1 ay önce

7 Madde ile İlişkinizi Gözden Geçirmek!

+5Xper

Aslında ideallik ne kadında ne de erkekte aranması gereken bir özellik olduğuna inanan birisi değilim. Çünkü her istenilen özelliğin karşı cinste olması biraz olağan dışı bir durum gibi.

1) Sizinle ilgilenmesi

7 Madde ile İlişkinizi Gözden Geçirmek!

Aslında çok basit gibi durup ancak görüldüğü gibi olmayan bir durumdur. Çünkü ilgilenmek bazılarımızca kıskançlık, bazılarında anlattıklarımıza verdiği tepkisi gibi öznel yani değişebilecek düşüncelerle uzayıp gider. Karşı cinsin sizin sınırlarınızı bilmesi ve her hangi bir konu karşısında ön yargı ile yaklaşmamasını isteyebilirsiniz. Bu sizin ilişkinizde birbirinizi tanımanız ile ilgilidir. Sonuçta siz birbirinizi iyi ya da kötü özelliklerinizle kabul ediyorsunuz.

2) Yargılamak/Yargılanmak

7 Madde ile İlişkinizi Gözden Geçirmek!

Yargılamak en olmaması gereken şeylerden bir tanesidir. Çünkü sizi yargılamayacak birisinin yanında olmanız sizi güvende olmanızı sağlar. Güven demişken kıskançlık duygusuna değinmeden geçmek istemiyorum açıkçası. Bence kıskançlık karşınızdaki kişiyle tatlı bir oyun olacak şekilde güzel. Az olması sizinle ilgilenmediğini düşünmenize sebep olabilecekken çok olması da bana güvenmiyor şeklinde düşünce oluşturabilir. Kıskançlık sizin için ne ifade ediyor merak ediyorum aşağı yazar mısınız :) .

3) Monotonluk

7 Madde ile İlişkinizi Gözden Geçirmek!

Her ilişki için geçerli olabileceğini düşündüğüm bir başlık. Sonuçta insanlarda da olduğu gibi ilişkilerde de uzun süreli yapılan davranış, aktivite sıkıcı bir hal almaya başlayabilir. Beraber yeni yerler keşfedebilirsiniz, hiç denemediğiniz bir aktivite yapabilir ve kendinize unutulmayacak anılar bırakabilirsiniz. Belki ileride size tebessüm yaratacak bir anı olarak kalır.

4)Saygı duymak

7 Madde ile İlişkinizi Gözden Geçirmek!

En önemlilerden birisi. Çünkü size saygı duyması size değer verdiğini hissettireceği gibi onun yanında yargılanma hissi hissetmemenizi sağlar. Saygının korunması gerçek bir sevgi sağlayabilir. Saygı kazanılması gereken bir şeydir. Sevgilin diye saygı duymak hem sizi sıkar hem karşınızdaki insanı düşündürür.

5) Sınırlar

7 Madde ile İlişkinizi Gözden Geçirmek!

Sırf sevdiğiniz bir insan diye istemediğiniz bir şeyi kendinize yapmaya zorlamayın. Sizi seviyorsa sınırlarınıza da saygı duyuyordur ve sizi olduğunuz gibi kabul etmiştir. Eğer kendi sınırlarınızı aşmak istiyorsanız bunu bir anda yapmanızı tavsiye etmem. Yavaş yavaş yapmanız sizin hata mı yaptım? düşüncesini en minimum seviyeye çekmenize yardımcı olur. İleride pişmanlık duyma durumunuzu azaltır.

6) O öyle seviyor diye kendi karakterinizden ödün vermeyin

7 Madde ile İlişkinizi Gözden Geçirmek!

Bu tamamen benim düşüncemdir. Siz eğer sevgilinizin yanında kendiniz gibi olmadığınızı hissediyorsanız ve mutsuzsanız kendiniz olmaktan asla vazgeçmeyin. Sizi olduğunuz gibi sevmesi daha özel hissettirecektir.

7) Aldatma düşüncesi

7 Madde ile İlişkinizi Gözden Geçirmek!

Hadi bir an şeytan dürtmüş olsun. Şimdi söyleyeceğim şeyleri unutmayın çünkü kimse salak yerine konmak istemez. Eğer aldatacak gibi hissediyorsanız sevgilinizle geçirdiğiniz zamanları aklınıza getirin. O kadar zamandan sonra ona değersiz hissettirmek ne kadar doğru olur. Karşınızdaki insanın kendinden şüphe etmesinden farklı bir şey değil sırf sizin heyecan duygunuz için bir insanın duygularıyla oynamayın ve eğer aldatacak gibi hissediyorsanız geçirdiğiniz onca zamanın hatırına onu karşınıza alıp ilişkinizde bu düşünceyi çağıran duygu ve düşünceleri onunla paylaşın. Eğer halledemeyeceğinizi düşünürseniz ayrılmak istediğinizi onunla paylaşabilirsiniz.

Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim. Herkese iyi günler

7 Madde ile İlişkinizi Gözden Geçirmek!
3
0
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Senin görüşün nedir?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

02
  • sonnisim

    Ne bu

  • MagRipOgLu

    Hocam teşekkürler

Yükleniyor...