Giden Sevgiliyi Unutmak İçin Neler Yapılması Gerekir?

FizyoterapistBey35

Bir aşk biter, yenisi başlar. Ama yaşadığın o aradaki süreç çok sancılıdır. "Neden unutamıyorum?" sorusunun cevabı aslında sende gizlidir.. Bu dönemi atlatırken çok sayıda yanlış yapabilirsin veya farkında olmadan süreci uzatabilirsin. Oysa disiplinli olursan acı daha kolay atlatılır ve sen yeni bir aşka daha hazır hale gelirsin.

Giden sevgiliyi unutmak için ne yapılabilir, gelin anlatıyorum; :)

Onun hakkında konuşma!

Giden Sevgiliyi Unutmak İçin Neler Yapılması Gerekir?

Yeni ayrılmışsındır. Çevrendekiler ile konuşurken konu ne olursa olsun lafı dolandırıp dolandırıp yine bitmiş ilişkine getirirler. Bu konuşma eski sevgilini bazen öven, bazen yeren nitelikte olur.

İlişki de yaşananlar tekrar tekrar dile getirilir. Sen bu konuyu konuşarak rahatladığını sanırsın. Halbuki; sürekli ilişkinin ya da o kişiyi konuşuyor olmanın zihinde birikmiş anıları canlı tutmaktan başka işe yaramaz arkadaşım.

Dikkat ediyorsun! Hep onu konuşuyor olman, aklından çıkarmanı engeller. Onun hakkında günde sadece 20 dakika konuşma hakkın var. Arkadaşlarını da uyar, konuyu açtığında kapatsınlar..

Sakın telefon etme

Giden Sevgiliyi Unutmak İçin Neler Yapılması Gerekir?

Aşk acısı çekiyorsun.. Sana bu acıyı çektiren insanın ne yaşadığını, onun da acı çekip çekmediğini, seni düşünüp düşünmediğini ve hatta yeni birini bulup bulmadığını bilmek istersin.

Bunu öğrenmenin en kolay yolu da bir telefon etmektir tabi.. Sen karşındaki kişinin sesinin tonundan her şeyi anlayacakmış gibi hissedersin. Ama bu durumlarda hep hayal kırıklığı yaşanır arkadaşım.

Dikkat ediyorsun! Telefon hep elindedir. "Arasam mı aramasam mı" diye düşünüp duruyorsun. Ararsan her şeyi başa saracaksın. Sana kötü bir söz söyleyecek, iyice üzüleceksin. İyisi mi koy o telefonu bir kenara, aç televizyonu, dizi izle..

Ararsa cevap verme

Giden Sevgiliyi Unutmak İçin Neler Yapılması Gerekir?

Seni terk eden eski sevgilin, zaman zaman seni arayıp nasıl olduğunu sormak isteyebilir. Bunu; "katilin cinayet yerine dönme isteği" olarak da tanımlayabilirsin. Geride bıraktığı enkazın ne durumda olduğunu bilmek isteyecektir. Bu tür aramalarda zaman zaman özlem duygusu da ağır basabilir. Ama bu da geçici ya da sadece tensel arzuya dayalı bir özlemdir sadece arkadaşım. Dikkat ediyorsun! Arada bir kendi vicdanını rahatlatmak için seni ya arayacak, ya da mesaj yollayacaktır. Bu aramalar asla pişmanlık için ya da geri dönüş için değildir. Cevap verdiğin takdirde üzüntün artacak. Görmezden gel..

Onun olduğu yerlere gitme!

Giden Sevgiliyi Unutmak İçin Neler Yapılması Gerekir?

Çiftler kendilerini rahat hissettikleri, müdavimi oldukları, romantik bazı yerleri bellerler. İlişki bittikten sonra bu alışkanlıklardan kurtulmak kolay olmuyor çünkü.

Bir süre daha aynı yerlere gidersin belki. Ama unutma ki oraya o da gelecektir. Seni terk edip giden için bu pek sorun değildir ama senin için orada onunla rastlaşmak can yakıcı olacaktır arkadaşım.

Dikkat ediyorsun! Onun gidebileceği yerlere gitme! Şu sıra onu görmek sana iyi gelmez. Belki de yanında yeni sevgilisi olacak. O zaman ne yapacaksın? Bu riske girmene gerek yok. Hem gidilecek o kadar yer varken neden orası Allah aşkına. 😅

Kendini dışarıya kapama

Giden Sevgiliyi Unutmak İçin Neler Yapılması Gerekir?

Ayrılığın ilk dönemlerinde kendini değersiz hissedebilirsin. Hiç kimsenin seni sevmediğini düşünürsün. Bu nedenle arkadaşlarınla dahi görüşmekten kaçınır, asosyal bir yaşam biçimi içine girersin..

Günlerini genellikle tek başına, evde geçirmeye başlarsın. Ama bu durum senin ağır bir depresyona girmene bile neden olabilir.

Dikkat ediyorsun! Süreç pandemi süreci evet, yasaklardan dolayı dışarı pek çıkamıyoruz.

Ama her gününü de eve kapanıp günü kendine zehir ederek geçirme. Sokağa çıkma yasağı olmadığı günlerde, saatlere uyarak dolaşmak için dışarı çıkabilirsin. Arkadaşınla buluş, birlikte havanın ve yürüyüşün tadını çıkar. Tek başına kaldığın her an onu düşünme riskin artar. Arkadaşlarına söyle seni yalnız bırakmasınlar. 😁

Yeni birini bulma

Giden Sevgiliyi Unutmak İçin Neler Yapılması Gerekir?

Aman diyorum !! Aşkta çivi çiviyi sökmüyor arkadaşım. Yaralısın diye acılarını başka birinin hafifletebileceği yanılgısı içine girme. Bu dönemde kendine yakınlık gösterenlere sarılabiliyor olman normaldir. Ancak duygu hareketliliği, gelgitler yaşanan bu dönemde sağlıklı kararlar vermek senin için mümkün olmaz. Dikkat ediyorsun! Sakın bu dönemde yeni birini bulmaya kalkma. Çünkü o sadece yara bandın olacaktır sana. Bu yeni kişiyi eskisiyle karşılaştırıp hayal kırıklığı yaşayacaksın. Bu dönemi tek başına ve arkadaşlarınla atlatmalısın.

Geri dönüş için ümitlenme!

Giden Sevgiliyi Unutmak İçin Neler Yapılması Gerekir?

Seni terk eden kişinin bir gün hatasını anlayacağını, pişman olacağını ve bir gün sana geri döneceğini ümit edersin. Çünkü kendisine hâlâ aşıksındır. Bu aşkı tek başına yaşamanın ağırlığı altında ezildiğini düşünürsün.

Yaşadığın acının tek ilacının onun geri dönmesi olduğuna kendine inandırırsın. Onun da seni sevdiğini ama başka koşullar nedeniyle gitmek zorunda olduğunu düşünürsün

Dikkat ediyorsun! Giden geri dönmez arkadaşım. Çünkü onun giderken kendince sebepleri vardır. Arada geri dönüşler olsa da bunlar buluşup, sevişerek özlem gidermekten ileri gitmez. Geri döneceği ümidini taşırsan onu asla unutamazsın.

Anıları tazeleme

Giden Sevgiliyi Unutmak İçin Neler Yapılması Gerekir?

Birlikteliğiniz boyunca aranızda muazzam miktarda anı birikebilir. Yalnız kaldığında sürekli bu anıları düşünebilirsin. “Ne kadar mutluyduk, neden böyle oldu?” diye sorarsın zaman zaman kendine ama cevabını da bulamazsın.

Bu durum bir süre sonra kısır döngü haline gelir, içinden çıkılmaz bir hal alır. Üzüntüyü artırmaktan başka bir sonuç getirmez sana arkadaşım.

Dikkat ediyorsun! Onun sana verdiği hediyeleri karşına alıp, tek tek bakarak eski anıları yad etme. Böyle bir durumda yapacağın tek şey ağlamak olur. Unutmak istiyorsan tüm o hediyeleri ve onun eşyalarını ortadan kaldır.

Hiç kimseye onu sorma!

Giden Sevgiliyi Unutmak İçin Neler Yapılması Gerekir?

Seni ve onu ayrı ayrı tanıyan arkadaşların vardır elbette. Sen ayrıldıktan sonra hem seninle hem de onunla görüşmeye devam ediyorlardır.

Bir başka deyişle senin ne halde olduğunu bildikleri gibi onun da ne halde olduğunu, neler yaptığını, yeni bir ilişkiye başlayıp başlamadığını en iyi onlar bilir. Bu durumda o arkadaşlar sana mükemmel birer haber kaynağı gibi gelebilir.

Dikkat ediyorsun ! Ortak arkadaşlarına “O ne yapıyor?” diye sorma. Bunu öğrenmek sana hiçbir fayda sağlamaz. Zaten genellikle arkadaşlar da seni üzmemek için doğruyu söylemez, seni yanıltırlar. :)

Unutma!

O kadar değerli bir insansın ki.. Duyguların, değerin, sevgin, bir damla akıttığın göz yaşın dahi her şeyden daha önemli. Hep başkaları için ödün verdin, kıymetin bilinmeyince hep mutsuz oldun.. Artık onun için değil, kendin için bir şeyler yapma vakti. Kendini sev, kendine değer ver. Kimse vazgeçilmez değildir bu hayatta.. :)

Kendinize iyi bakın ! :)

Giden Sevgiliyi Unutmak İçin Neler Yapılması Gerekir?
21 Görüş