce çok da işin içinden çıkılamıyor bi insan acıdan vb. şeylerden zevk almıyorsa bunu kendine niye yapar ki? Belki de dediğiniz gibi altta yatan psikolojik bir travması var...


  Yuva yıkanın yuvası olmaz diye güzel bi söz var benim sevdiğim inandığımda bi söz... Allah herkesi güzel insanlarla karşılaştırsın yaşamakta yaşatmakta isteyeceğim bir durum değil...

  Ellerinize emeğinize sağlık... derin mevzular bunlar... insanları anlamak zor... 😅
  Görüş hala geçerli mi?
 • O tür erkekler (!) ve kadınlar (!) kendini evliliğinde mutsuz, isteksiz olarak gösterir ama aslında durum hiç de öyle değildir. Dolayısıyla iki tarafa da oynanan bir oyun vardır. Biri için eşini kandırıp aldatan, boşayıp onunla evlenen ona da aynısını yapabilir. Yani güvenin asla olmadığı bir ilişki türü.

  Sevgiden bahsetmek da mümkün değil. Altında tamamen ego tatmini ve hırs var, çünkü sahibi olan bir şeyi elde etmek bazılarını çok mutlu eder. Hayatlarındaki tek galibiyeti almış olurlar. Bunu yapamadıkları zaman da hırsa çevirirler. Sonuç olarak kendileri de kandırılıyor olurlar. Ne acı...
  Görüş hala geçerli mi?
  • Eig olmuş. Çünkü ego tatminiydi vermek istediğim mesaj ve bunu yakaladınız. Tebrikler. 🙏

  • Teşekkür ederim 🌺

  • Rica ederim 🌹

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2220
 • aleyna_yaz
  Haklısın hiç kimseye fazla değer vermeyeceksin. Kim olursa olsun.
  Evli bi erkekle birlikte olan kadınların çoğunun adamın evli olduğundan haberleri olmaz. Sonradan ortaya çıkınca ayrılamadığından bu ilişkiye razı olabilir. Zaten kolayca vazgeçenleri konuşmuyoruz burda. Başka kadınlar da onun heyecanı için evli seçer. Adamın çamaşırını yıkamak istemediğinden, sadece güzel vakit geçirmek istediğinden böyle bi ilişkiye evet diyebilir. Kendisini mi kandırıyor yine bilemem. Başka kadınlar da evli birinin hayatı düzende olduğu için öyle bi ilişki seçer. Yine başkaları da erkeğin karısını rakip olarak görer. Evli bir erkeği onunla birlikte olmaya ikna edebilmesi onu gururlandırır. Kendini daha güzel daha başarılı hisseder.

  Herkesin kendisine kalmış nasıl bi ilişki yaşamak istediği. Ama etik olarak doğru değil.
  • En açıklayıcı yorum olmuş. Keşke Eig seçmeseydim. 🙄

  • aleyna_yaz

   Canın sağolsun. Seçmiş gibi oldun. Teşekkür ederim 3. Eig için. 😊

  • Yani yorum yazarak en üstte tuttum yorumunu bir şekilde.. Elimden bu geldi bu vesileyle.. 👏Rica ederim. 🙏

 • Meczupbiryazar
  Emeğine sağlık gerçekten güzel bir bence olmuş oldukça faydalı
  • Sen beğendiysen tamamdır. 🙏

  • Teşekkür ederim 😊😊 beğenmemek ne mümkün gerçekten kaliteli bir bence 😉

 • eyşantezcanatay
  ikinci olma fikri bana asagilikca geliyo, hic yoktan bunu dusunup evli bir erkekle/kadinla iliski kurulmamali
 • hayribey49
  Başkalarında görmediği sevgiyi onda görmüştür sevgiye ihtiyac kalan biridir ve sevgiyi o erkekte bulduysa gönlünü ona kaptırmıştır. Emeğine sağlık 👍
 • Ms26Ms
  Bekar bir kadın evli bir erkekle ısrarla bir ilişki yürütmeyi düşünüyorsa bu kadının ruh sağlığının iyi olduğunu düşünmem.
 • 1randoman
  Karakteri öyledir çünkü, açıkladığınız gibi karakterinin böyle olmasının altında çeşitli sebepler yatıyordur elbette...
 • servettansinn
  Kişiliksiz de ondan bu kadın için de erkek için de geçerli bu arada tek kadınlara söylemek yanlış olur 👍🏻
 • Alarasmin
  Bana göre yanliş bir kavram insanlar bunu normalleştirmek içinde ellerinden geleni yapmakta
 • TeenWolfdenebilir
  Yapmayın hanımlar o. us. u damgası yersiniz haberiniz olsun.
  Aşk laftan anlar merak etmeyin
 • Wosty
  Bunu bende bilmiyorum, daha cazip geliyorlar herhalde
 • fonojetik
  galiba cok fazla türk dizisi izliyorsunuz ya da dagda yasiyorsunuz böyle bi sey olduğunu kurabildigine gore kafanizda
 • malefizdiyorlar
  Bu durumu isteğim dışında acı olarak deneyimledim. Flört ettiğim birisi vardı 26 yaşında bir doktordu. Belli bir süre birbirimizi tanımak adına iyice konuştuk falan sonra bir gün ben bunu iyice araştırmak istedim. Oradan buradan stalklayınca ne göreyim meğerse bana söylediği gerçek ismi değilmiş bir arkadaşının ismini kullanmış. Kendi ismiyle aratınca güzel mi güzel bir meslektaşı ile 3 senedie evli olduğunu gördüm. Hani bir insan öyle güzel ve zeki bir kadını neden aldatmaya girişir anlamış değilim. Karısına söyleyemedim bir türlü gerçek yüzünü heryerden engeli bastım. Şimdilerde kiminle duygusal bir şeyler yaşasam öncelikle medeni durumunu belirten bir kimlil fotoğrafı istiyorum.😂 Çok saçma biliyorum ama hiç bir kadının gözünden akacak yaşın sebebi olmak istemem.
 • yanlizkurt8434
  Kadınlar bazen heeyacan yaşamayı sever ama bir süre sonra aklı dank eder s. k gibi ortada bırakır
 • karamelek667
  Çünkü bir erkeği başka bir kadının elinden almak hoş gelir
  • Karaktersizlik

  • Bana göre de karaktersizlik ama yapanların neden yaptığını tarif etmeye çalıştım

 • ııssızkadın
  Kadın şöyle der bak ben aldım elinden evliyse egosunu tatmin ediyor
 • adropoflife
  Mutsuzluk insana yalnış şeyler yaptırabilir.
 • Ssszzmnn
  Ahlaksızlık. Açıklaması olamaz
 • AdilOlmayanYıldırım
  psikolojik bir sorun
 • 48kumsal48
  insanin başına gelebilir
 • melankolikbirkadin
  Çok yanlış şeyler ya
 • e37pt
  Yasak aşkın cazibesi olsa gerek.
 • Pikacuuuuuuuup
  Bana çok ters bir durum!
 • En nefret ettiğim olay
 • Pelinsugibisu
  psikolojik bir sorundur.
 • uykusuzdengesiz
  Özgüvensiz kadındır
 • MiniP
  hastadir ondandir
 • Sunrise_sunset_
  Emeğinize sağlık güzel olmüş.
 • dilaas
  yalanlara inanır
 • Yanlış tercih aslında sonu iyi olmuyor.
 • tastycock
  Pek de sistematik veya mantıklı görmedim
 • benbendeğilimartık
  Yine de yanlış olduğunu düşünüyorum.
 • anilxy0
  İrem sakat
 • İçimdeastronomi
  Güzel bir yazı olmuş
 • Miralls
  Mutluluk arıyordur
 • FurkanKanoglu
  valla çok saçma ben anlamıyorum
 • jelalet
  R zekalı olduğu için. Geri vites.
 • thepositive07
  Saçmalık her yönden
 • Gizli Üye
  Karaktersizlik inançsızlık ahlaksızlık başka tarifi olamaz
 • Gizli Üye
  Bende anlamiyorum
 • Gizli Üye
  Bilgilendirmek için iyide konu bana ters böyle şeyler bana ters kısacası
 • Gizli Üye
  Çok yanlış olduğunu düşünüyorum ve asla kabus edeceğim bir durum değil. Hiçbir şeye asla demem ama bu konuda çok netimdir. Eline emeğine sağlık.
 • Gizli Üye
  Emeğinize sağlık güzel bence olmuş. İleriye yönelik bilinçlenmemizi sağladı.

  Konudan uzak ama konunun içersinde değindiğiniz bir noktaya ait sorum olucaktı. Daha doğrusu kafa karışıklığım. Kadınlarda duygusal erkeklerde mantık ağır basar, pekiya bu durumda kadınlar ve erkekler nasıl anlaşabiliyor?
  Birbirini tamamlayarakmı?
  Bazı insanlar kendilerinde olanla birlikte iyi ola biliyorken bazıları da olmayanla bütünleşerek tamamlanıyor.
  Sanırım insanları tanıyarak bile bilirim. Genellemeler pek fayda etmiyor değişik insanlar var.

  Kendimden örnek veriyim , duyguları öğrenme çocukluktan olur, ben duygusal zekamı geliştiremediğimden dolayı duygularımı ifade etme, savunma zorluğu yaşadım hep. Bir süre sonunda duygularımı saklayıp mantığımla yaşamaya devam edince hayatımda olumlu etkileri oldu.

  Demem o ki şimdi ben duygusal biriylemi? daha iyi anlaşırım bana duygular konusunda yardımcı olur bastırmamış olurum (aynı zamanda duygularımı ortaya çıkarmak gibi korkum da var hata yaparım üzülürüm diye.) Yoksa mantıkçı biriylemi? daha uyumlu yaşarım. Ben duygusal ve mantıkçı insanları bile ayırt edemiyorum ama neyse.
YÜKLENİYOR...