Bir İlişkinin Ömrünü Baştan Belirleyen İşaretler Nelerdir?

İlişkiye başladığınız andan itibaren, ilişkinizin ömrünü belirleyecek bazı şeyler vardır. İlişkinin başında bu işaretlere dikkat edilmeli ve teraziyi dengede tutmam gerekir.

İşte bir ilişkinin ömrünün baştan belirleyen işaretler!

Ailelerle aradaki mesafe

Bir taraf aileyi çok yakın, diğer tarafta aileyi çok uzak tutarsa, ufukta bir çatışma çıkabilir. İşin içine bir de aileler dahil olursa, işte o zaman sıkıntı daha da büyür.

Sosyallik

Bir taraf çok sosyal ve diğer tarafta asosyal olursa, iki taraf da bu durum karşısında birbirini anlayamayabilir ve durum tartışmalara yol açabilir. Tabi burada ek olarak belirtmekte fayda var; asosyal olmak asla iyi bir şey değildir. Aşırı sosyal olmak da iyi değildir. Aradaki dengeyi korumak gerek.

Sigara ve alkol tüketimi

Biriniz sigara içmiyor ve alkolden uzak duruyorsa; beraber uyuma arzusu olsun, yan yana bile oturma isteği olsun hepsi sönecektir. Sigara ve alkol kokusu, bunları kullanmayanı sizden kaçırır.

Onunla birlikteyken mutlu ve huzurlu olmak

Sevgiliniz yokken huzursuz, canı sıkkın ve güvensiz mi hissediyorsunuz? Hayatınıza sevdiğiniz ve değer verdiğiniz biri girdiği anda daha iyi ve huzurlu olduğunuzu hissediyorsanız, ilişkiniz muhtemelen uzun sürecektir.

Birlikte gelecek hayalleri kurmak

Birlikte amaçlar kurmak, istediğiniz hayatı partnerinizle planlamak, ilişkinizin uzun süreli ve güzel olacağına dair bir işarettir.

Cömert davranmak

İlişkilerde bencilce ve ben odaklı davranmak yerine ''Biz'' odaklı davranmak daha iyidir. Sevgiliniz/eşiniz ile aldığınız kararları birbirinize danışarak vermelisiniz ki, ilişkiniz daha uzun süreli olsun.

Anlayışlı olmak

İlişki içinde olduğunuz kişinin bir özel hayatı, hobileri var değil mi? Belki bazen yalnız kalmak isteyebilir, kendi başına bir şeyler yapmak isteyebilir... Yani bunlara karşı anlayış göstermeniz gerek. Anlayışın olduğu bir ilişki her daim uzun ömürlü olur.

Okuduğunuz için teşekkürler. :)

#Arens


1|5
810

Benzer Benceler

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 8

Erkekler Ne Diyor 10

Benzer Sorular

Yükleniyor...