1 ay

Arabam için kasko teklifi 37 bin lira, sizce yaptırmaya değer mi yaptırsam mı?

Gizli Üye

Arabam 2020 model bmw 320i normalde zenginsin abi bu fiyat sana koymaz vs diyebilirsiniz ama kazın ayağı öyle değil. Ben aslında aylık 12 bin lira maaş çalışan bir personelim. Arabayı da 2020 senesinde fiyatlar fırlamadan korona yeni başladığında almıştık. Anne babamla yaşıyorum aile desteği ve kendim de kredi kullanarak bu aracı aldım ilk sene ve geçen sene fiyatlar tolere edilir düzeydedi ama şu an aklımı kaybettim sanki. Üstelik bunun sigortası ve servis ücreti de var. Benzinini de koyarsak tamamen arabaya çalışmış olacağım. Tamam anne baba destek oluyorda nereye kadar.

Güncellemeler
1 ay
Cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar. Ailemle de bu konuyu konuştuk. Şu an kasko yaptırmayı ancak yaz aylarına doğru aracı satarak daha ucuz ve az maliyetli bir araç almayı kalan parayı da bir şekilde yatırım olarak değerlendirmeyi düşünüyoruz. Aslında böyle olacağını hiç tahmin etmezdim büyük heves ve hayaller ile aldığım aracın enflasyon yüzünden masrafları ile baş edemez kredisini ödeyemez hale geldim. Hayirlisi olsun artık ne diyelim.
Arabam için kasko teklifi 37 bin lira, sizce yaptırmaya değer mi yaptırsam mı?
9 Görüş