Sohbet 1 ay

Biri Türk Biri Yunan: Ülkeler Üstü Masal Gibi Aşk Hikayeleri ile Büşra ve Chris KizlarSoruyor'da

Sevilen sanatçı Kayahan'ın o efsane şarkısı gibi onlarınki. 'Bizimkisi bir aşk hikayesi' denilen bir 21. yüzyıl masalı adeta. Nasıl olmasın ki. Uluslararası bir aşk. Biri Türk, biri Yunan. Milyonlarca insan içinde birbirini bulan kalpler. Dünyalar güzeli Türk kızı Büşra. Sempatik ve yakışıklı Yunan genci Chris'in hikayesi. Dedim ya masal gibi. Velhasıl kelam anlatacağım ve onların anlatacağı çok şey var. Hemen başlayalım o zaman

İşte karşınızda Büşra ve Chris :)

Biri Türk Biri Yunan: Ülkeler Üstü Masal Gibi Aşk Hikayeleri ile Büşra ve Chris KizlarSoruyor'da

Büşra Karaca henüz 21 yaşında. Kendisi İstanbul'da, ailesi Manisa'da yaşıyor. Kardeşi yok. Marmara Üniversitesi İngilizce öğretmenliğinden mezun. Yani müstakbel bir İngilizce öğretmeni adayı. Söyleşi vesilesiyle tanıdığım ve takip ettiğim kadarıyla çok hanımefendi, çok akıllı, bilgili ve güzel bir Türk kızı. :)

Biri Türk Biri Yunan: Ülkeler Üstü Masal Gibi Aşk Hikayeleri ile Büşra ve Chris KizlarSoruyor'da

Chris Psiakidis de 21 yaşında. Pilotaj okuyor. 1 yıl sonra Yunan havayolu olan Aegean Airlines’da pilot olarak işe başlayacak. Yunanistan Kavala’da yaşıyor. Bir ikiz kız kardeşi, bir de 14 yaşında küçük kız kardeşi var. Cana yakın, sempatik ve son derece aklı başında bir genç. O, artık bizden biri. :)

Biri Türk Biri Yunan: Ülkeler Üstü Masal Gibi Aşk Hikayeleri ile Büşra ve Chris KizlarSoruyor'da

Aşk hepimizin ulaşmak istediği mertebe olsa da yaşayana da, yaşamayana da ayrı dert bir durum. Velhasıl kelam 'güzel olan her şey zordur' misali milyarlarca insan arasından doğru insanı bulmak ve ilişki yürütmek beklenilen istenilen bir şey. Tüm bunları başarmış, üstelik daha da zoru olan uluslararası bir aşkta mutlulukla yol almayı bilmiş iki genç insan var bugün KizlarSoruyor'da. Üstelik tarihten bu yana gelen gerginliklerle iki devletin, birbirine aşık iki insanı olarak..

Büşra ve Chris olarak :)

İstanbul
İstanbul

Sevgili Büşra ve sevgili Chris. Öncelikle sitemize hoş geldiniz demek istiyorum. Sizi bundan yaklaşık bir ay önce tesadüfen Instagram'da gördüğümde çok ilgimi çekmiştiniz. Çok tatlılar demiştim içimden. Malum aşk hayatımızın vazgeçilmez konusu. Acısıyla da tatlısıyla da. Ve aşk hikayelerini de çok severiz. Sizin hikayenizi çok merak edip siteye taşımak istedim. Beni kırmadığınız için çok teşekkür ediyorum öncelikle. İlk sorumla başlayalım. Nerede nasıl tanıştınız? İlk görüşte aşk mı? Zamanla oluşan bir aşk mı?

Chris: Çanakkale ilinde Erasmus + projesinde tanıştık. Ortak bir dostumuz Büşra'yı tanıyordu ve bu yüzden gelişimizin ilk gününde tanıştık.

Büşra: Sırbistan projesinden tanıştığım Yunan bir arkadaşım vardı, kendisi beni Çanakkale’de olacak bir proje için bilgilendirdi, katılmamı tavsiye etti kendisi de orada olacağı için. Projeye Yunan arkadaşım Chris’le beraber gelmişti. O zaman tanıştık. İlk görüşte aşktan ziyade hoşlanma diyebiliriz ama zamanla daha da güçlendiği kesin. :)

'Bizim aramızda Türk ve Yunan olmamız bir sıkıntı teşkil etmiyor.'

Biri Türk Biri Yunan: Ülkeler Üstü Masal Gibi Aşk Hikayeleri ile Büşra ve Chris KizlarSoruyor'da

Sizin aşkınızı farklı kılan en önemli şey tabii ki Türk ve Yunan olmanız. Tarihimizden gelen bir gerginlik var ne yazık ki ülkeler arasında. Ama milletler olarak birbirine çok yakın kültürde olan anlaşabilen insanlarız. Türk ve Yunan olmanızın aşkınıza etkisi nedir? Aileleriniz nasıl karşıladı?

Chris: Farklı inançların yanı sıra günlük yaşam alışkanlıkları nedeniyle de farklılıklarımız oldu. Ancak bu benim Yunan olduğum ya da Büşra’nın Türk kökenli olduğu gerçeğiyle ilgili değildir. Bu oldukça normal bir şey çünkü etnik olarak aynı değiliz.

Bu, iki farklı millet arasında herhangi bir ilişkide olur, sadece Türk-Yunan ilişkisinde değil. Ailelerimiz henüz birbirleriyle tanışmadılar ama biz birbirimizin ailesiyle tanıştık.

'Ailem ilk başta olumsuz yaklaşsa da Chris'i tanıdıkça çok sevdiler'

Yunanistan
Yunanistan

Büşra: Bizim aramızda Türk ve Yunan olmamız bir sıkıntı teşkil etmiyor. Sadece çevreden gelen bazı durumlara katlanmak zorunda kalıyoruz. Benim ailem için iyi bir insan olması daha önemli, ailelerimiz birbirleriyle tanışmadılar ama biz birbirlerimizin ailesiyle tanıştık. Normal olarak ilk başta olumsuz baktılar ama Chris’i tanıdıkça çok sevdiler.

Instagram'da çok seveniniz var. Ben yorumlara baktım da çok tatlı mesajlar var. Ama mutlaka eleştiri de oluyordur. İnsanlar yani takipçileriniz ne diyor? Eleştiri veya beğenileri neler? Özellikle eleştiriler sizi etkiliyor mu?

Chris: Bu çok ilginç bir durum. İlk defa bu kadar büyük destek ve aynı zamanda çok fazla eleştiri görüyorum. Bir şekilde acı tatlı denebilir. Benim bakış açıma göre, bizi sevenlerin sevgi göstermesi, destek vermeleri, mesaj ve yorumlarıyla kendilerini ifade etmeleri çok hoşuma gidiyor. Her birine ve hepsine çok müteşekkirim ve onlar olmadan bu noktaya gelemezdik. İlişkimizi güçlendiriyor diyebilirim.

'Eleştirenler çok var. Onlar sayesinde büyüyoruz. Negatif insanlardan güç alıyoruz'

Biri Türk Biri Yunan: Ülkeler Üstü Masal Gibi Aşk Hikayeleri ile Büşra ve Chris KizlarSoruyor'da

Chris: Olumsuz yorum ve eleştiriye gelince, hesabı açtığımızda ne olacağını bildiğimizden hiçbir zaman umursamadık. İnsanlar yargılayacak ve hakaret edecek. Ancak onlar sayesinde büyüyoruz, onlar birçok insanın bize destek olmasının nedenlerinden biri. Negatif insanlardan güç alıyoruz. Sonuçta onların kaybı.

Büşra: Bizi destekleyen seven çok insan var ve hepsi beni çok mutlu ediyor. Hatta zamanı olan insanlarla da buluşup çok iyi arkadaşlıklar kurduğumuz oldu. Eleştirilere gelecek olursak, biz eleştiriden çok hakaret düzeyinde yorumlar alıyoruz. Ağza alınmayacak derecede iğrenç küfürler savuran insanlar oluyor ama onlar için de en etkili şey görmezden gelmek. Tanımadığı insanlara ağır derecede hakaret eden insanların çok sağlıklı olduklarını düşünmüyorum zaten

'En büyük sıkıntım, en büyük mutluluğum, en iyi başarım ve duygusal anlarımda benimle birlikteydi.'

Büşra&Chris birlikte geçirdikleri trafik kazasında ölümden döndüler
Büşra&Chris birlikte geçirdikleri trafik kazasında ölümden döndüler

Birlikte çok anı biriktirmişsiniz. Çok şey yaşamışsınız izlenimi bıraktınız bende. Bu da aranızdaki bağı sanki daha da güçlendirdi. Mesela birlikte trafik kazası yapıp ciddi ölümden dönmüşsünüz? Yaşadığınızın ‘gerçek aşk’ olduğunu düşünüyor musunuz? Birbirinizi ne kadar seviyorsunuz?

Chris: Sadece hatıralar değil gerçek bir aşk. Büşra ile birlikte hayatımın büyük bir bölümü inşa edildi. En büyük sıkıntım, en büyük mutluluğum, en iyi başarım ve duygusal anlarımda benimle birlikteydi. Düşünülemez birçok anı.

'Chris benim hem sevgilim hem de en yakın arkadaşım oldu. Biz bir takım gibi olduk'

Biri Türk Biri Yunan: Ülkeler Üstü Masal Gibi Aşk Hikayeleri ile Büşra ve Chris KizlarSoruyor'da

En kritik anlarımızdan biri, neredeyse birbirimizi kaybettiğimiz bir kazaydı. Fakat ikimiz de düzeldik, iyileştik. Özellikle de yaraları benimkinden büyük olan Büşra. Hiçbir zaman birbirimizi terk etmedik, hatta o sıralarda Özel Kuvvetlerde olmama rağmen. Bu da birbirimize olan sevgimizi arttırdı. Ne demişler, seni öldürmeyen, seni daha güçlü yapar.

Büşra: Chris benim hem sevgilim hem de en yakın arkadaşım oldu. Birlikte gerçekten çok şey atlattık, hep beraber kaldık. Biz bir takım gibi olduk diyebiliriz. :)

'Büşra'yla tanışıp ilişkimizi kurana kadar ‘trip atmak’ durumunun ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu'

Biri Türk Biri Yunan: Ülkeler Üstü Masal Gibi Aşk Hikayeleri ile Büşra ve Chris KizlarSoruyor'da

İki ayrı ülkeden olmak yaşanılan evrensel aşk duygusunun yol açtığı evreleri nasıl etkiliyor. Yani biz Türkler çok kıskanırız. Sahipleniriz. Trip atarız. Büşra sen bilirsin mutlaka. Böyle dolu dolu ve tutkulu yaşarız. Alanları daraltırız. Avrupalılar ise daha rahat genel olarak. Sizin ilişkinizde Türk kuralları mı Yunan kuralları mı daha hakim?

Chris: Oh, hiç şaşırtıcı bir soru değil! Evet gerçekten, ben Büşra'yla tanışıp ilişkimizi kurana kadar ‘trip atmak’ durumunun ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu. Avrupalı olduğum için yaşam tarzım biraz daha fazla affedici ve kolay gidiyor. Bu durum, ilk bir buçuk yıl için biraz sıkıntılıydı. Fakat inançlarımızı iç içe geçirirken birbirimize destek verdik. Bununla birlikte ara ara küçük sıkıntılar olabiliyor. Bunu Yunan kuralları veya Türk kuralları olarak düşünmüyoruz. Bu konuda hemfikiriz. Daha çok ortak bir yaşam tarzı takip ediyoruz. Büşra çok uyumlu bir insan.

'Kendi kurallarımız oluşturduk'

Onun bizden biri olduğunun kanıtı gibi. Tespih sevgisi :)
Onun bizden biri olduğunun kanıtı gibi. Tespih sevgisi :)

Büşra: Biz kendi kurallarımızı oluşturduk açıkçası, biraz oradan biraz buradan. İlişkimizin ilk aşamaları ben biraz abartılı davrandım, kabul ediyorum. Onu çok sıkboğaz ederdim ama şu an ne kadar saçma davranmışım diyorum. Ama şu durumda ilişkimizi Türk veya Yunan olmak etkilemiyor. Chris’in dünyadaki en iyi insanlardan biri olduğunu düşünüyorum.

'Türk kızlarının sabrını sınamamalı'

İstanbul / Sultanahmet
İstanbul / Sultanahmet

Son olarak da kısa kısa sorularıma kısa yanıtlar rica ediyorum. Kendi ülkenizden biriyle ilişki yaşamak ile Yunan / Türk ile ilişki yaşamak arasında ne fark var? Chris’e sorum. Türk kızları hakkında Büşra’yı baz alarak düşüncen nedir? Chris Türkçeyi ne kadar Büşra Yunancayı ne kadar biliyor?

Chris: Çok fazla bir fark yok, çünkü önceki soruda bahsettiğim gibi, Büşra çok uyumlu birisi. Yemek tercihleri ve küçük kültürel faktörler diyebilirim. Büşrayı baz alarak söyleyebileceğim şey ise, Türk kızlarının sabırlarını sınamamanız gerektiği. Çünkü birçok Avrupalı kızın aksine, bazen haklı olduğunuzu düşündüğünüz durumlarda bile yanlış yaptığınızı kanıtlıyorlar.

Asla sözünden dönmüyorlar. Türkçeyi ise sizinle basit sohbet edebilecek düzeyde biliyorum. Büşra benim Türkçe bildiğimden daha fazla Yunanca biliyor, o bir dil canavarı.

İzmir / Efes
İzmir / Efes

Büşra: Aslında kişilik bazında çok fazla fark yok. Türk ve Yunan kültürü birbirine çok benziyor, iki ülkede de evinde gibi hissedebiliyorsun. Muhteşem olan şey ise, 3 dilde anlaşıyoruz. Normal iletişim dilimiz İngilizce ama bazen Türkçe ve Yunanca konuşuyoruz. Bu kesinlikle muhteşem bir şey. Chris sayesinde birçok Yunan arkadaş edindim, aynı şekilde Chris de birçok Türk dost edindi kendine. Umarım ilişkimiz biraz da olsa iki ülke arasında dostluk kurulmasına vesile olur.

İstanbul / Taksim
İstanbul / Taksim

Evlenmeyi düşünüyor musunuz?

Chris: Evet planlıyoruz, ama sabırlı davranıyoruz, çünkü önce çalışmalarımızı bitirmemiz gerekiyor

Bugün KizlarSoruyor'da ateşe dokunan iki ayrı din, iki ayrı kültür, iki ayrı ülkeden iki seven insan vardı.Gerçekten masal gibiydi. Çok tatlılardı değil mi? :)

İnstagram

Aşk savaş gibidir. Başlaması kolay ama durması zor..

Güldük eğlendik, duygulandık. Onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevetine dedik. Biz yalnızların payına da düşeni de alıp yola devam edelim. (Payımıza düşen) :)

Biri Türk Biri Yunan: Ülkeler Üstü Masal Gibi Aşk Hikayeleri ile Büşra ve Chris KizlarSoruyor'da

Sevgiyle.. :)

Biri Türk Biri Yunan: Ülkeler Üstü Masal Gibi Aşk Hikayeleri ile Büşra ve Chris KizlarSoruyor'da
Biri Türk Biri Yunan: Ülkeler Üstü Masal Gibi Aşk Hikayeleri ile Büşra ve Chris KizlarSoruyor'da
51
23
Görüşünü yaz

Senin Görüşün Nedir?

En İyi Erkek Görüşleri

 • Minimalizm

  Güzel bir aşk hikayesi ile yine karşı karşıyayız. Bence de AŞK evrenseldir dini dili ırkı olmaz diye düşünen ve savunan birisiyim Büşra ile Chris'te gayet uyumlu ve yakışan bir çiftimiz mutluluklarının daim olması temennisiyle.

  - Sitede hiç yapılmamış birşeyi yaptın ve becerdin çok güzel bir söyleşi olmuş Türk-Yunan oluşu'da ayrı bir farklılık katmış gerçekten, Ellerine sağlık Funda'cım böyle Bencelerinin devamını sabırsızlıkla bekliyorum :)

  Görüş hala geçerli mi?
  • Çok teşekkür ediyorum. 😊🙏💜

  • Minimalizm

   Rica ederim

  • Minimalizm

   Çok teşekkür ederim Fundacım 😊❤

  • Hepsini Göster
 • ThomasStone

  cok guzel roportaj, keyifle okudum, benim uruguayli bir kiz arkadasim vardi, cokta ciddiydik, tam o buraya gelecekken ayrildik talihsiz bir sekilde, bu tarz iliskiler bana cok daha buyuleyici gelmistir. gerci bunlarda hasret kalma gibi bir durum yasanmamis. gecen yaz uruguayli biriyle evlenen Turk kizi erik dali oynatmisti damada, onu gordukten sonra icimdeki uhde daha bir artmisti

  Görüş hala geçerli mi?
  • Hatırlıyorum. Carlos enişte.😊 Hatta yazmıştum. İnanılmaz semoatiklerdi. Büşra ve Chris' te çok iyi.. Çok yakışan bir çift olmuşlar👍

  • ThomasStone

   aa evet carlostu ismi damadin, benim kizarkadasimin ismi de gabriela idi, ah bir ben olamadim montevideoya damat 😂😂

En İyi Kız Görüşleri

 • Gizli Üye

  Cok tatlilar ve ayrica cok yakisiyorlar Herseylerinin farkli oldugunu soylediler inanç etnik koken vs. dinleri farkliysa bu iliski mumkun olamaz dinimiz acisindan. Musluman bir kiz garimuslim biriyle evlenemez. Bu benim gorusum degil tabiki ama isin asli bu

  Görüş hala geçerli mi?
 • Gerçekten çok keyifle okudum ve etkilendim harikaydı İnşallah hep mutlu olurlar ☺️

  Görüş hala geçerli mi?
  • Çok teşekkür ediyorum.. Beğenmene sevindim.🙏😊 Yazarken bende çok keyif aldım..👍

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2149
 • EvreninEvrimsizAdamı

  Büşra kapmış taş gibi çocuğu daha ne istesin 😂

 • aSeS_06

  Bende mantık daha hakim olduğu için sanırım farklı toplumların aşkları fikri ya da kavramına hiç sıcak bakmıyorum yani kendi adıma🙄

  Ama güzel, dâhiyane bir fikrin bu şekilde bir içerikte vücut bulması süper olmuş. Şu Chris'in tarif ettiğin Türk kızları tespitine şaşırarak katılması tespitinin nekadar doğru olduğunu gösteriyor ve o soruyla 12 den vurmuşsun bence😊

  Eline sağlık 👍

 • SporcuMan

  Dışarıdaki kişilerin hoşlantılı yaşamlarından farkı nedir ki masallar gibi aşk tabiri uygun görülmüş onu anlayamadım😁

  Sıradan hoşlantı hikayelerini sırf ırkları farklı diye masalsı aşk olarak nitelendirmek bana göre saçma ha post senin postun orası ayrı mesele.

  Ayrıca eğer Türk Türklüğüne sahip çıkmazsa, dinine sahip çıkmazsa o toplum yozlaşıp, yıkılmaya başlar.
  O yüzden saygı duyulacak bir durum olduğunu düşünmüyorum özelliklede bir Yunanla olan ilişkiye.

  • Erkeklere de ayni fikirde mi yaklasiyorsunuz yoksa onlar erkek soyad onlardan geliyor soy da onlardan geliyor yabanci gelinler ile evlilik normal diye mi dusunuyorsunuz sadece merak ettim

  • SporcuMan

   @yörüktürkkızi bir çocuğun soyunun sopunun belli olması ve kendi kültürünü yaşaması için annede babada Türk olmalı bana göre.
   Ha ikisi arasında fark yok mu var evet çünkü genelde erkek yabancı olduğunda kendi kültürünü daha çok baskılıyor doğan çocuklara.

   Bu durum yabancı kadınlarda daha az.
   Ha ama bana kalırsa ikisini de tasvip etmiyorum ve tekrar diyorum bu tarz hikayeleri özendiripte sanki aşk böyledir milliyetinizi sallayın tarzındaki yaklaşımları hoş karşılamıyorum.

  • Ben de illede saf kanlilik derim melezlikten nefret ederim dogru da bulmam kan bir kere bozulduysa bozulmustur
   ama bir konu da haksizsiniz yabanci kadinlar ile evlilikte cocuk anne tarafina daha yakin oluyor cocugu anne yetistirir elin yabanci kadini ile Turk kadininin yetistirdigi bir olmaz annesi yabanci olanlardan milliyetcilik beklenemez kesinlikle
   babasi Turk annesi yabanci kizin biri biz Turklere barbar diye bagirmisti otobuste haberlere dahi çikti ben babasinin isterse 72 sulalesi Turk olsun annesi yabanci olan hickimseyi Turk olarak gormuyorum
   Bakin size ne diyecegim afrikali ile evlenen bir Türk kizi kizinin dogum gununu kutluyordu dogum gununde kiz dogum gunu sarkisini Turkce okumasini istedi annesinden ve baba tarafindan kimse Turkce bilmiyor babasi haric anlamiyorlar kizin dedigini annesi kizina Turkceyi afrika da yasadiklari halde duzgunce ogretmis kiz hep Türkçe konusuyor anne Turk olunca daha yakinlik oluyor hersey anneden gecer kadin bozuldu mu hersey biter

  • Hepsini Göster
 • Hangi ırk olduğunun önemi yok bence. Lâkin Müslüman olan kadının gayrimüslim ile olan ilişkisi haramdır. Evlenseler bile, İslamiyette bu evliliğin Allah katında bir değeri olmadığı gibi, girilen her cinsel ilişki, zinâ olur.

  Bunu ne yargılamak ne de kınamak için söylemiyorum. Bilgilendirmek amaçlı yazıyorum.

  Allah her ikisine de hidayet versin.

 • Hep şuna inanan birisiyim. Milletler arasındaki düşmanlığın kaynağı politikacılar ve onların menfaat kavgalarıdır. Yoksa iki farklı millete mensup iki insanın birbirine düşman olmasına neden olacak birşey yoktur. Dolayısıyla birbirini sevmelerine de bir engel yoktur.

 • Hidrofobik

  Bu tür aşk ya da aşk dışında cinsel ilişki temelli flortlerin tamamında kız tarafi Türk erkek tarafı Yunan olur.. Gidin onlarca Yunan erkek Türk kız ilişkisi bulursunuz ancak tersi durum yok denecek kadar azdır. Her zaman söylerim Türk'ün soy bilinci yoktur. Türk'ün ilk ve tek kimliği mezhebidir. Birazcık laik olanında ikiside olmaz.

 • Güzel hikaye olmuş bir de madalyo'nun diğer yüzü var bazı yunanlılar milli maçta bayan hentbolculara kötü tezahürat edip oyunculara tükürmüşler bayrağımızı astırmamışlar. Ben böyle rezillik ne gördüm ne de duydum karşılarındakinin bayan olduğunu unutan bu yaratıkların bu davranışını geçtim bir devletin bayrağına saygısızlık etmek de ne oluyor içlerin de hala bize düşman olanlar var ve düşmanlık devam ediyor umarım bunun farkında olarak karar alırlar ve umarım hayatı böyle beraber yaşarlar.

 • Damlakatre

  Mutlu olsunlar... Yunanlılarla bir sorunum yok ama şu yemeklerimizi araklayıp kendi yemekleriymiş gibi göstermeleri beni sinir ediyor çoğunlukla... Antep baklavası ve Acılı Adanaya nasıl bizim diyorlar ve arada ki mesafede dağlar kadar... :D

  • Hay yaşa başkan ben yazacaktım baklavamiza sahip cikmasinlar aman haaa

 • MehmetOzdemırTR

  Şimdi okurken aklıma şöyle bir soru takıldı. Diyelim ki evlendiler. Bir kaç yıl sonra Türkiye ile Yunanistan arasında savaş çıktı. Bu çocuğu da bombardıman uçağına pilot olarak aldılar ve git Türkiyenin... şehrini bombala dediler. O zaman ne olur acaba? Kafamda deli sorular...

  • Hidrofobik

   Ne mi olur. Açıklayayım. Türkiye'ye bomba atacak Yunan bizim kızın yatağından çıkar onu kaldırır kahvaltısını hazırlanır üniformasını utuletir evden ayrılır ve işini yapar. bizim kızda ona olan kadınlık vazifesini yerine getirmenin gururuyla akşam ne pisirecegine ve Yunan kocasına nasıl güzel gozukurum onun tasasini yapar. Türk'ün soy bilinci yoktur. Türk'ün tek bilinci mezhep bilincidir. Laik olanında o da yoktur.

  • O vakit sen ve ben farklı düşünce ve fikir kalıplarına sahip insanlarız. Aynı durumda ben olsa idim aşkıma karşı kendi ırkımı seçerim. Burda yanlış anlaşılma olmasın. Oda benim gibi davransın veya yanlış davranıyor gibi bir ithâmda bulunmuyorum. Her insan farklıdır ve kendine göre önem verdiği şeyler vardır. Dönem değişti, bununla beraber düşünceler ve fikirlerde değişime uğradı. Fakat benim naçizane düşüncelerim bunlardır.

  • Hidrofobik

   Benim kendi doğrumu ve hayat felsefemi yazmadım. Yazdigim şey son derece basit. Turklerin özellikle Türk Sünnilerin soy bilinci yoktur. Dikkat et bu tür aşk hikâyelerinde başrolde hep Türk kizi bulunur. Onlarca bu şekilde Türk Yunan ilişkisi görebilirsin. En ünlüleri Tuğçe Kazaz Pınar Altuğ Ajjda Pekkan dir. Hiç öyle ünlü bir Yunan kızı Turkle yatıp kalkmaz. Ayni durum Türk Kurt evliliklerinde de geçerlidir. Kız tarafı ,%90 Türk olur. Türk erkekleri ile evlenen Kürt kızı sayısı çok azdır. Ben Türk soylu biri olarak tarihi nefretin oldugu Ermeni Yunan Arap gibi kavimlerin bireyleri ile bir erkek olarak dahi sevgili olma düşüncesi ömrüm boyunca aklımın ucundan dahi geçirmedim. Ancak Türk kızları küçüklükten soy bilinci yerine mezhep ve din eksenli yetiştirildiği için ulus bilinci yoktur. Okulda da laik eğitim sistemi ile o mezhepçi dinci yönlerini büyük ölçüde kaybederler. Bugün Avrupa'da yabancıların en kolay yatağa atılan kizlar olarak Türk kızlarıni bilirler. Tekrar soyluyorum Türk'ün soy bilinci yoktur.

 • bymamografiker

  Dizilerde filmlerde oralarda buralarda bitmek bilmeyen bir yunan güzellemesi var. Bizim bilmediğimiz birşey mi var. Nedir bu yunan aşkı

 • ᗷordoᗷedelli

  Vay vay vay site brezilya dizisine dönmüş biz hala xper peşindeyiz
  O değilde cris türk hava sahasına girmesin sıkıntı yaşamayalim fundacim

 • AmagitmeLavinia_

  Neyin desteği ya neyin farklılığını anlatıyorsunuz? Benim kuzeenim de yunan bir kadınla evli. Çok abartılacak bir şey görmüyorum. Bunları aştığımızı sanıyordum. Vay bee

 • Ya cocuk yunan degıl ya kız turk degil bır yerde bı bıt yenıgı var

 • müendisbey

  biz Türk kızlarından kaçmaya çalışıyoruz yabancı enişte tersini yapıyor delimi ne? . D

  • melisaM34

   niye siz bizden kaçmaya çalışıyosunuz?

  • müendisbey

   @melisaM34 akıllı bir erkek Türk kadınının tribini çekmez yol verir direk..

  • melisaM34

   trıp atmayan guzel bı kadın oldugunda da mı cekmezsın

  • Hepsini Göster
 • beni de polonyalı beğenmişti internetten ama fazla rahat geldi bana

 • recalar

  Mutlu olsunlar ne diyeyim. Umarım çabucak tüketmezler.

 • spontone

  Benim inanç ve hayat görüşümün dışında ilişkiler. Herkesin kendi görüşü var ve saygı duyar oturum.

 • elifgız_

  Türkler cuvalami girmis ASLA TÜRK ERKEKLERI dışinda baskasi olamaz !!!

 • KasiyerBüşüü_

  Herşey nasip. Ben isterim ki herkes mutlu olsun. 😊

 • selman_kingof

  Aşk mesleğe bakar arkadaş ben de pilot olsaydım şimdi yalnızları oynayan işsiz mühendis olamazdım

  • selman_kingof

   İnsanlar artık dünyayı gezme peşinde

  • melisaM34

   zaten ölcez en ıyısı gezelım dıyoruz işte

  • selman_kingof

   @melisaM34 şunu düşünüyorum da hadi gittim Hindistan’a küllerini bulurlar Ganj nehrinde benden söylemesi

  • Hepsini Göster
 • BloodyGamer

  Önemli olan ırk, inanç veya ülke değil; iki insanın ruhundaki birbirine karşı olan sevgisidir. Toplum ne der baskısına karşın aşkları uğruna savaşan iki gencin güzel öyküsü. Darısı yıkıkların başına.

 • Bu türk kızlarının yunan sevdasını anlamış değilim cidden.

 • Tuhaf arapla evlensen linç yunanla evlen mutluluk abidesi

 • Arasandabulamazsın

  🤣🤣🤣 son video da hakii hakii iyi güldürdü.
  Neysee bir ispanyolda ben istiyorum 🤪

 • Kapmış daşşşşşşş gibi çocuğu tabi mutlu olur 😂 bu arada çocuk daş meteor sert olan herşey 😅🤣🤣🤣

 • Duyqu2424

  Aşkın güçünü bir kez daha gördük 😊 çok yakışıyorlar 😊

 • hiçışıkyok41

  Yandı yunan damat Büşra aldatıp dolandırıp boşar yakında

 • redwmnn

  Çok tatlı bir çift. 😊

 • Çok güzel bir bence olmuş, eline diline sağlık :*

 • Kerimkucuk95

  Harika röportaj

  • Çok teşekkür ediyorum..🙏😊

 • Bu tarz birçok ilişki var. Mümkün bir şey...

 • Abha19

  Ne hoş bir oğlan 😁

 • Gezginnnnnn

  Tebessüm ettiren bir hikaye

 • meraklı_Ejder

  Özgürlük denir buna.

 • LoveFamagusta

  Yakışıyorlar birbirlerine

 • Şeftalisever

  Güzel bir paylaşım canı gönülden tebrik ediyorum

 • Sgghhhh

  Güzel hikaye

 • Çok hoş mutluluklar

 • silentnight87

  Aşk ne geçmiş nede düşmanlık tanır,

 • duruduyarli

  Ben böyle bir Chris bulayım 😂

 • İnfernoMan

  Çok tatlılar

 • _-ANGELOFDEAT_

  Çok tatlılar.

 • nilay_97

  ya çok tatlılar ❤️❤️

 • Minikpaticik

  Guzel bir bence ellerine saglik canim

 • rroommeeoo

  Ćok güzel
  Gönül ferman dinlemiyor
  Eline saģllık

 • Mutlu olsunlar.

 • xxxSAWxxx

  Ben sevemem ama asla - asla deme

 • velentino

  Güzel bence olmuş.

 • KeşkeAşkOlsa

  İşte bunları ki gerçek aşk

 • darkleyl96

  Enteresan geldi

YÜKLENİYOR...